توسط مبین محمدی در ۱۳ مهر ۱۳۹۸ , ۰۰:۵۵

همه ی ما در بازی های کودکانه خود خیالاتی را در سرمان پروراندیم و به آن ها رنگ واقعیت بخشیده ایم مثلا خودمان را خلبان یک جت فرض کردیم و بر فراز ابرها به پرواز مشغول بوده ایم یا معلمی ماهر شدیم که به بچه ها درس میدادیم پارک شگفت‌آور Wonder Park آمده تا داستانی این چنین را برای ما بازگو کند با دنیای بازی همراه باشید تا به معرفی این انیمیشن بپردازیم.

انیمیشن Wonder Park

سرزمین شگفت‌آور شهر بازی عظیمی است که انواع و اقسام وسیله های بازی را دارد از چرخ و فلک های بزرگ بگیرید تا ترن هوایی بزرگی که ریلش تمام طول پارک را می پیماید شگفت آورتر از این وسایل کارکنان این شهر بازی هستند که همگی حیوانند خرسی که به استقبال مشتریان می آید و خارپشتی که طریقه استفاده و ایمنی را به بازدید کنندگان نشان می دهد. از همه مهمتر شامپانزه ای است که با قلمی که در دست دارد دستگاه های بازی جدیدی را خلق می کند که بلافاصله می توان از آن ها استفاده کرد.

انیمیشن Wonder Park

شاید تا الان به خودتان گفته اید خب که چه٬ چه اتفاق عجیبی می تواند بیفتد که داستان را جذاب کند؟ جواب سوال شما این است که تمام این شهربازی و آن حیوانات داخلش توسط دختر کوچکی به نام جون و مادرش آفریده شده اند. جون فکر می کند هر روز چه وسیله بازی را طراحی کند که مردم آن را دوست داشته باشند و آن را با مادرش در میان میگذارد مادرش هم با اضافه کردن جزییات آن را به شامپانزه سرزمین شگفت آور الهام می کند و شامپانزه هم با قلمش آن را برای مردم شهر بازی می سازد اما داستان انیمیشن Wonder Park همینطور به خوبی خوشی ادامه پیدا نمی کند اتفاقاتی می افتد که تمامی شخصیت ها را تحت تاثیر قرار می دهد که در ادامه ی فیلم تنه داستان را شکل میدهد.

انیمیشن Wonder Park

دیگر زمان نقد فرا رسیده است٬ راستش را بخواهید داستان پارک شگفت آور کاملا کلیشه ای به چشم می آید و حتی در شروع داستان شاید باعث شود از دیدن ادامه آن صرف نظر کنید اما هر چه به جلو تر می رویم داستان جذاب تر می شود نه این که بتواند کاملا شما را مدهوش کند اما حداقل کمی قابل تحمل تر می شود. اما هدف داستان که انیمیشن سعی بر نشان دادن آن دارد بسیار قابل احترام است و نتیجه گیری خوبی که از آن گرفته می شود خیلی خوش آیند است و باعث می شود کاندید بسیار خوبی برای نشان دادن ارزش ها به کودکان شود در واقع گروه هدف انیمیشن هم کودکان هستند به همین دلیل شاید به مذاق آن ها خوش آیند باشد اما برای بیننده بزرگسال مزه ی شیرینش همراه رگه هایی از تلخیست.

انیمیشن Wonder Park

شخصیت ها به خوبی پرداخته شده اند و اتفاقاتی که برای هر کدامشان می افتد ما را نگران می کند و گاهی اشکمان را هم در می آورد که از این نظر واقعا سنگ تمام گذاشته اند اما نکته دیگری که باید اشاره کنم بار کمدی انیمیشن است اگر بخواهیم در یک کلمه بگوییم آشغال است اصلا دیالوگ های که به این منظور نوشته شده اند خنده دار نیستند٬ و حرکات و ادا و اطوار شخصیت ها جالب نیستند. آنقدر شوخی ها قدیمی و از مد افتاده هستند که در ذوق بیننده می زند و ارزش دیدن انیمیشن را بسیار پاین می آورد.

انیمیشن Wonder Park

راجع به قسمت فنی انیمیشن Wonder Park که بخواهیم صحبت کنیم اولین چیزی که خیلی به چشممان می آید نور پردازی فوق العاده ی فیلم است نور های وسیع و نقطه ای بسیار خوب کار شده اند مثلا در یکی از صحنه ها که جون در حال کار با تبلتش است نور سفید صفحه نمایش صورتش را روشن کرده است که به شخصه از دیدنش لذت بردم. محیط بسیار شلوغ است و این برای یک انیمیشن تمام کامپیوتری بسیار پر هزینه و برای بیننده بسیار خوش آیند است اگر بخواهیم برای این موضوع اتاق جون را مثال بزنیم تعداد اسباب بازی ها لامپ های کوچک و تزیینات بسیار پر جزییات است و از این نظر هم امتیاز مثبت می گیرد. طراحی چهره ها برای انسان ها و حیوانات خوب کار شده و حرکات صورت و بدن به خوبی احساسات را منتقل می کنند. اما یک چیز که حالمان را میگیرد پوست انسان هاست وقتی دوربین از نزدیک صورت جون را نشان می دهد پوست تار به نظر می رسد که در مقایسه با چشمانش نشان از کیفیت پایین کارشان است.

انیمیشن Wonder Park

به موسیقی و صدا گذاری رسیدیم٬ موسیقی خیلی عالی کار شده و امکان ندارد با اولین آهنگ که روی تصاویر پخش می شود احساساتی نشوید و اشک در چشمانتان حلقه نزند دو سه ترک آهنگ در فیلم پخش می شود که به دلنیشینی فضا بسیار کمک می کنند. در صداپیشگی همه چیز سر جای خودش است و کاملا صدا ها با شخصیت ها هم خوانی دارند اما فقط یک شخصیت نسبت به سن و سالش صدایی نامتناسب دارد و از قضا شخصیت اصلی یعنی جون است. در واقع صداپیشگی خانم بریانا دنسکی اصلا بد نیست بلکه بسیار خوب هم کار شده اما برای کسی که حداکثر ۱۰ سالش است اصلا مناسب نیست. تا یادم نرفته باید به موضوع دیگری هم اشاره کنم و آن شخصیت های شامپانزامبی هستند دو سه دیالوگ بیشتر ندارند اما پخش شدن چندین و چند باره و گروهی این دیالوگ ها آن قدر روی اعصابم راه می رفت که حتی باعث شد فیلم را قطع کنم و پس از چند دقیقه وقفه ادامه آن را ببینم.

انیمیشن Wonder Park

فیلم پارک شگفت‌آور از آن فیلم هایی است که دوست داریم بچه هایمان آن را ببینند و به احتمال زیاد از آن لذت می برند و ما هم با نشان دادن آن باعث می شویم که کودکانمان درس بگیرند٬ هم چنین کوچک ترین صحنه غیر متعارف در جامعه ما در آن وجود ندارد. اما برای کسی که بالغ شده و طبعا فیلم ها و داستان های زیادی را تجربه کرده است خسته کننده و خواب آور است.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “معرفی انیمیشن Wonder Park”

  1. Hitsugaya گفت:

    واسه بچه ها بگیرید خوششون میاد به احتمال زیاد

    ۰ ۰