ویژگی های مهم کنسول پلی استیشن 5

رئیس پلی‌استیشن: ویژگی های مهم کنسول پلی استیشن ۵ هنوز معرفی نشده‌است

توسط محسن شجاعی در ۱۹ دی ۱۳۹۸ , ۱۸:۲۳

طبق گفته‌های رئیس بخش سرگرمی‌های سونی ویژگی های مهم کنسول پلی استیشن ۵ هنوز معرفی نشده‌است و سونی هنوز اطلاعات مهمی از این کنسول را در اختیار عموم قرار نداده‌است. برای اطلاع آخرین اخبار صنعت بازی، همراه دنیای بازی باشید.

ماه گذشته و طی مراسم Game Awards 2019 بود که مایکروسافت از نام و ظاهر کنسول نسل بعد خود رونمایی کرد اما؛ رقیب سنتی این کمپانی؛ سونی همچنان از بروز اطلاعات مهم و اساسی پیرامون کنسول پلی‌استیشن ۵ خودداری می‌کند و تنها اطلاعات رسمی تایید شده از این کنسول نام و ظاهر لوگو آن است. طبق اطلاعات غیر رسمی فاش شده ظاهر کنترلر این کنسول نیز مشخص شده‌است. اما؛ پیرامون اطلاعات مهم PS5 سونی تنها به بیان جملاتی گنگ و مبهم بسنده می‌کند و این روند توسط آقای جیم رایان؛ رئیس بخش سرگرمی‌ها تعاملی سونی نیز حفظ می‌شود.

آقای رایان در مصاحبه‌ای با وبسایت Business Insider Japan درباره جنبه‌ها مختلف کنسول PS5 نظیر لوگو و زمان احتمالی عرضه آن صحبت کردند. طبق گفته وی ویژگی های مهم کنسول پلی استیشن ۵ هنوز معرفی نشده‌است و هواداران باید تا معرفی رسمی این کنسول اندکی بیشتر صبر کنند:

هر بار زمان عرضه کنسول‌ها نسل جدید می‌رسد، طبیعتا پردازنده و گرافیک آن‌ها پیشرفت می‌کند. مسلما این [بخش اطلاعات] است که نظرات را جلب می‌کند اما؛ باید اطلاعات ویژه دیگری نیز منتشر کنیم. پیشتر ما از وضعیت حافظه داخلی کنسول و مدت زمان بارگذاری بازی‌ها که تحول اساسی محسوب می‌شوند رونمایی کردیم.

سیستم صوتی سه بعدی و پشتیبانی لمسی کنترلر از دیگر ویژگی‌هایی است که زمانی بتوانید تجربه‌شان کنید متوجه تغییرات اساسی آن‌ها خواهید شد. حتی تجربه عنوانی نظیر Gran Turismo Sport  با پلی‌استیشن ۵ تجربه‌ای کاملا منحصر به فرد خواهد بود. در حال حاضر تجربه بازی با کنترلر فعلی هیچ ایرادی ندارد با این احوال زمانی که جزئیات تسلط خود بر جاده را به کمک کنترلر لمسی و دکمه‌ها تطبیقی آن، احساس کنید به هیچ عنوان به عقب باز‌نمی‌گردید.

با تمامی این اوصاف اما؛ هنوز ویژگی‌ها مهم دیگری از پلی‌استیشن ۵ که آن را از کنسول‌ها پیشین متمایز می‌کند معرفی نشده. تا معرفی “تفاوت‌ها اساسی” هنوز مدتی باقی مانده‌است.

هر دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و Xbox Series X طی تعطیلات امسال میلادی عرضه خواهند شد. با توجه به تعلل سونی انتظار می‌رود آن‌ها تا فرا رسیدن E3 2020 برای معرفی بزرگ خود صبر کنند. بر اساس تحلیل‌ها هر دو کنسول در زمان عرضه از قیمت یکسانی برخوردار خواهند بود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: