قدرت پردازنده پلی‌استیشن 5

سازندگان Everspace 2 از قدرت پردازنده پلی‌استیشن ۵ می‌گویند

توسط سهیل نصیری در ۵ آبان ۱۳۹۸ , ۱۲:۵۹

به تازگی اطلاعات جدیدی از قدرت پردازنده پلی‌استیشن ۵ منتشر شده است. شرکت سونی قصد دارد این‌بار با کنسول پلی استیشن ۵ (PlayStation 5) تا از لحاظ سخت‌افزاری نیز بسیار برتر از نسل هفتم باشد. سازندگان بازی Everspace 2 نیز در این‌باره صحبت کرده‌اند. در ادامه با آخرین اخبار بازی همراه دنیای بازی باشید.

کنسول پلی استیشن ۵ از نسخه‌ی شخصی‌سازی شده پردازنده‌ی قدرتمند AMD Zen 2 استفاده می‌کند. مطمئناً نه تنها الان بلکه پس از عرضه‌ی کنسول نیز نمی‌توان فهمید که این پردازنده تا چه اندازه قوی است. زیرا که توسعه‌دهندگان به زمان زیادی نیاز دارند تا از نهایت قدرت این پردازنده بهره ببرند. یکی از توسعه‌دهندگانی به تمجید از این کنسول پرداخته است، آقای Michael Schade مدیرعامل استودیو Rockfish Games است که با تیمش در حال ساخت بازی Everspace 2 هستند.

او توضیح داد که یک بازی شوتر جهان‌باز بسیار به پردازنده فشار می‌آورد. تشخیص برخورد اجسام و اشیا به یکدیگر، محیط‌های تخریب‌پذیر، پردازش صدها گلوله در یک لحظه روی صفحه نمایش و خیلی بیشتر، کارهایی هستند که پردازنده را تحت فشار قرار می‌دهند. به همین‌دلیل مشخص است که هرچه پردازنده قوی‌‌تری داشته باشیم، عملکرد بهتری مشاهده می‌کنیم.

هرچه پردازنده سریع‌تری داشته باشیم، NPCها و گلوله‌های بیشتری را در لحظه می‌توانیم مشاهده کنیم و هرچه تشخیص برخورد اجسام به یکدیگر بهتر انجام شود مبارزه‌ها باشکوه‌تر می‌شود. با اینحال برای این‌که بازی بر روی سیستم‌های ضعیف‌تر نیز به خوبی اجرا شود، باید از حقه‌هایی استفاده کنیم تا از بار پردازنده کم شود. حقه‌هایی مثل استفاده از اسلحه‌های حرکتی به جای اسلحه‌هایی که به انرژی وابسته هستند، این کار باعث می‌شود تا میزان گلوله‌ها و پرتابه‌های کمتری داشته باشیم. هم‌چنین می‌توان تعداد دشمنانی که حمله می‌کنند نیز کم کرد. البته بعد از انجام‌دادن این کار باید به بالانس‌بودن بازی نیز توجه کرد، تا سختی بازی دچار مشکل نشود.

به نظر می رسد قدرت پردازنده پلی‌استیشن ۵ به اندازه‌ای خواهد بود که بتواند بازی‌ها را در وضوح ۴K با فریم ریت بالا اجرا کند. لازم به ذکر است که بازی Everspace 2 در سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد، اما سال بعد به صورت Early Access در دسترس کاربران استیم قرار می‌گیرد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: