PS5,game installation

سیستم نصب بازی روی PS5 به چه صورت خواهد بود؟

توسط محسن شجاعی در ۳ آبان ۱۳۹۸ , ۱۷:۳۰

آیا سیستم نصب روی PS5 با PS4 تفاوت چندانی دارد؟ برای یافتن پاسخ در ادامه خبر همراه دنیای بازی باشید.

در حال حاضر ساز و کار نصب بازی‌ها به صورت تمام و کامل است؛ بدین معنا که یا شما تمام دیتا بازی را دانلود و نصب میکنید یا دسترسی به محتوای آن نخواهید داشت. سیستم حذف هم همین‌گونه است، شما ناچار به حذف تمامی اطلاعات بازی هستید؛ حد وسطی وجودی ندارد. البته برخی بازی‌ها به شما این امکان را می‌دهند که بین بخش‌های متفاوت بازی، بخش مورد علاقه‌تان را در اولویت قرار دهید و امکان تجربه آن را زودتر پیدا کنید، البته در نهایت باید تمام بازی را دانلود کنید.

طبق محاسبه‌ای که وبسایت Wired به تازگی با آقای Mark Cerny( معمار سیستم PS5) داشته است، مشخص شد که این کنسول دست بازی‌باز را بیشتر از قبل باز می‌گذارد. در بخشی از مصاحبه Cerny گفت:”به جای اینکه ما هر بازی را به صورت یک بسته بزرگ از دیتا درنظر بگیریم، اجازه دسترسی به بخش‌های کوچک‌تر داده را دراختیار بازی‌باز قرار می‌دهیم.” این جمله بدین معناست که بازی‎‌باز می‌تواند انتخاب کند کدا بخش بازی را دانلود کند مثلا ابتدا بخش تک نفره سپس بخش چند نفره یا بالعکس، و یا اینکه پس از به اتمام رساندن بخش داستانی، آن را حذف کند و همچنان به بخش چند نفره دسترسی داشته باشد.

اما همچنان برای تجربه فیزیکی بازی‌ها احتیاج به دیسک‌َشان دارید، شما نمی‌توانید بدون دیسک به بازی دسترسی داشته باشید؛ این امر به دلیل آن است که کنسول شما بتواند لایسنس نسخه شما را تشخیص دهد و اصل بودن آن را تایید کند.

به نظر شما این قابلیت جدید PS5 جقدر کارآمد خواهدبود؟

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “سیستم نصب بازی روی PS5 به چه صورت خواهد بود؟”

  1. demntorhp گفت:

    سیستم بازی های فیزیکی که همون مثل قبل و تغییری نکرده ولی سیستم دانلودی بازی برای کنسول خیلی خوبه به این شکل اونم زمانی که چندبازی رو همزمان تصمیم به بازی داشته باشین و بخش آنلاین بازی ها رو نیاز نداشته باشین یا بعد تموم کردن داستان بازی ان را پاک کرده و بخش انلاین آن را جدا نصب و بازی کنید.با توجه به محدودیت حجمی کنسول و حجیم تر شدن بازی ها ایده منطقی ای میشه گفت هست.

    ۴ ۰
  2. amin73 گفت:

    همین باعث گرونی بازیاش نسبت به بازیای پی سی میشه

    ۱ ۰