صحبت‌ های کوجیما در مورد بازی Death Stranding و دلایلش برای خلق آثار عجیب و غریب

توسط بهنام میرزائی در ۱۳ آبان ۱۳۹۸ , ۱۵:۴۹

صحبت‌ های کوجیما در مورد بازی Death Stranding در طی یکی از تورهای وی منتشر شده است و دلایل جالب و خواندنی را در مورد خلق آثار عجیب خودش بیان می‌کند. با دنیای بازی همراه شوید.

طبق آخرین اخبار بازی، چندی پیش نمرات بازی موردانتظار Death Stranding منتشر شد و توانست امتیاز خوب ۸۴ را از متاکریتیک کسب کند. تنها چند روز مانده به موعد انتشار بازی، می‌توانید پیش نمایش کامل بازی را هم مطالعه کنید. هیدئو کوجیما همواره به‌عنوان مردی شناخته می‌شود که با طراحی خاص بازی مرزها را به جلو هل داده است و بازی‌هایش بیشتر از گذشته در نهایت تجربه‌ای را خلق می‌کند که از آنچه که ما معمولا در این فضای این صنعت تجربه می‌کنیم، متفاوت‌تر است. بازی Death Stranding که تنها چندروز دگ به‌صورت رسمی عرضه می‌شود هم نشان داد که هنوز هم تمایل به چالش کشیدن این خط و مرزها دارد و همانطور که انتظار می‌رفت، این بخشی از دید کوجیما برای هر بازی‌ای است که او می‌سازد.

کوجیما در جریان تور بزرگی که برای Death Stranding به‌راه انداخته است، به پنل بفتا (BAFTA) رسیده و صحبت‌هایی را در مورد علت علاقه‌اش به خلق آثار این‌ چنینی و رفتن به سراغ چیزهای دور از حد معمول این صنعت مطرح کرده است. هدف کوجیما از تک تک بازی‌هایی که می‌سازد این است که تجربه‌ای ارائه کند تا به‌جای اینکه بازیکنان به‌راحتی مانند یک تجربه صرفا خوب و گوارا از آن عبور کنند، برای همیشه در یاد و خاطره بازیکنان باقی بماند. در ادامه مصاحبه کوجیما با Metal Gear Informer را می‌خوانیم:

من فکر می‌کنم سادگی خوب است اما به‌سرعت مصرف شده و از بین می‌رود. مثل غذا می‌ماند، هر چیزی که قابل هضم باشد، فقط از بین می‌رود و در بدن باقی نمی‌ماند. اما یک چیز ناخوشایند که قابل هضم هم نیست در بدن باقی می‌ماند و شما نمی‌دانید که آن چیست. انسان همواره یک احساس فکری در خودش دارد و آن هم مردد بودن است که این چی بود؟ مثل یک فیلم که اگر برای‌تان درگیرکننده باشد، شما بارها و بارها آن را خواهید دید یا با دوستان خود در موردشان صحبت می‌کنید که این چی بود؟ حال شما یا دوباره برای دیدنش وقت می‌گذارید یا حداقل در موردش فکر می‌کنید تا بالاخره به‌نوعی بفهمید که فیلم قصد رساندن چه معنایی به مخاطب را داشته است. چنین روندی باعث می‌شود که این تجربه در گوشت و خون شما برای همیشه باقی بماند و به‌نوعی جزئی از شما شود. این تجربه در بدن شما جریان می‌یابد و بیرون نمی‌آید. من می‌خواهم همچنین چیزی خلق کنم.

من با تماشای فیلم و چیزهایی از این دست بزرگ شده‌ام، بنابراین فقط می‌خواهم آن‌ها را در صنعت بازی پیاده سازی کنم. همه می‌گویند که این کار پیچیده‌ای است، اما من فکر می‌کنم هر کسی باید به این چیزها فکر کند و شاید در طی پنج یا ده سال بعد آن را تقویت و در نهایت درکش کند. من واقعا می‌خواهم چنین چیزهایی را خلق کنم.

صحبت-های-کوجیما-درمورد-بازی-Death-Stranding

کوجیما در ادامه‌ی صحبت‌هایش اضافه کرد که طبق دید خودش، بدون شبیه‌سازی و تجربه، جایی برای رشد وجود ندارد (نظری که مخالفت با آن سخت به‌نظر می‌رسد). وی همچنان به مقایسه شباهت مربوط به غذاهای ناخوشایند و قضیه هضم‌شان اصرار می‌ورزد و می‌گوید که اگرچه او می‌خواهد تا آثاری خلق کند که هضم‌شان دشوار باشد، اما هنوز هم می‌خواهد اثری که در نهایت می‌سازد خوشمزه باشد.

من فکر می‌کنم شبیه‌سازی برای رشد لازم است. شما به‌نوعی چیزهایی را می‌شناسید که نمی‌دانید چیستند و همین موجب رشد می‌شود. بنابراین هرچیزی که می‌دانید یا هرچیزی [که] خوردش آسان باشد، باعث رشد شما نمی‌شود. مغزتان هم رشد نمی‌کند. این یک تجربه نخواهد بود. بنابراین بعضی وقت‌ها می‌خواهم مردم چیزهایی بخورند که هضم‌شان سخت است. اما واقعا می‌خواهم در نهایت این غذا خوشمزه باشد و در خاطرات ماندگار شود.

صحبت-های-کوجیما-درمورد-بازی-Death-Stranding

خب، Death Stranding بازی عجیب و غریبی است، در این مورد هیچ شکی نیست. این بازی جمعه ۱۷ آبان مصادف با ۸ نوامبر برای پلی‌استیشن ۵ عرضه خواهد شد. همچنین کاربران کامپیوتر می‌توانند تابستان سال ۲۰۲۰ منتظر انتشار این بازی روی پلتفرم خودشان باشند که استودیو ۵۰۵ Games ناشر آن خواهد بود.

نظر شما در مورد صحبت‌ های کوجیما در مورد بازی Death Stranding و موضع وی در برابر خلق آثارش چیست؟ هیدئو کوجیما و دیدگاهش نسبت به صنعت بازی و البته سینما را چه‌طور می‌دانید؟ آیا Death Stranding می‌تواند تجربه‌ای باب میل خالقش را به مخاطبین تحویل دهد یا خیر؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “صحبت‌ های کوجیما در مورد بازی Death Stranding و دلایلش برای خلق آثار عجیب و غریب”

  1. ali.ya گفت:

    حرف های کوجیما درست است , تا وقتی که یک بازی پیچیدگی و رمز و راز غنی ,داستانی جذاب و هیجان انگیز و سختی منطقی ای داشته باشد. ولی بازی ای با سختی و ابهام غیر منطقی و گنگ, چیزی جز ناتوانی بازیساز و توهین به شعور مخاطب را نشان نمیدهد.و امیدوارم که Death Stranding از نوع اول باشد نه دوم.

    ۵ ۰