توسط علي رضايي در ۲۷ آذر ۱۳۹۸ , ۲۲:۱۵

با معرفی بازی موبایلی Airline Story همراه ما باشید. بازی‌های موبایلی یا در اصطلاح همراه با تنوع و فراوانی قابل ملاحظه‌ای که دارند هر روزه سهم بیشتری از بازار و مخاطب را در دنیا به خود اختصاص می‌دهند. در صنعت بازی‌سازی کشور خودمان نیز ساخت بازی برای گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته و آثار فاخری توسط فرد یا افراد با استعدادی تولید شده است. بازی ایرانی ایرلاین استوری (َ Airline Story) یکی از همین دسته آثار است که توسط شرکت اسکای رایدرز (Sky Riders ) ساخته شده و همچنان در حال پشتیبانی است. به طور حتم نوجوانان درصد عمده‌ای از مخاطبان و علاقمندان به بازی‌های موبایلی را در کشور ما تشکیل می‌دهند.

برای شما به عنوان یک نوجوان یا حتی جوان که برای آینده شغلی خود ایده‌های بسیاری در سر می‌پروراند پیش آمده که به مدیریت یک فرودگاه یا حتی آژانس هواپیمایی فکر کنید؟ آیا توان و شایستگی کافی برای مدیریت همچین مجموعه‌هایی را در خود می‌بینید؟ اگر چنین رؤیایی در سر دارید بازی ایرلاین استوری همان تجربه‌ای است که به شما کمک بسیاری می‌کند. ایرلاین استوری یک بازی استراتژیک مدیریت فرودگاه (آژانس هواپیمایی) است که شما را با چالش‌های این کار آشنا می‌کند.

معرفی بازی موبایلی Airline Story

معرفی بازی موبایلی Airline Story

ایرلاین استوری، شما را در نقش مدیر یک مجموعه هواپیمایی قرار می‌دهد که باید منابع و سازه‌های خود را با هدف جلب و حفظ رضایت مشتری پایه ریزی کند. در ابتدا و شروع بازی تولید سازه‌های مورد نیاز اولین قدمی است که باید برای تأسیس مجموعه‌ی هواپیمایی خود بردارید. این مرحله از کار با ساختن ساختمان مرکزی هواپیمایی برای فروش بلیط به مسافران آغاز می‌شود و ساخت مراکزی برای ارائه خدمات بیشتر به مسافران قدم بعدی شما محسوب می‌شود. این سازه‌ها که شامل آشپزخانه، مرکز سرگرمی، استراحتگاه و غیره می‌شود درست مثل یک مرکز هواپیمایی واقعی تماماً به جهت جلب رضایت مسافران ساخته می‌شود. همانطور که حتماً می دانید در اینگونه بازی‌ها جلب رضایت مردم (در اینجا مسافران) اصلی‌ترین هدف بازیکن محسوب می‌شود.

تمام آنچه که باید در این بازی انجام دهید رسیدگی به مسافران و انتظارات آنها به واسطه‌ی مدیریت منابع است. هرچه در این راه بهتر عمل کنید تعداد مسافر بیشتری جذب شهر هواپیمایی شما می‌شود و سطح مدیریتی و سازه‌های شما ارتقاء می‌یابد. البته در ابتدای کار راهنمایی‌های بازی توسط خانم مهماندار ارائه می‌شود و اطلاعات کافی برای مدیریت منابع را به شما ارائه می‌دهد. با پیشرفت در بازی و سرازیر شدن مسافران به سمت شهر هواپیمایی شما باید با ارتقای ساختمان‌های تولیدی، منابع موردنیاز برای اضافه کردن مسافران بیشتر را فراهم آورید. تولید و ارتقای سازه‌ها همچون دیگر بازی‌ها زمان مخصوص به خود را می‌طلبد که البته با خرج کردن جم می‌توانید آن‌ها را سریعتر آماده کنید.

معرفی بازی موبایلی Airline Story

معرفی بازی موبایلی Airline Story

سپس می‌توانید با برطرف کردن نیاز خریداران بلیط های بیشتری به فروش برسانید. این نیازها مواردی چون غذا، سرگرمی و راحتی را شامل می‌شود و با توجه به تفاوت سلیقه‌ها در دنیای حقیقی ممکن است برای هر مسافر یکی از آن‌ها در اولویت باشد. مثلاً داوود شوفر که یک راننده‌ی بین المللی است بیشتر به غذا خوردن اهمیت می‌دهد و جلب رضایت او کار چندان سختی نیست. اما اگر درست عمل نکنید و انتظارات موردنیاز مسافر فراهم نباشد، می‌رود و پشت سرش هم نگاه نمی کند. هرچه بلیطی که ارائه می‌کنید به سطح انتظارات مسافر نزدیک‌تر باشد امتیازات بیشتری کسب می‌شود و به سرعت در بازی پیشرفت می‌کنید. در واقع ایرلاین استوری داستان یک سفر و مسافرت را روایت می‌کند و آنچه در این بازی در جریان است مشابه دنیای واقعی است.

شما نیز برای سفرهای هوایی خود، شرکتی که خدمات بهتر و بیشتری ارائه می‌دهد را انتخاب می‌کنید و اگر از سفر خود راضی نباشید در سفرهای بعدی انتخاب دیگری خواهید داشت. در شبیه ساز هواپیمایی ایرلاین استوری نیز همین قواعد به خوبی رعایت شده است. در واقع اصلی‌ترین هدف شما در بازی توسعه‌ی ساختمان‌های تولیدی برای ارائه خدمات غذایی، سرگرمی و تفریحی به مسافران است و باید به درستی منابع خود را همچون یک مدیر واقعی مدیریت کنید. از قابلیت‌های جانبی ایرلاین استوری به وجود کلوپ‌ها، هدایای روزانه، فروشگاه سکه و همینطور دستاوردها می‌توان اشاره کرد. همچنین یک سری چالش‌های روزانه نیز در بازی وجود دارد.

معرفی بازی موبایلی Airline Story

معرفی بازی موبایلی Airline Story

به عنوان مثال درست کردن ۵ نوع غذا در روز، درست کردن ۵ وسیله‌ی راحتی، فروش حداقل سه بلیط سه ستاره و غیره که نمونه‌ی آن امروزه در اکثر بازی‌ها با هر سبک و اندازه ای یافت می‌شود. سیستم دستاورد بازی نیز همان چیزی است که انتظار می‌رود و در ازای انجام یک سری فعالیت‌های خاص جوایزی به شما اهدا می‌شود. فعالیت‌هایی چون فروش ۵۰ بلیط، رسیدگی به کار ۵۰ مسافر، از دست دادن ۵۰ مسافر و غیره که انجام هرکدام با پاداش خاصی همراه است. گفتنی است که بازی ایرلاین استوری با استفاده از موتور یونیتی (Unity) ساخته شده و از نظر ظاهری و بصری در شرایط خوبی قرار دارد.

به طور کلی بازی ایرانی ایرلاین استوری(Airline Story) تجربه‌ی خوبی در زمینه‌ی مدیریت شهرک‌های هواپیمایی است و توجه گروه اسکای رایدرز به بایدها و نبایدهای این حرفه و البته قواعد این سبک خاص از بازی‌ها، انتظارات علاقمندان را برطرف کرده است. اگر به تجربه‌ی بازی‌های شبیه ساز به خصوص در این حرفه خاص علاقه دارید، ایرلاین استوری با چالش‌های روزانه و جوایز متنوع خود انتخاب خوبی برای شما به حساب می‌آید. این بازی به صورت رایگان در کافه بازار منتشر شده و در حال حاضر در دسترس کاربران تلفن‌های هوشمند اندرویدی است.

معرفی بازی موبایلی Airline Story

معرفی بازی موبایلی Airline Story

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: