تماشا کنید: ۷ دقیقه از گیم‌پلی The Last of Us Part II منتشر شد

توسط سید مسعود کاظمی در ۵ مهر ۱۳۹۸ , ۲۲:۳۶

چندی پیش بود که در State of Play تریلر از بازی مورد انتظار The Last of Us Part II به نمایش درآمد که عتش مارا برای تجربه این بازی بیشتر کرد. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی، با دنیای‌بازی همراه باشید.

در جدیدترین تریلر منتشر شده از بازی «آخرین ما: قسمت دوم» شاهد گیم‌پلی ۷ دقیقه‌ای از دموی این بازی هستیم، که تغییرات نسبی گیم‌پلی بازی در آن محسوس است. اتفاقات تریلر به دو قسمت اوایل بازی و اواسط بازی تقسیم می‌شود که اتفاقات بخش دوم در حومه شهر سیاتل رخ می‌دهد و بخش اول در شهر Jackson.

قسمت اول بازی «آخرین ما» بخاطر روایت داستانی جذاب و منحصر به فردش دل تک‌تک گیمرها را بدست آورد، اما در قسمت دوم درکنار داستان، گیم‌پلی بازی پیشرفت های چشم گیری داشته است. فرمول و عصاره گیم‌پلی تغییر نکرده، اما تغییرات جزئی در بازی اعمال شده است تا از روند تکرار بازی جلوگیری شود.

یکی از مهم‌ترین نکات پیشرفت گیم‌پلی بازی، وسیع‌تر شدن محیط بازی است، که به گیمرها اجازه استفاده از چند تاکتیک مختلف و روش‌های مختلف مخفی‌کاری را فراهم می‌کند. همچنین با بزرگ‌تر شدن محیط، بازی حالت واقع‌گرایانه‌تری نیز به خود گرفته است. از طرفی تعامل «الی» با محیط نسبت به قسمت اول «آخرین ما» بسیار بزرگ‌سالانه‌تر و پخته‌تر شده است.

نکته جالب و مهم دیگر در گیم‌پلی دشمنان بازی است. وقتی به «کلیکر» هایی برمی‌خورید که تازه جهش‌یافته شده اند، هنگام مردن اسم شخصی را فریاد می‌زنند که برای آن‌ها بسیار عزیز بوده است. هوش مصنوعی دشمنان نیز پیشرفت چشم‌گیری داشته است، در موازات بزرگ‌شدن محیط، راه‌های رسیدن دشمن به شما نیز بیشتر شده است و ممکن است از هرگوشه کناری به شما حمله‌ور شوند.

درکنار ارتقا یافتن هوش مصنوعی دشمنان، دشمنان جدیدی نیز به بازی اضافه شده که شامل «کلیکر» های جدید و سگ می‌شود. سگ در «آخرین ما: قسمت دوم» با وسواس خاصی طراحی شده است. اگر در محیطی باشید که سگ در آنجا حضور داشته باشد، مخفی‌کاری واقعا سخت می‌شود، چون سگ‌ها می‌توانند از حس بویایی‌شان برای ردیابی شما استفاده کنند، و تقریبا استفاده از Takedown برروی سگ‌ها و صاحبان‌شان غیرممکن می‌شود. نکته جالب درباره طراحی این سگ‌ها، واکنش صاحبان‌شان و خودشان در هنگام مردن یکی از آن‌هاست. اگر شما سگی را بکشید صاحبش شتاب‌زده به طرفش می‌دود تا ببیند زنده است یا مرده، و برعکس اگر شما صاحب سگی را بکشید، سگ به دلیل اینکه دیگر دوستش تکان نمی‌خورد تعجب می‌کند و از درد از دست دادن دوستش شروع می‌کند به واق‌واق کردن.

این تریلر جذاب از بازی The Last of Us Part II را از دست ندهید:

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “تماشا کنید: ۷ دقیقه از گیم‌پلی The Last of Us Part II منتشر شد”

  1. Hitsugaya گفت:

    به نظرم جوئل رو نشون نمیدادن میذاشتن که تو خود بازی سوپرایز شیم

    ۰ ۰