استودیوی-بازی-سازی-جدید-شرکت-تنسنت

استودیوی بازی سازی جدید شرکت تنسنت مشخص شد

توسط بهنام میرزائی در ۱۰ آذر ۱۳۹۸ , ۰۹:۰۰

استودیوی بازی سازی جدید شرکت تنسنت مشخص شد و این شرکت بیش از پیش در خلق تجربه‌های جدید برای مخاطبین حال حاضر صنعت بازی نقش خواهد داشت. با دنیای بازی همراه شوید.

طبق آخرین اخبار بازی، گویا تنسنت (Tencent) غول چینی اینترنتی، روی استودیوی بازی سازی دیگری سرمایه گذاری کرده است. این استودیو روی مالک استودیوی توسعه دهنده بازی بزرگ بریتانیایی یعنی Sumo Digital سرمایه‌گذاری کرده است و طبق اعلام سایت gl.biz، ۱۵ میلیون سهم از این کمپانی را خریداری کرده است.

تنسنت این کار را با گروه Perwyn به سرانجام رسانده است، که به‌نظر می‌رسد با انجام این معامله، سهم آن‌ها در این شرکت به میزان ۱۷.۳۸ درصد کاهش خواهد یافت. تنسنت در بخشی از این قراداد ۹.۹۶ درصد از Sumo Group را هم به خود اختصاص داده است. اطلاعات دیگری از بندهای این سرمایه‌گذاری منتشر نشده است. استیون ما (Steven Ma) رئیس استودیوی تنسنت در این رابطه گفت:

ما از سرمایه‌گذاری برای Sumo Group که یک استودیوی برجسته در همکاری برای توسعه بازی‌های مستقل است، خرسند هستیم. ما مشتاقانه منتظر هستیم که Sumo رشد پیدا کند و همکاری خودمان را برای آوردن تجربه‌های سرگرمی تعاملی بیشتر برای مخاطبین جهانی همکاری کنیم.

کارل کاورز مدیرعامل شرکت Sumo هم در این رابطه اظهار داشت:

ما خوشحالیم که تنسنت تصمیم به سرمایه گذاری روی بخشی از شرکت ما داشته است و مشتاقانه منتظر همکاری تنسنت در ایجاد فرصت‌های بیشتر هستیم.

این تازه‌ترین سرمایه گذاری تنسنت محسوب می‌شود. این شرکت درحال حاضر استودیوهایی همچون Riot Games سازنده بازی League of Legends، Grinding Gear Games خالق بازی Path of Exile و سوپرسل (Supercell) به‌عنوان خالق بازی موبایل کلش آو کلنز را در مالکیت خود داشته یا سهمی در کنترل منافع آن‌ها دارد. این کمپانی در بسیاری از شرکت‌های دیگر همچون اکتیویژن بلیزارد، یوبی‌سافت، اپیک گیمز، پارادوکس، فانکوم، Frontier Developments و Glu Mobile سرمایه گذاری کرده است.

Sumo Group اخیرا رشد زیادی داشته است. بعد از سرمایه گذاری داخلی Perwyn در سال ۲۰۱۶، این کمپانی از جهات مختلف رشد داشته است. آن‌ها هم اکنون ۱۰ استودیو در ۳ کشور جهان دارند و امسال هم ۳۸ میلیون پوند (۴۹ میلیون دلار) درآمدزایی داشته‌اند.

گروه Sumo Digital هم حدود ۶۰۰ نفر در تیم خود دارد و عنوان یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های توسعه جهان را یدک می‌کشد. این شرکت در طول سال‌ها روی پروژه‌های برجسته بسیار کار کرده است. فقط در همین دو سال گذشته، این شرکت در توسعه بازی‌های هیتمن ۲ (Hitman 2)، فورزا هورایزن ۴ (Forza Horizon 4)، Team Sonic Racing و Crackdown 3 همکاری داشته اند. یکی از مهم‌ترین پروژه‌های فعلی آن‌ها هم عنوان موردانتظار Dead Island 2 است.

Sumo مالک ۷ استودیو در شهرهای مختلف بریتانیا است و یکی از آن‌ها هم در شهر Pune هند قرار دارد. نظرات خود را در مورد استودیوی بازی سازی جدید شرکت تنسنت با ما درمیان گذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: