بازی-دیابلو-4

بلیزکان ۲۰۱۹: اطلاعات جدید بازی‌ دیابلو ۴ در پنل رسمی بلیزارد ارائه شد

توسط بهنام میرزائی در ۱۱ آبان ۱۳۹۸ , ۲۰:۱۷

اطلاعات جدید بازی دیابلو ۴ در طی مراسم بلیزکان ۲۰۱۹ منتشر شد و طرفداران را برای تجربه آخرین اثر این استودیو هیجان‌زده کرد. با دنیای بازی همراه شوید.

طبق آخرین اخبار بازی، بازی‌ دیابلو ۴ (Diablo 4) یکی از انبوه بازی‌ها و اطلاعاتی بود که در افتتاحیه مراسم بلیزکان ۲۰۱۹ ارائه شد. بلیزارد در طی این مراسم، ابتدا یک تریلر سینماتیک بصری و خیره‌کننده از بازی ارائه کرد و در ادامه هم شاهد تریلر گیم‌پلی اکشن این بازی بودیم. در این پنل اطلاعات و جزئیات بیشتری از بازی هم به اشتراک گذاشته شد. در ادامه اطلاعات جدیدی از این پانل در اختیار شما می‌گذاریم، اما پیشنهاد می‌کنیم قبل از آن بار دیگر نگاهی به تریلر سینماتیک بازی بیاندازید که بازگشتی به‌سوی تاریکی لقب گرفته است.

در طول این پنل، توسعه دهندگان بازی مدام به این اشاره می‌کردند که این نسخه بیشتر در زمین جریان خواهد داشت و مشابه المان‌های مجموعه دیابلو خواهد بود. کاملا مشخص بود که این تیم از دیابلو ۲ به‌عنوان منبع الهام بخش خود استفاده کرده‌اند و تا حد امکان سعی کرده‌اند که بازی جدیدشان شباهتی به دیابلو ۳ نداشته باشد. در حالی که بازی به‌شدت از مضامین مرموز مربوط به کتاب مقدس الهام گرفته است، سعی دارد تا تاریکی وحشتناک بازی‌های قدیمی دیابلو را با یک انتقام‌ جویی به بازی بازگرداند.

داستان بازی حول احضار لیلیث دختر مفیستو و ارباب نفرت جریان دارد. اگر در جریان داستان کلی مجموعه دیابلو باشید، می‌دانید که او زمانی یکی از معشوقه‌های فرشته‌ای به نام ایناریوس بود. اتحاد نامشروع آن‌ها در نهایت منجر به ایجاد نفالم شد که به‌طور موثر او را تبدیل به مادر تمام بشریت کرد. متاسفانه از نظر ماجراجویان او اصلا مادر خوبی هم نبود.

اطلاعات-جدید-بازی-دیابلو-4

بخش کمپین بازی شما را به ۵ منطقه‌ی جهان باز و عظیم خواهد برد. تیم سازنده بازی چیزهای زیادی از حالت ماجراجویی دیابلو ۳ یاد گرفته است و پایه و اساس بخش کمپین غیرخطی بازی روی آن خواهد بود. اکنون دیگر نیازی به تجربه کامل بخش کمپین بازی جهت رفتن سراغ کارهای دیگر نیست و درعوض می‌توانید به‌سراغ محتوای دیگر بروید و گشت و گذار در جهان عظیم بازی را تجربه کنید. این روند به هر بازیکنی اجازه می‌دهد که براساس عملکرد خودشان تجربه‌ای متفاوت داشته باشند. به‌علاوه، چنین امکانی باعث می‌شود که توسط شخصیت دوم بتوانید روش‌های جدیدی را برای بازی انتخاب کنید.

حال که صحبت از شخصیت‌ها شد، بهتر است اشاره کنیم که بازی Diablo 4 شامل پنج کلاس خواهد بود که در بلیزکان ۲۰۱۹ سه مورد از آن‌ها معرفی شد. بربرها (Barbarian)، عفریته‌ها (Sorceress) و دروید‌ها که از سری قبلی به بازی اضافه شده است. البته اطلاعات جدیدی از این کلاس‌ها ارائه نشد و پنل بازی سریع از روی آن رد شد و گویا باید منتظر انتشار بازی باشیم تا دید چه انتظاراتی از آن‌ها داریم.

بربرها همواره به‌عنوان محبوب‌ترین کلاس مجموعه دیابلو شناخته می‌شوند. تمرکز آن‌ها روی ساخت و ساز باعث شده که یکی از کلاس‌های محکم و یک‌رنگ در دیابلو ۲ و ۳ لقب بگیرد. اگرچه این به‌معنای عدم وجود عمق شخصیتی در آن‌ها نیست بلکه یک مفهوم ساده از این حقیقت است که آن‌ها به درون گروه‌ها حمله و خسارات بزرگی را به دشمن تحمیل می‌کنند.

با بازی دیابلو ۴ می‌توانید بیشتر کلاس‌هایی که در سری های قبلی تجربه‌ کرده‌اید را داشته باشید. هرکدام از آن‌ها هنوز همان عضله‌های نیرومندی هستند که دوست دارند در مبارزات خونین و خشن شرکت کنند. با این حال، تیم سازنده چندین ابزار جدید به نیروهای موردعلاقه بازیکنان اعطا کرده است و برجسته‌ترین آن‌ها را می‌توان سیستم آرسنال (Arsenal System) دانست.

اطلاعات-جدید-بازی-دیابلو-4

بربرها به حمل سلاح‌های جنگی درون نبردها شناحته می‌شوند و این سیستم جدید تنها برای همین کار ساخته شده است. شما قادر خواهید بود که به چهار سلاح مختلف مجهز شوید و از شرایط و ویژگی‌های هرکدام استفاده کنید. شخصیت شما می‌توانید دوسلاح همزمان در دستانش داشته باشد و مدام بین دو سلاح دیگر سوئیچ کند. هرگاه که از توانایی خاصی استفاده کنید، سلاح موردنیاز این توانایی فعال می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین مزایی هرکدام از این سلاح‌ها در اختیار شما قرار دارد و بنابراین استفاده از چهار سلاح افسانه‌ای همراه با بربرها بسیار هوشمندانه به‌نظر می‌رسد.

بلیزارد (Blizzard Entertainment) در نظر دارد که از نیروهای خشمگین به‌عنوان اصلی‌ترین راه تزریق قدرت به توانایی‌های بربرها استفاده کند. با این حال، تیم المان‌های جادویی را با سطح‌های اسپل و خون شیاطین جایگزین کرده است. به‌عنوان کسی که بیش از ۱۰۰۰ ساعت غرق گیم‌پلی سخت بربرها در دیابلو ۲ بوده‌‌ام، به‌نظر می‌رسد که آیتم‌های سطحی بسیاری به کلاس این شخصیت اضافه شده است.

با این توصیفات می‌توان گفت که مهم‌ترین خبر در این زمینه را می‌توان بازگشت درویدها دانست. توسعه‌دهندگان بازی ویا تصمیمی مبنی بر قرار دادن این شخصیت‌ها در بازی نبوده‌اند، اما یکی از اعضای استودیو طرح‌های خوبی را روی این کاراکترها انجام داده بود و استودیو هم بالافاصله بعد از دیدن آن نظر خود را تغییر دادند.
به‌نظر می‌رسد دروید‌های جدید توانایی‌های ترکیبی بسیار بهتری نسبت به دیابلو ۲ خواهند داشت. درویدها به‌عنوان کاراکترهای هیبریدی شناخته می‌شوند که قادر به احضار، تغییر شکل و تحویل اسپل‌ها هستند. اگرچه این شخصیت‌ها در دیابلو ۲ بیشتر مواقع در حال تغییر شکل بودند، در این دنباله تیم واقعا به طبیعت هیبریدی آن‌ها توجه کرده است و بازیکنان می‌توانند از طریق انتقال بین آن‌ها توانایی‌های مختلف‌شان را باهم ترکیب کنند. البته که بازهم اکان تمرکز روی تنها دروید وجود دارد، اما تیم سازنده سعی کرده است که گزینه‌های بیشتری را در این مورد در اختیار بازیکنان قرار دهد.

سازندگان در طی اطلاعات جدید بازی دیابلو ۴ حرف زیادی در مورد عفریته‌ها مطرح نکردند و فقط روی توانایی‌ آن‌ها در استفاده از المان‌های جادویی‌شان تحت عنوان «روشنگران تاریکی» تمرکز داشتند. در اصل بازیکنان می‌توانند از کلاس این شخصیت به‌خاطر توانایی‌های جادویی‌اش استفاده کنند تا دشمنان خود را با سرعت و اثربخشی تمام نابود کنند. بااینکه آن‌ها صحبتی در مورد دو کلاس دیگر نکرده‌اند، اما می‌توان براساس شواهد حدس‌هایی مطرح کرد. از آنجایی که این کلاس‌ها در فاز دفاعی نخواهند بود، می‌توان حدس زد که پالادین‌ها (Paladin) کروسادر (Crusader) شانس بالایی برای قرار گرفتن در بازی دارند. یکی دیگر از موارد مهم بازی این است که کلاس احضار به‌کلی از بازی برداشته شده است و می‌توان حدس زد که این قابلیت در دروید‌ها تعبیه شده است. با اینکه این مورد همیشه بخش‌های اصلی مجموعه دیابلو بوده است، به‌نظر می‌رسد دیگر در حد و اندازه‌ توانایی‌های Witch Doctor یا نکرومنسرها (Necromancer) نخواهد بود. با همه‌ی این شواهد بلیزارد سابقه غافلگیرکردن طرفدارانش را داشته است و به‌طور مثال در دیابلو ۳ شاهد حضور دو کلاس جدید بودیم که می‌تواند در این نسخه هم تکرار شود.

صرف نظر از اینکه چه کسی در محوریت بازی خواهد بود، جنبه‌های شخصیتی که سفارشی سازی می‌شوند اهمیت دارد. توسعه دهندگان نمایش کوتاهی از گزینه‌های سفارشی سازی تزئینی ارائه کردند که در دیابلو ۴ در اختیار بازیکنان خواهد بود. تغییر جنسیت، مو، رنگ پوست، زخم‌ها و خالکوبی‌ها شخصیت‌ها از جمله این گزینه‌ها است. این سطح از سفارشی‌ سازی‌ها مطابق انتظار بسته به بقیه قسمت‌های بازی گسترش خواهند یافت.

اطلاعات-جدید-بازی-دیابلو-4

بلیزارد خبر از بازگشت بخش درخت استعداد داد و موجب شادی حضار شد. آن‌ها مدت زمان زیادی را در مورد دادن اختیار زیاد به بازیکنان صحبت کردند و اذعان کردند که در این نسخه در کنار عادی با شخصیت تعیین شده، می‌توانید نقشه راه خودتان را ترسیم کنید و بازی را آن‌طور که می‌خواهید پیش ببرید. سفارشی سازی شخصیت‌ها شامل افزایش لول مهارت‌ها و بازگشت کلمات پیش فرض کاراکترها خواهد بود. آیتم‌های محبوب دیابلو ۲ به بازی بازگشته‌اند، اما برای استفاده از آن‌ها دیگر نیازی نیست که از کدهای مخفی استفاده کنید. درعوض استفاده از آن‌ها در فرم بسیار ساده‌ای خواهد بود.

این تیم در پایان صحبت‌های پنل خود در مورد نحوه عملکرد دیابلو ۴ در فضای آنلاین هم صحبت‌هایی را مطرح کرد. نقشه جهان باز این اثر ممکن است مشکلاتی هم داشته باشد؛ اگرچه تیم سازنده چندین منطقه بزرگ را به‌عنوان قطب‌های اجتماعی در نظر گرفته است. در این قطب‌ها می‌توانید به خرید و فروش آیتم‌ها بپردازید و با دیگر بازیکنان صحبت کنید. همچنین می‌توانید گروه‌های خود را سازماندهی کنید تا هنگام رسیدن به رویدادهای پیش‌رو به شما کمک کنند. در این پنل گروهی را نیز دیدیم که در حال مبارزه با یک باس عظیم بودند و تیم سازنده آن را به‌عنوان مثالی جهت دریافت بازخوردها ارائه داد.

البته‌ی همه این وقایع و هزاران سیاه‌چالی که شما با آن‌ها روبرو خواهید شد، همگی تصادفی خواهند بود. واقعا تصور یک بازی دیابلو بدون اتفاقات تصادفی ممکن نیست. گفته می‌شود که با این نقشه‌های جدید و بزرگ، بلیزارد به شما کمک می‌کند که سریع‌تر به طرفین حرکت کنید. این موارد همراه با توانایی‌های پیاده‌شدن از اسب خواهد بود که امکان پرش سریع از روی آن‌ها به‌منظور رسیدن به مرکز نبردها خواهد بود.

بدیهی هست که اطلاعات زیادی در این پنل ارائه شد که سعی شد همه‌ی آن‌ها پوشش داده شود. اطلاعات ریزی هم در مورد سلاح‌های افسانه‌ای بازی ارائه شد و قرار شد که برنامه‌های دیگر طی روزهای آینده در اختیار مخاطبین قرار بگیرند. این اطلاعات اولیه دلگرم کننده به‌نظر می‌رسند. به‌نظر می‌رسد که تیم سازنده درس‌های زیادی از دیابلو ۳ آموخته است و مهم‌ترین آن‌هم این است که طرفداران نسخه دوم بازی را بسیار دوست دارند. تیم سازنده بازی اعلام کرد که حالا حالاها نباید منتظر تاریخ انتشار بازی باشیم، اما اطلاعات ارائه شده هیجان و هایپ طرفداران را بالا برده است و حتی کسانی که از مجموعه قطع امید کرده بودند هم با این نمایش امیدوار شدند.

حال طبق اطلاعات جدید بازی دیابلو ۴ این اثر در آینده‌ای نامشخص برای پلی‌استیش ۴، ایکس باکس وان و کامپیوتر عرضه خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: