طرح جدید کنترلرهای سونی

سونی طرح جدیدی را برای کنترلرهای خود به ثبت رساند

توسط محمد اسفندیار در ۱۳ دی ۱۳۹۸ , ۱۴:۰۰

شرکت سونی طرح جدید کنترلرهای سونی را به ثبت رسانده است که در آن دو دکمه‌ی جدید به بخش زیرین اضافه شده‌اند.در ادامه با اخرین اخبار بازی همراه دنیای بازی باشید.

شرکت سونی پیش از این اطلاعات جالبی از تغییرات اعمال شده در کنترلر کنسول‌های نسل بعدی خود را در اختیار ما قرار داده بود. دو مورد از تغییرات بزرگی که در این کنترلر اعمال شده‌اند، به حساسیت دکمه‌های پشتی کنترلر (Triggerها) و دیگری به اضافه شدن قابلیتی با عنوان بازخورد لمسی (Haptic Feedback) به این کنترلر مربوط می‌شود. قرار دادن سطوح مختلف در حساسیت دکمه‌ها به سازندگان اجازه می‌دهد مواردی مانند احساس کشیدن زه یک کمان را به صورت طبیعی‌تر و دقیق‌تر به مخاطب عرضه کنند.

در کنار این تغییر، تیم طراحی سخت‌افزار در شرکت سونی موتورهای لرزشی موجود در کنترلرهای سنتی را به صورت کامل حذف و «محرک‌های صوتی قابل برنامه‌ریزی» را جایگزین آن‌ها کرده‌اند. در دنیای واقعی، احساس و تجربه‌ی حاصل از برخورد خودرو به دیوار در یک بازی مسابقه‌ای یا سر خوردن برروی چمن در یک بازی ورزشی کاملا متفاوت از دیگری خواهد بود. این ابتکار جدید به سازندگان اجازه خواهد داد این‌گونه موارد را بسیار دقیق‌تر شبیه‌سازی کرده و تجربه‌ای واقع‌گرایانه‌تر را به مخاطب عرضه کنند.

با وجود تمامی این تغییرات اعمال شده در کنترلرهای نسل بعدی، به نظر می‌رسد هنوز کار شرکت سونی با این کنترلر به پایان نرسیده است. جدیدترین اختراع و طرح ثبت شده توسط این شرکت، کنترلری را نشان می‌دهد که شباهت زیادی به کنترلر دوال‌شاک ۴ (DualShock) دارد با این تفاوت که دو دکمه‌ی قابل برنامه‌ریزی به قسمت زیرین این کنترلر اضافه شده است. این یعنی شما می‌توانید هر دو دکمه‌ی دلخواه خود را به دکمه‌های زیرین کنترلر منتقل کنید. این طرح شباهت زیادی به وسیله‌ی جانبی دارد که اخیرا برای کنترلر دوال‌شاک ۴ منتشر شده بود با این تفاوت که این بار این دو دکمه مستقیما به خود کنترلر اضافه شده‌اند.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که موارد عجیبی در طرح ثبت شده توسط شرکت سونی دیده می‌شوند. برای مثال، دکمه‎‌‎ی Home برروی کنترلر دیده نمی‌شود. علاوه بر این، کنترلر رسم شده  در این طرح شامل یک پورت Micro USB می‌شود و این در حالی است که کنترلر پلی‌استیشن ۵ از پورت USB-C پشتیبانی خواهد کرد. از این رو، ممکن است این طرح یا نهایی نبوده و یا تمامی اطلاعات و جزییات مربوط به کنترلر اصلی در آن به ثبت نرسیده باشند.

همانند بسیاری دیگر از طرح‌های ثبت شده توسط شرکت‌ها، این احتمال وجود دارد که شرکت سونی نیز هیچ‌گاه چنین ویژگی را به کنترلرهای خود اضافه نکند و تنها دلیل ثبت این اختراع، حفاظت از ایده‌ی اصلی آن باشد. البته با توجه به محبوبیت چنین دکمه‌هایی در بین بازی‌بازان، اضافه شدن این ویژگی به کنترلرهای کنسول نسل بعدی آن‌قدر دور از انتظار نیست.

طرح جدید کنترلرهای سونی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات خود را در مورد طرح جدید کنترلرهای سونی با ما درمیان گذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: