کنسول ایکس باکس اسکارلت

مایکروسافت: ایکس باکس بعدی گاز کربن دی اکسید تولید نمی‌کند

توسط محمد اسفندیار در ۲۰ مهر ۱۳۹۸ , ۱۹:۲۲

بحران محیط زیست به مسئله جدی تبدیل شده است و پس از سونی، حال به‌نظر می‌رسد مایکروسافت نیز با کنسول ایکس باکس اسکارلت در تلاش است تا به نوبه خود قدمی در این مسیر بردارد.در ادامه با اخرین اخبار بازی همراه دنیای بازی باشید.

تغییرات اقلیمی و آب و هوا به یکی از مهمترین دغدغه‌های بشر تبدیل شده است. مسئله‌ای که در صورتی که اقدامی برای آن صورت نگیرد، به سرعت به یکی از مشکلات غیرقابل حل تبدیل خواهد شد. از این‌ رو، شرکت‌‌ها و استودیوهای بزرگ بازی‌سازی نیز دست به کار شده‌اند تا با این قضییه مبارزه کنند. حال در جدیدترین اخبار کنسول‌ های بازی، به‌نظر می‌رسد رقیب سنتی سونی یعنی مایکروسافت نیز با ملحق شدن به این اتحادیه وارد فاز جدیدی از همکاری شده‌ است.

طبق ادعای سازمان ملل، تا امروز ۲۱ شرکت بزرگ بازی‌سازی از جمله سونی و مایکروسافت و سوپرسل به این برنامه اضافه شده‌اند تا هرکدام به‌نوعی کمکی در جهت بهبود شرایط فعلی کنند. بر همین اساس، مایکروسافت رسما اعلام کرد که ۸۲۵ هزار کنسول ایکس باکس فاقد گاز کربن دی اکسید خواهد ساخت.

طبق پیش‌بینی‌ها، به نظر می‌رسد نتیجه همکاری این شرکت‌ها باعث می‌شود تا سال ۲۰۳۰ علاوه‌بر اینکه حدود ۳۰ میلیون تن گازکربن دی اکسید کمتری خارج شود، بلکه میلیون‌ها درخت نیز کاشته خواهد شد. براساس بیانیه سازمان ملل، در آینده شاهد تولید و عرضه بازی‌هایی که در راستای رسیدن به این هدف طراحی شده‌اند، خواهیم بود.

در ادامه می‌توانید فهرست کامل استودیوهایی را که به برنامه Playing for The Planet ملحق شده‌اند مشاهده کنید:

در همین رابطه اینگر اندرسون، مدیر اجرایی برنامه محیط زیست سازمان ملل، در بیانیه خود از تاثیر بالای بازی‌های ویدیویی صحبت کرده است:

کمیته‌های این شرکت‌های بازی‌سازی باعث تشویق ما شده‌اند که این امر نشان دهنده آن است که آنها درک لازم را کرده‌اند که هرکدام از ما باید جهت کاهش تولید گاز کربن دی اکسید نقش خود را ایفا کنیم.

همان‌طور هم که اشاره شد، مایکروسافت اعلام کرد که تعداد ۸۲۵ هزار کنسول بدون گاز کربن خواهد ساخت؛ اینکه این سیاست قرار است برای ایکس باکس وان پیاده شود یا کنسول نسل بعدی (کنسول ایکس باکس اسکارلت) هنوز مشخص نشده است. تنها نکته آشکار این است که درصورت اجرایی شدن این پروژه، ایکس باکس به اولین کنسولی تبدیل خواهد شد که همگام با محیط زیست است.نظر شما در این باره چیست؟

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “مایکروسافت: ایکس باکس بعدی گاز کربن دی اکسید تولید نمی‌کند”

  1. Mks23 گفت:

    بسیار عالی این نشان از اهمیت محیط زیست در کمپانی ایکس باکس است

    ۰ ۰