بازی-های-rpg-ایکس-باکس

تمرکز روی بازی های RPG ایکس باکس در آینده بیشتر خواهد شد

توسط بهنام میرزائی در ۲۷ آبان ۱۳۹۸ , ۱۹:۴۰

طبق مصاحبه فیل اسپنسر، تمرکز روی بازی های RPG ایکس باکس بیشتر خواهد شد و این کمپانی قصد دارد به روزهای خوب خودش در نسل ایکس باکس ۳۶۰ بازگردد. با دنیای بازی همراه شوید.

طبق آخرین اخبار بازی، یکی از مواردی که در رویداد X019 امسال در مورد ایکس باکس مطرح شد، نگاه ویژه این پتلفرم به خلق تجربه‌های متفاوت در آینده بود. در دوره‌ای که سرویس گیم پس (Game Pass) عرضه می‌شود، محتوا اهمیت زیادی دارد و بدین ترتیب آن‌ها باید نمونه‌ بازی‌های متنوعی را برای جذب قشرهای مختلف بازیکنان داشته باشند. یکی از عرصه‌هایی که رئیس ایکس باکس قصد دارد روی آن تمرکز کند، بازی‌های RPG است.

فیل اسپنسر در طی مصاحبه‌ای که با Xbox UK داشته است، در مورد حضور موفق آن‌ها در زمینه بازی‌های RPG صحبت کرد و ابزار امیدواری کرد که در آینده هم این روند را ادامه دهند. او در این مصاحبه اشاره‌ای هم به خرید استودیوهای آبسیدین (Obsidian) و InXile داشت که به‌عنوان استودیوهای سازنده چنین بازی‌هایی شناخته می‌شوند و همچنین گفت که سرویس گیم پس، در آینده تمرکز بیشتر و بهتری روی این ژانر خواهد داشت. در این مصاحبه آمده است:

به‌طور مشخص، شوترهای اول شخص و سوم شخص قوی و عالی هستند، اما وقتی این‌ها با آثاری همچون Outer Worlds و Wasteland خودشان را نشان می‌دهند، خوب‌تر هستند. من فکر می‌کنم RPG حوزه‌ای است که ما به‌طور مشخص روی آن تمرکز داریم و می‌خواهیم بیشتر روی آن کار کنیم. اما در کنار آن، همزمان با اینکه ما رشد بیشتر سرویس گیم پس را مشاهده می‌کنیم، ژانرهای بیشتری به آن راه پیدا می‌کنند. حال چه ژانرهایی که از این سرویس برای محبوب شدن استفاده می‌کنند و سپس کنار می‌کشند و چه سازندگانی که تلاش می‌کنند چیزهای جدیدی خلق کنند، به‌خاطر این است که آن‌ها مخاطبانی دارند که همیشه حضور دارند و آن‌ها می‌توانند چنین تفکری داشته باشند که داستان‌هایی را به این مخاطبین تحویل دهند. اما من فکر می‌کنم که RPG حوزه‌آی است که ما باید تمرکز بیشتری روی آن داشته باشیم و XO هم مطمئنا خبرهای هیجان‌انگیزی در این رابطه خواهد داشت.

زمانی بود که مایکروسافت واقعا حرکت‌های بزرگی را در ژانر RPG انجام داد و آثاری همچون Mass Effect، Jade Empire و Star Wars: Knights of the Old Republic را ارائه کرد که به‌عنوان آی پی‌های کلیدی شناخته می‌شوند که روی پلتفرم‌های ایکس باکس مشهور شدند. از بعد از پایان نسل ایکس باکس ۳۶۰ و اوایل نسل ایکس باکس وان، آن‌ها کمی از این روند دور شده‌اند. حال با خرید استودیوهای جدید و برنامه‌ی کمپانی برای اضافه کردن به این لیست خرید‌ها، امید می‌رود که این روند کمی تغییر پیدا کند.

نظرات خود را در مورد بازی های RPG ایکس باکس با ما درمیان بگذارید و از بهترین تجربه‌های خود در این ژانر صحبت کنید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “تمرکز روی بازی های RPG ایکس باکس در آینده بیشتر خواهد شد”

  1. WHITE SOULS گفت:

    نور بر تاریکی پیروز است :50:

    ۴ ۰