نقد بازی Monster Hunter World: Iceborne

شکار وحشیانه‌تر
 • حیرت انگیز فقط بازی‌های ترسناک نمی‌توانند حیرت‌انگیز باشند، هر اثری می‌تواند با یک اتفاق، یک منظره و دو سه کلمه‌ای دیالوگ، دهان‌مان را تا مدت‌ها باز بگذارد
 • نیکوتین گیم‌پلی اعتیادآور
توسط فرشاد پرهیزکار در ۱ آبان ۱۳۹۸ , ۲۲:۲۶

قصد داریم در این متن با نقد بازی Monster Hunter World: Iceborne ببینیم که این نسخه تا چه حد توانسته طرفدارات سری را راضی نگه دارد. در ژانویه‌ی سال ۲۰۱۸ با انتشار Monster Hunter World روی پلتفرم‌های خانگی و کسب موفقیت‌های مختلف از سوی این عنوان، مانند پرفروش‌ترین عنوان تاریخ شرکت کپکام، تمامی طرفداران این بازی منتظر تایید بسته‌ی الحاقی این عنوان بودند. بسته‌ی الحاقی که به طور سنتی برای تمامی عناوین مانستر هانتر ساخته شده و اضافات بسیاری همراه خود دارند. حال که این بسته‌ی الحاقی با نام Iceborne تایید و به تازگی روانه بازار شده است، در این نقد خواهیم خواند که آیا این بسته‌ی الحاقی توانسته درخور بازی اصلی موفق‌ کپکام باشد؟ در ادامه با بررسی بازی Monster Hunter World: Iceborne با دنیای بازی همراه باشید.

این نقد پس از تجربه‌ی ۶۰ ساعته‌ی بازی روی کنسول PS4 نوشته شده است.

همچنین شما می توانید نقد نسخه اصلی بازی Monster Hunter World را از اینجا به قلم محمد رجائی بخوانید.

سرمای کشنده

Monster Hunter World: Iceborne در واقع همان نسخه‌ی Ultimate بازی‌های قبلی این سری است و با خود دو محیط کاملا جدید آورده است. محیط اول که اکثر بخش داستانی در آن سپری می‌شود Hoarfrost Reach است؛ محیطی با آب و هوای شدیدا سرد که باعث شده است موجودات متفاوتی از آنچه که در محیط‌های World دیده‌ایم در آن باشند. طراحی این محیط جدید به طرز کاملا حرفه‌ای و جذاب انجام شده‌ و با اینکه بزرگترین محیط بازی Monster Hunter World است، هیچ یک از مناطق این محیط حس تکراری بودن ندارد و بسیار ساختار جذاب با مناطق مخفی زیادی همراه خود دارد.
همه‌ی ما می‌دانیم که منطقه‌ی جدید بدون موجودات جدید معنی ندارد. در Hoarfrost Reach با توجه به جَو سردی که وجود دارد، موجودات مناطق سردسیر زندگی می‌کنند. موجوداتی که هم جدید و اولین بار در Iceborne دیده شده‌اند هم موجوداتی که از عناوین قبلی مانستر هانتر بازگشته‌اند؛ مانند Barioth و Tigrex. ولی موجودات جدید یا قدیمی صرفا محدود به محیط برفی جدید نبوده و در محیط‌های قبلی نیز موجودات جدید دیگری دیده می‌شود؛ مانند Nargacuga و Glavenus. در این بین تعداد زیادی از گونه‌های موجودات را داریم مانند Viper Tobi Kadachi که این گونه‌ها صرفا رنگ آمیزی جدید از موجودات قبلی نبوده و رفتار و حرکات کاملا جدیدی نسبت به گونه‌های اصلی خود دارند که تجربه‌ی کاملا جدید و متفاوتی به شما می‌دهند.
یادمان نرود که با شروع Icenborne شما وارد Master Rank می‌شوید که همان G Rank نسخه‌های قدیمی است. در این رتبه‌بندی نه تنها موجودات دارای جان و قدرت بیشتری هستند، بلکه تمامی موجودات دارای حرکات جدیدی هستند و همگی زره‌های جدید خود را دارند که از نظر ظاهری و مهارت‌ها با زره‌های H Rank و L Rank تفاوت دارند.

نقد بازی Monster Hunter World: Iceborne

نمایی از منطقه‌ی جدید بازی

نقد بازی Monster Hunter World: Iceborne

تمامی موجودات بازگشتی از نسخه‌های پیشین وحشی‌تر و دارای حرکات جدید هستند

شکارچیان پیشرفته‌تر

در Iceborne سلاح‌ها و زره‌ها تا درجه‌ی کمیابی ۱۲ بالا می‌روند و همانطور که‌ گفته شد این زره‌ها و سلاح‌ها تنها برای موجودات جدید نیست و تمامی موجودات سلاح و زره‌های جدید دارند. اما این تنها بخش جدید برای نو کردن تجربه‌ی شما نسبت به بازی پایه نیست. در آیسبورن شما می‌توانید Decoration های جدید به دست بیاورید که تراز ۴ هستند، این دکوریشن‌ها برخلاف ترازهای قبلی یا دو مهارت همزمان یا یک‌ مهارت را با تراز بالاتر با خود به همراه دارند. شما در آیسبورن می‌توانید پوشش‌های خود را ارتقا داده تا بتوانید در آن‌ها دکوریشن اضافه کنید که این ترکیب عمق بسیار بیشتری در گیم پلی به بازی پایه اضافه کرده است. ولی این پایان کار نیست؛ در آیسبورن یک مکانیزم کاملا جدید گیم پلی به نام Clutch Claw اضافه شده است که با این مکانیزم شما می‌توانید به هیولا چسبیده و کارهای متفاوتی انجام بدهید. برای مثال می‌توانید ضربه‌ی سنگینی به قسمتی از بدن هیولا که به آن‌چسبیده‌اید بزنید تا آن قسمت از نظر پوشش پوستی ضعیف شده و ضربه‌هایی که به آن قسمت می‌زنید آسیب بیشتری به هیولا وارد کند. یا می‌توانید با شلیک یک گلوله Slinger جهت حرکت هیولا را‌ تغییر دهید. این کار برای آخرین گزینه‌ی Clutch Claw مناسب است زیرا که اگر موجود به سمت یک‌ دیوار یا موجود دیگر حرکت کند می‌توانید با شلیک تمامی گلوله‌های Slinger ، موجود را به سمت جلو پرتاب کرده و با برخورد موجود به دیوار یا موجود دیگر تا چند ثانیه به زمین افتاده و موقعیت ضربه زدن به موجود را برای شما فراهم شود. باز هم آخر کار نیست و تمامی سلاح‌های بازی از حرکات جدید بهره می‌برند که تجربه‌ی آیسبورن را یک تجربه‌ی کاملا جدید و متفاوت از بازی پایه کرده است.

شکارچی زشت

محیط‌های جدید، سلاح‌ها و زره‌های جدید‌، مهارت‌های جدید، مکانیزم‌های جدید‌ و حرکت‌های جدید. تا به حال که آیسبورن بهترین بسته الحاقی است که تجربه کرده‌ام و هیچ‌ بسته الحاقی از بازی‌های دیگر حتی نزدیک به آیسبورن نمی‌شوند. خیلی از شرکت‌ها محتوایی در حد آیسبورن را به عنوان یک بازی جدید بیرون می‌دهند؛ ولی آیسبورن بی‌نقص نیست. متاسفانه مشکل طراحی بعضی سلاح‌ها از بازی پایه به آیسبورن نیز منتقل شده و بهبودی از این نظر دیده نشده است. مشکلی که صدای بسیاری از طرفداران را موقع انجام بازی پایه درآورد. برای مثال سلاح Glavenus Greatsword که یکی از محبوب‌ترین سلاح‌های سری مانستر هانتر است و طراحی بسیار جذابی دارد که درواقع دم خود Glavenus است. در آیسبورن به یک تکه آهن و چسباندن بخشی از پوست Glavenus تبدیل شده است که جذابیت این سلاح را صفر کرده است و متاسفانه این مشکل برای تقریبا نیمی از سلاح‌های جدید رخ داده است.

در آیسبورن تعداد بسیار زیادی زره وجود دارد که هرکدام طراحی کاملا خاص خود را دارند. هر کدام از این زره‌ها تعدادی مهارت را در خود دارند که شما می‌توانید با ترکیب زره‌های مختلف باهم تعدادی مهارت به دست بیاورید که مناسب نحوه‌ی بازی کردن شما است.
مشکلی که پیش می‌آید این است که اگر شما زره‌های مختلف را از ست‌های مختلف برای استفاده انتخاب کنید، ظاهر شخصیت شما بسیار زننده می‌شود. فرض کنید کلاه‌خود شما از یک موجود باشد و زره بدن شما از یک دشمن دیگر و کفش‌های شما از دشمن دیگر و به همین ترتیب. برای همین ظاهر بسیار درهم ریخته‌ای پیدا می‌کنید. در Monster Hunter Generations و برخی دیگر از بازی‌های قبلی این مشکل با قابلیت Transmog حل شده بود، که می‌توانستید ظاهر یک تکه زره را روی زره دیگری بگذارید. فقدان چنین ویژگی در آیسبورن شدیدا حس می‌شود و حتی می‌تواند به تجربه‌ی شما از بازی صدمه بزند؛ چرا که داشتن ظاهر مناسب برای شخصیت خود یک بخش بزرگی از سری مانستر هانتر است.

بهترین بهبود

بزرگترین مشکل بازی پایه نبود محتواب انتهای بازی جذاب بود که نه دلیل خاصی برای فارم بیشتر فراهم میکرد نه روش مناسبی. ولی در آیسبورن این مورد کاملا برطرف شده و شاهد یکی‌ از بهترین محتوای انتهای بازی در سری مانستر هانترهستیم. در محتوای انتهای بازی یک‌ محیط کاملا جدید برای شما باز می‌شود که این محیط دارای چهار بخش است که هر بخش تشکیل شده از جَو یکی از چهار محیط اصلی بازی است. در هر یک‌ از این چهار محیط موجودات مخصوص آن بخش را می‌توانید فارم کنید و هر بخش یک تراز مخصوص به خود را دارد که هرچه بیشتر در یکی از آن چهار بخش فارم کنید تراز آن بخش بیشتر شده و تراز بخش‌های دیگر کمتر می‌شود. و هرچه تراز یک‌ بخش بالاتر برود موجودات قوی‌تر مربوط به آن بخش ظاهر می‌شوند. هر از چند گاهی می‌توانید موجود مورد نظر خود را به طور حتمی احضار کنید و به مبارزه بپردازید. مبارزه با موجودات در این محیط جدید مواد مخصوصی به شما می‌دهد که برای تقویت کردن بیشتر از حد سلاح و زره شما استفاده می‌شود.

نقد بازی Monster Hunter World: Iceborne

نقد بازی Monster Hunter World: Iceborne

بهترین تجربه‌ی شکار

Monster Hunter World: Iceborne بدون شک بهترین بسته‌ی الحاقی است که تا به حال برای یک بازی ساخته شده است و اضافات و تغییرات آیسبورن بیشتر مانند یک ادامه برای بازی است و تجربه این بازی شدیدا توصیه می‌شود.

Resolution

۹٫۵ :Platform: PS4 – Score

Iceborne is without a doubt the best expansion ever made for a game. The added features and changes feel like a sequel for the game and experiencing this game is essential for everyone

(این نقد بر اساس نسخه منتقدین بازی نوشته شده که توسط ناشر بازی در اختیار دنیای بازی قرار گرفته است.)

نکات مثبت

اضافه شدن موجودات جدید بسیار

مکانیزم‌های جدید گیم‌پلی

بازگشت بسیازی از موجودات محبوب سری

نکات منفی

طراحی برخی از سلاح‌ها

نبود قابلیت Transmog

9.5
شاهکار
دیدگاه
۶۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

62 Replies to “نقد بازی Monster Hunter World: Iceborne”

 1. demntorhp گفت:

  بهترین به روزرسانی تا کنون، منطقه یخبندان باعث می شود این بازی دوباره برگرده به عرصه رقابت. بازی پایه ای که احساس کردم از لحاظ طراحی هیولا نسبت به بازی های قبلی از نظر کیفیت کمی پایین تر بود اما با بروزرسانی های بسیاری که در زمینه مکانیک و فهرست یخبندان وجود دارد ، به راحتی یکی از بهترین بازی های سال ۲۰۱۹ است. اگه میخواهید بادوستات خوش بگذرونید واقعا بازی جذابیه فقط یکم گرون هست الان =))

  ۳ ۰
  1. amin73 گفت:

   دقیقا

   ۰ ۰
  2. Rooh گفت:

   دقیقا

   ۰ ۰
  3. Rooh گفت:

   ‌very good

   ۰ ۰
  4. amin73 گفت:

   پرفکت

   ۰ ۰
 2. demntorhp گفت:

  بهترین به روزرسانی تا کنون، منطقه یخبندان باعث می شود این بازی دوباره برگرده به عرصه رقابت. بازی پایه ای که احساس کردم از لحاظ طراحی هیولا نسبت به بازی های قبلی از نظر کیفیت کمی پایین تر بود اما با بروزرسانی های بسیاری که در زمینه مکانیک و فهرست یخبندان وجود دارد ، به راحتی یکی از بهترین بازی های سال ۲۰۱۹ است. اگه میخواهید بادوستاتون خوش بگذرونید واقعا بازی جذابیه فقط یکم گرون هست الان =))

  ۱ ۰
  1. amin73 گفت:

   دقیقا

   ۰ ۰
  2. Rooh گفت:

   دقیقا

   ۰ ۰
  3. Rooh گفت:

   Very good

   ۰ ۰
  4. amin73 گفت:

   پرفکت :54:

   ۰ ۰
 3. amin73 گفت:

  جلوه های بصریش عالیه

  ۰ ۰
  1. Rooh گفت:

   دقیقا

   ۰ ۰
  2. Rooh گفت:

   Very nice

   ۰ ۰
  3. amin73 گفت:

   دقیقا دقیقه

   ۰ ۰
  4. amin73 گفت:

   وری نایس!!!!!!!

   ۰ ۰
 4. واقعا یکی از بهترین گیم هایی بوده که تا هالا رو کنسولم بازی کردم ممنون از نقد خوبتون .

  ۱ ۰
  1. Rooh گفت:

   آره والا

   ۰ ۰
  2. amin73 گفت:

   همینطوریه

   ۰ ۰
  3. amin73 گفت:

   حالا نه هالا

   ۰ ۰
 5. Rooh گفت:

  بازی از هر لحاظ عالیه

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   عالیه

   ۰ ۰
 6. Rooh گفت:

  چه از لحاظ گرافیکی

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   به به گرافیک

   ۰ ۰
 7. Rooh گفت:

  وچه از لحاظ طراحی مپش

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   مپ نه نقشه

   ۰ ۰
  2. amin73 گفت:

   پارسی را پاس بداریم

   ۰ ۰
 8. Rooh گفت:

  همچنین بازی اونقدر راحت نیست که تو ذوق بزنه

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   اینه دیگه

   ۰ ۰
 9. Rooh گفت:

  تازه رویدادها وکراس اور های فوق العاده ی هم داره

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   کراس اور؟؟؟؟

   ۰ ۰
 10. Rooh گفت:

  شخصیت هایی نظیر graletوdanteاومدن تو بازی

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   دانته گرالت :46:

   ۰ ۰
 11. Rooh گفت:

  همچنین چندتا شخصیت از بازیresident evil هم داره وارد بازی میشه

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   وارد شده خوابی

   ۰ ۰
 12. Rooh گفت:

  شخصیت هایی مثلleonوkenedyوmester x

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   لیون و کندی؟؟؟؟؟؟لیون کندی یه نفره لیون اسکات کندی

   ۰ ۰
 13. Rooh گفت:

  حتی زامبیا هم داره وارد بازی میشه

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   چه خوب

   ۰ ۰
 14. Rooh گفت:

  کلا هرچی بگم کم گفتم

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   تو فقط بگو ما فیض ببریم

   ۰ ۰
 15. Rooh گفت:

  نمره ای که گرفته کاملا لایقشه

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   تو درست میگی

   ۰ ۰
 16. Rooh گفت:

  نوش جونش :40:

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   نووووووووووووش

   ۰ ۰
 17. Hitsugaya گفت:

  کپ کام اگه همین راهی که داره میره رو ادامه بده هم به نفع خودشه واسه ما بازی های با کیفیت تحویل میده

  ۰ ۰
  1. amin73 گفت:

   بله :51: :51: :51: :51: :51: :51:

   ۰ ۰
 18. amin73 گفت:

  عجب گرافیکی داره

  ۰ ۰
 19. amin73 گفت:

  جو بازی قشنگ احساس سرما رو میرسونه

  ۰ ۰
 20. amin73 گفت:

  چقدر خوبه نرو هم وارد بازی شه

  ۰ ۰
 21. amin73 گفت:

  مخصوصا با اون دستش devil bringer

  ۰ ۰
 22. amin73 گفت:

  چه ابتکار جالبی که بازی های مختلف توش جمع شدن

  ۰ ۰
 23. amin73 گفت:

  اینجوری یاد فیلم اونجر افتادم

  ۰ ۰
 24. amin73 گفت:

  یخبندانش یاد بلیزارد افتادم

  ۰ ۰
 25. amin73 گفت:

  بازی شمشیری هم که هست چقدر خوبه

  ۰ ۰
 26. amin73 گفت:

  ترنسموگ که مال بازی wow هستش

  ۰ ۰
 27. amin73 گفت:

  لیون از کاراکترای خوشتیپه

  ۰ ۰
 28. amin73 گفت:

  چقدر خوبه که وارد بازی شده

  ۰ ۰
 29. amin73 گفت:

  چه بروزرسانی خوبی

  ۰ ۰
 30. amin73 گفت:

  عجب موجوداتی داره

  ۰ ۰
 31. amin73 گفت:

  خیلی غول پیکر هست

  ۰ ۰
 32. amin73 گفت:

  باحال میشه همه هیرو ها بیان تو بازی

  ۰ ۰
 33. amin73 گفت:

  موفق شدم با اختلاف زیاد تا این تاریخ ۳ ابان بیشترین کامنتو گذاشتم

  ۰ ۰