نقد بازی Wreckfest

گیربکس خرد شده
  توسط آرمین باقری در ۱۸ آبان ۱۳۹۸ , ۲۳:۵۰

  آیا به دنبال تجربه یک بازی ریسینگ هستید؟ پس با نقد بازی Wreckfest در دنیای بازی با ما همراه باشید. استودیو سازنده بازی یعنی Bugbear Entertainment با عناوینی از سری FlatOut شناخته شده است. آخرین ساخته این استودیو یعنی Wreckfest که یک بازی ریسینگ است؛ به صورت تک نفره و چند نفره انلاین در دسترس است. در ادامه با نقد بازی Wreckfest با دنیای بازی همراه باشید.

   

  این نقد پس از ۷ ساعت تجربه بازی روی کنسول Xbox One S انجام شده است.

   

  نقد بازی Wreckfest

  نقد بازی Wreckfest

  اینجا کجاست؟

  پس از اجرای بازی برای اولین بار شما بدون هیچ مقدمه‌ای وارد بازی می‌شوید. سازندگان ارائه یک بخش اموزشی را از ما دریغ کرده و همان ابتدا ما را با یک قراضه تنها می‌گذارند. عجیب‌تر از نبود یک بخش آموزشی نبود یک داستان و حتی یک خط دیالوگ در بازی است. نبود داستان غنی و پر عمق در یک بازی ریسینگ نکته منفی حساب نمی‌شود، زیرا شما برای پادشاهی در جاده و نابوده کردن ماشین‌های دیگر پا به میدان می‌گذارید، در نتیجه داستان بازی اهمیت زیادی ندارد. اما این موضوع به معنی این نیست که نباید داستانی در یک بازی ریسینگ وجود داشته باشد. عدم وجود داستان در بازی تا حدی حس بی هدف بودن و مبارزه بیهوده را به شما می‌دهد. اما باعث نمی شود که از تجربه بازی منصرف شوید.

  برسی بازی Wreckfest

  برسی بازی Wreckfest

  مبارزه تا حد مرگ

  بازی Wreckfest چند تفاوت با بازی‌های ریسینگ دیگر دارد. اولین و فاحش‌ترین تفاوت در نحوه پیروزی در بازی است. هدف از مسابقات فقط اول شدن نیست؛ هدف شما در برخی مسابقات فقط نابود کردن دیگر رقبا و زنده ماندن است. در زمان حمله به ماشین‌ حریف باید مواظب دیگر رقبا نیز بود. برخی اوقات با اینکه شما ماشین‌های بیشتری را نابود کرده‌اید، اما به دلیل آسیب بیش از حد و خالی شدن نوار سلامت ماشین، گوی و میدان را واگذار می‌کنید.

  در واقع برخی از مسابقات بازی حالت Last Man Standing دارند. این حالت شما را به یاد بازی‌های بتل رویال می‌اندازد. جایی که تعداد ماشین‌های منهدم شده تنها فاکتور برای پیروزی در بازی نیست. شما باید مانند نام این حالت آخرین بازمانده باشید. همچنین حالت دیگری در بازی وجود دارد که این موضوع را به صورت تیمی اجرا کرده است. بازی در مجموع دارای ۶ حالت مختلف برای مسابقه است و این ۶ حالت مختلف به اندازه کافی شما را سرگرم می‌کند.

  نقد بازی Wreckfest

  نقد بازی Wreckfest

  کمیت مهم نیست، کیفیت مهم است.

  اما بیایید سری به ماشین‌های بازی بزنیم. در یک بازی ریسینگ مهم‌ترین موضوع تعداد، تنوع، دقت در شبیه سازی و وضعیت لایسنس ماشین‌های بازی است. در کل بازی شامل ۶۰ ماشین در دسته بندی‌های مختلف است. این ماشین‌ها اما از همان ابتدا در دسترس شما نیستند و هر بخش از بازی شامل دسته به خصوصی از ماشین‌ها است.

  وضعیت لایسنس‌ ماشین‌ها هم راضی کننده است. درست است که مانند هفتمین نسخه از سری Forza Mortorsport که چیزی بیش از ۷۰۰ ماشین را در خود داشت کامل نیست، اما به هیچ عنوان کمبودی از نظر تعداد ماشین‌ها حس نمی‌شود. تمام ۶۰ ماشین بازی دقیق و با جزئیات کار شده و هر کدام تجربه منحصر به فردی را ارائه می‌دهد. اما مشکل از جایی اغاز می‌شود که خرید هر ماشین در بازی مخصوصا در کلاس‌های بالاتر به زمان زیادی نیاز دارد. اگر حوصله صرف وقت برای باز کردن ماشین‌ها را ندارید، پس بی خیال تجربه رانندگی با همه ماشین‌ها شوید. بازی دارای یک Season Pass با قیمت ۲۳ دلار است؛ با خرید این Season Pass شما به ۲۰ ماشین دیگر و برخی محتویات تزیینی دسترسی پیدا می‌کنید. همچنین بازی شامل بخش چند نفره آنلاین نیز می‌شود. اما هر چه برای وارد شدن به سرورها تلاش کردیم، بی نتیجه ماند.

  برسی بازی Wreckfest

  برسی بازی Wreckfest

  بخش Career

  بد نیست به نقشه‌های بازی نیز نگاهی بیاندازیم. سازندگان در این بخش نهایت تلاش خود را برای ارائه بیشترین محتوای ممکن به خرج داده و نقشه‌های بسیار خوبی را برای ما به آرمغان اورده‌اند. بخش Career بازی همان بخش تک نفره است. بخش تک نفره بازی شامل بیش از ۸۰ مسابقه از پیش تعیین شده در ۵ قسمت مختلف است. در ابتدای بازی فقط یکی از این قسمت‌ها در دسترس شما است. با پیشرفت در هر قسمت و کسب حداقل کاپ مورد نیاز آن بخش بعدی باز می‌شود.

  هر قسمت ماشین‌های مخصوص به خود را دارد. همچنین تنوع مسابقات بازی زیاد است و تا آخرین لحظه حس تکرار به سراغ شما نمی‌آید. برای مثال در یک مسابقه شما باید با چندین اتوبوس مسابقه دهید، در حالی که ماشین شما در مقابل آنها مانند موشی در برابر گربه است باید ریسک کنید و یکی پس از دیگری آنها را کنار بزنید، اما ناگهان یکی از گربه‌ها با سرعت به شما برخورد می‌کند.

  همه این نکات را به هوش مصنوعی خوب بازی که نفس شما را می‌گیرد نیز اضافه کنید. هوش مصنوعی رقیبان شما بسیار خوب است. اگر درجه سختی بازی را بالا ببرید، پس از گذشت مدت کوتاهی به یک صافکار ماهر نیازمند می‌شوید. همچنین با بالا بردن درجه سختی و غیر فعال کردن برخی ویژگی‌ها ماشین، جهنمی به پا می‌شود که بیرون آمدن از آن نیازمند رانندگی سطح بالایی است. در نتیجه اگر مهارت کافی نداشته باشید، ماشین‌های دیگر حسابی از خجالت شما در خواهند امد.

  برسی بازی Wreckfest

  برسی بازی Wreckfest

  خوابگاه ماشین

  برای شخصی سازی ماشین باید به گاراژ بروید. در این بخش امکانات زیادی برای بهبود ظاهر و باطن ماشین در اختیار شما قرار دارد؛ می‌توانید با رفتن به گاراژ طرح و رنگ ماشین را تغییر داده و جلوه‌ای تازه به ان بدهید، همچنین می‌توانید قطعاتی که به عنوان جایزه برای برنده شدن یا انجام کار‌های خاص در هر ‌مسابقه را دریافت کردید، بر روی ماشین سوار کنید. البته این قطعات آنچان جایزه‌ هم نیستند و شما برای استفاده از انها باید دست به جیب شده و از اعتبار داخل بازی برای خرید هزینه کنید.

  اگر بخواهیم گاراژ و قابلیت‌های شخصی سازی بازی را با عناوین دیگری مانند سری فوق العاده فورزا مقایسه کنیم، چیز خاص و ویژه‌ای پیدا نمی‌کنیم. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که قابلیت شخصی سازی راننده و ساخت شخصیت مورد نظر در بازی وجود ندارد. حتی شما چهره راننده‌ای را در بازی نخواهید دید.

  نقد بازی Wreckfest

  نقد بازی Wreckfest

  فرار فریم‌ها

  یکی از چیز‌هایی که تجربه بازی را لذت بخش‌تر کرده گرافیک بازی است. گرافیک بازی بسیار خوب است و برخورد‌ها، آسیب‌ها و تکه تکه شدن ماشین‌ها را به زیبایی به تصویر کشیده است. همچنین نورپردازی بازی بسیار عالی کار شده و تابش نور خورشید بر ماشین‌ها را چشم نواز کرده است. بازی در کنسول های PS4 و Xbox One با رزولوشن ۱۰۸۰p و ۶۰ فریم در ثانیه اجرا می‌شود که تجربه بازی را دگرگون می‌کند.

  اما مشکلی که بازی از آن رنج می‌برد افت فریم در صحنه‌های شلوغ است؛ البته این مشکل در ۲ قسمت ابتدایی Career وجود ندارد، اما از اوایل بخش سوم افت فریم عذاب اور به سراغ بازیکن می‌اید و بدتر از هر اتوبوسی او را به موانع می‌کوبد. همچنین زمان بارگذاری برخی مسابقات کمی طولانی است، اما این موضوع آسیبی به تجربه شما نمی‌زند.

  به عنوان حسن ختام به موسیقی‌های بازی می‌رسیم. موسیقی بازی ترشح آدرنالین خون شما را صد برابر می‌کند. موسیقی‌های بازی که اغلب راک هستند، با جو دیوانه وار بازی بسیار هماهنگ است. به راحتی می‌توان گفت که موسیقی بازی اصلی‌ترین دلیل خسته کننده نبودن و تازگی بازی است. تعداد قطعات موسیقی نیز راضی کننده است و به ندرت موسیقی‌های تکراری به گوش می‌رسد.

  برسی بازی Wreckfest

  برسی بازی Wreckfest

  خوب، بد، زشت…

  با همه این تفاصیر Wreckfest یک تجربه لذت بخش است. موسیقی و گیم‌پلی بازی عالی است، اما از افت فریم رنج می‌برد. اگر شاهد تعداد ماشین‌های بیشتر و شخصی سازی غنی‌تری بودیم، تجربه کامل‌تری هم می‌شد. پیشنهاد می‌شود که این بازی را از دست ندهید، مخصوصا اگر طرفدار بازی‌های ریسینگ باشید.

  Resolution: Score: 7.5/10

  Wreckfest Brings the joy of dominating cars into your vains like an adrenaline rush you’ve never experienced before. Sure it has its flaws but they can’t hold you back from rushing into another car’s engine with full speed

  Platform: Xbox One

  (برسی بازی Wreckfest بر اساس نسخه منتقدین بازی نوشته شده که توسط ناشر بازی در اختیار دنیای بازی قرار گرفته است.)

  نکات مثبت

  + قطعات موسیقی‌ که هوش از سر شما می‌برد

  + چالش بی انتها

  + گیم پلی بی نقص

  نکات منفی

  – افت فریم

  – شخصی سازی جای کار زیادی دارد

  – عدم وجود داستان و بخش آموزشی

  7.5
  نفیس
  دیدگاه
  ۲ دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  :27: 
  :D 
  :40: 
  :44: 
  :-) 
  :10: 
  :41: 
  :60: 
  ;) 
  :59: 
  :( 
  :16: 
  :162: 
  :13: 
  :\ 
  :22: 
  :42: 
  :11: 
  :111: 
  :17: 
  :20: 
  :wow: 
  :| 
  :49: 
  :54: 
  :56: 
  :45: 
  :47: 
  :46: 
  :43: 
  :57: 
  :like: 
  :dislike: 
  :metal: 
  :51: 
  :52: 
  :55: 
  :58: 
  :48: 
  :spoiler: 
  :53: 
  :steam: 
  :xbox: 
  :PS: 
  :n: 
  :50: 
  :discord: 
   

  2 Replies to “نقد بازی Wreckfest”

  1. navid گفت:

   فکر کنم تجربش خالی از بطف نباشه

   ۲ ۰
   1. اره اگه وقت کردید حتما بازی کنید مخصوصا اگه به بازی های ریسینگ علاقه دارید.

    ۰ ۰