کنسول-نسل-بعد-مایکروسافت

کنسول نسل بعد مایکروسافت فقط با نام «Xbox» شناخته خواهد شد

توسط بهنام میرزائی در ۲۶ آذر ۱۳۹۸ , ۱۶:۴۵

کنسول نسل بعد مایکروسافت برخلاف نام‌های عجیب قبلی این کمپانی، تنها با نام Xbox شناخته خواهد شد و Series X هم اشاره‌ای به مدل آن دارد. با دنیای بازی همراه شوید.

طبق آخرین اخبار بازی، نام Xbox Series X جدید داغ‌ترین بحثی بوده است که بعد از معرفی آن در مراسم The Game Awards 2019 مطرح شده است. با مشخص شدن این نام انتخاب شده، جامعه‌ی هدف احساسات متناقضی نسبت به آن داشته‌اند، برخی از آن استقبال کردند و برخی هم از این انتخاب گیج شده‌اند. اما به‌نظر می‌رسد که نام کنسول نسل بعد مایکروسافت، آن‌طور که فکر می‌کنید گیج‌کننده نیست.

نماینده‌ای از مایکروسافت به Business Insider گفته است که کنسول مایکروسافت در نسل بعدی بازی‌ها، «ایکس باکس» (Xbox) نامیده خواهد شد و Series X نام مدل آن خواهد بود. این مقام در این گفتگو اظهار کرده است:

نامی که ما برای کنسول نسل بعد خود انتخاب کرده‌ایم، به‌سادگی Xbox خواهد بود و در مراسم The Game Awards هم دیدید که این نام از طریق Xbox Series X به‌نمایش گذاشته شد.

علاوه بر این، این نماینده اظهار داشت که «نام «Xbox Series X» امکان ارائه کنسول‌های بعدی را در آینده ممکن می‌کند». نکته شگفت‌آور این است که بله، مایکروسافت کنسول‌های بیشتری را خواهد ساخت. اساسا، مایکروسافت درحال تغییر برند تجاری خود در صنعت کنسول‌های بازی است که به‌سادگی Xbox نامیده می‌شود. ممکن است این تصمیم در ابتدا عجیب به‌نظر برسد، خصوصا وقتی بدانیم که اولین کنسول این کمپانی هم دقیقا همین نام را داشت، اما می‌توان گفت که سیستم نام‌گذاری جدید ایکس باکس با خط مشی مایکروسافت در قبال صنعت بازی‌های ویدیویی کاملا منطبق است.

همچنین وقتی نگاهی به نام‌های قبلی ایکس باکس داشته باشیم، می‌بینیم که مایکروسافت به‌طرز خنده‌داری آن‌ها را انتخاب می‌کرده است. به‌طور مثال وقتی با نام «ایکس باکس وان» مواجه می‌شویم، فکر می‌کنیم با اولین کنسول آن‌ها طرفیم، در صورتی که این‌طور نیست و سومین کنسول مایکروسافت چنین نام‌گذاری شده است. اولین کنسول «ایکس باکس» نامیده شده بود که نسخه پیشرفته‌تر آن هم با نام «ایکس باکس ۳۶۰» شناخته می‌شود. بدین ترتیب شاید این روند برای بسیاری از جامعه صنعت بازی‌های ویدیویی گیج‌کننده باشد و مطمئنا شروع نسل نهم با یک نام مناسب می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

کنسول Xbox Series X برای عرضه در تعطیلات ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است. Halo Infinite و Hellblade 2: Senua’s Saga دو اثری هستند که به‌عنوان لانچ تایتل همراه این اثر عرضه خواهند شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: