پروژه-جدید-سازنده-بازی-Doom

پروژه جدید سازنده بازی Doom در سبک شوتر خواهد بود

توسط بهنام میرزائی در ۱۸ آبان ۱۳۹۸ , ۱۱:۵۰

پروژه جدید سازنده بازی Doom طبق سوال و جواب جان رومرو با چند کاربر در ردیت، با استایل بازی Quake ساخته خواهد شد. با دنیای بازی همراه شوید.

طبق آخرین اخبار بازی، جان رومرو که پشت سر پروژه‌های تیراندازی موفق بسیاری همچون Doom و Quake بوده است، احتمالا در حال کار روی یک بازی استراتژیک به نام Empire of Sin است. اما این به معنای این نیست که او برنامه‌ای برای بازگشت به ریشه‌های اصلی خود ندارد. بنیان گذار استودیو Romero Games اظهار داشت که آن‌ها یک طرح شوتر اول شخص با استایل Doom و Quake در برنامه دارند.

کاربری در شبکه اجتماعی ردیت (Reddit) از رومرو می‌پرسد که نظر شما در مورد سری جدید Doom چیست؟ آیا برنامه‌ای برای ساخت یک بازی اول شخص جدید مشابه با Quake دارید؟ رومرو در پاسخ به سوال اول گفت که «من واقعا Doom جدید را دوست داشتم و آن‌چیزی که تابحال از Eternal دیده‌ام، این بازی هم می‌تواند موفق باشد». پاسخ رومرو برای سوال دوم کمی مبهم است، اما هنوز هم برای طرفداران سبک شوتر دهه ۹۰ هیجان انگیز به‌نظر می‌رسد: «و بله، من طراحی برای یک بازی شوتر اول شخص با سبک Doom و Quake دارم». نکته خاص دیگری از پاسخ وی استنباط نمی شود. کاربر دیگری در مورد تاریخ انتشار این اثر هم سوال می‌کند و رومرو با یک ایموجی چشمک زن پاسخ می‌دهد که «هر وقت تمام شد یعنی کار انجام شده است».

بدیهی است که این بازی جدید از مجموعه Doom و Quake نخواهد بود، چرا که هردوی این عناوین زیر سلطه استودیو id Software هستند. ممکن است با بازی شوتر اول شخص Blackroom روبرو باشیم که رومرو به‌همراه آدرین کارمک آن را در کیک‌ استارتر سال ۲۰۱۶ رونمایی کردند. اگرچه رومرو در همین صفحه ردیت اعلام کرد که هیچ اطلاعات دیگری در مورد بازی وجود ندارد.

در طرفی دیگر می‌دانیم که این بازی اصلا نمی‌تواند نسخه جدید Daikatana باشد. چون وقتی کاربری در ردیت در این رابطه سوال کرد، رومرو مشکلات پیرامون انتشار نسخه اولیه بازی را یک توهین دانست و اشاره کرد که پیدا کردن یک ناشر خود می‌تواند سخت‌تر از آن‌چیزی باشد که فکرش را می‌کنید. رومرو در مورد انتشار این بازی در سال ۲۰۰۰ این‌طور گفت: «اگرچه ۲۰ سال از این عرضه می‌گذرد، اما این ننگ هنوز از بین نرفته است. طرفداران زیادی هستند این بازی را دوست دارند و مدام درموردش از من سوال می‌کنند، اما ناشری وجود ندارد که علاقه‌مند به ساخت دنباله‌ یا ریمیک از بازی باشد. من فکر می‌کنم باید صبر کنیم و ببینیم که چه می‌شود».

Sigil آخرین بازی‌ای بود که رومرو آن را در سبک شوتر عرضه کرد و برای تجربه آن حتما باید یک نسخه اورجینال از بازی Doom داشتند. این بازی دقیقا بعد از E4M8 و قبل از Doom 2 جریان داشت. این بازی اساسا رایگان بود، اما طرفداران می‌توانستند نسخه‌های خاصی از بازی را خریداری کنند. نظر شما در مورد پروژه جدید سازنده بازی Doom چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما درمیان گذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: