توسط علی حسن‌زاده در ۵ مهر ۱۳۹۸ , ۱۰:۰۰

سری عناوین Trine از ابتدا تاکنون با ترکیب گیم‌پلی جذاب و لذت‌بخش مبنی بر همکاری بین سه شخصیت دوست داشتنی، موسیقی گوش‌نواز و به تصویر کشیدن دنیایی رنگین و زیبا، به سرعت توانست طرفداران بی‌شماری را در سبک سکوبازی برای خود دست و پا کند. سازنده‌ها در دومین نسخه پا را فراتر گذاشتند و در عین وسعت دادن به مرزها و رفع محدودیت‌ها، تجربه‌ی این سری را بیش از پیش لذت‌بخش‌تر ساختند. با این‌که سازندگان بی‌شماری در ساخت عناوین جدید خود برای وسعت بخشیدن به مرزها، دست به خلاقیت‌ها و ابتکارات متفاوتی می‌زنند، اما لزوماً این تغییرات مثبت نبوده و حتی می‌توانند عناوین معروف را از ریشه‌های خود دور کرده و به پیکره‌ی آن‌ها ضربه بزند. سومین نسخه در سری Trine نیز از این قاعده مصون نماند و تغییر گیم‌پلی از دو بعدی به سه بعدی و ساده‌سازی بیش از حد، آن‌گونه که باید و شاید، مورد توجه بازیکنان قرار نگرفت و نا‌امیدی آن‌ها را در پی داشت؛ به طوری که سازندگان اعلام کردند که برای مدت زمانی نا معلوم، خبری از نسخه جدید در این سری نخواهد بود. در ادامه با پیش نمایش بازی Trine 4 دنیای بازی همراه باشید.

حال پس از گذشت چهار سال از عرضه‌ی سومین نسخه، Trine 4 با وعده بازگشت به ریشه‌ها به زودی عرضه خواهد شد.

این پیش‌نمایش بعد از تجربه‌ی دموی ارسالی از طرف سازنده نوشته شده است.

Trine 4

به نظر می‌رسد سازندگان سعی داشته‌اند که تجربه‌ی موفق عنوان دوم را بار دیگر تکرار بکنند که  بازتاب این موضوع در گیم‌پلی مشهود است. اولین تغییری در که بازیکنان به سرعت متوجه آن خواهند شد، بازگشت به گیم‌پلی به حالت دو بعدی قدیمی بوده و این خبر مطمئنا برای طرفداران، خوشحال کننده است.

همچون گذشته بازیکنان بار دیگر کنترل سه شخصیت Amadeus (جادوگر)، Pontius (شوالیه) و Zoya (دزد) را در دست گرفته و برای ماجراجویی جدیدی آماده می‌شوند. مثل همیشه داستان بازی چیزی جز بهانه‌ای برای جمع شدن این سه دوست همیشگی نیست. این بار هدف این سه دوست، پیدا کردن شاهزاده‌ای به نام Selius است که از کابوس‌های بیش‌شماری رنج می‌برد و این کابوس‌ها به واسطه‌ی قدرت جادویی این شاهزاده در دنیای واقعی نمود پیدا کرده و دردسرهای فراوانی را برای ساکنان سرزمین به وجود آورده‌ است.

همچون عناوین قبلی در این سری، هر شخصیت چندین قابلیت منحصر به فرد و همچنین چند قابلیت جدید داشته که برای حل معماهای مختلف و پیشروی در بازی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. جادوگر مختصص به وجود آوردن اشیاء مختلف است که بیشتر برای دسترسی به نقاط مختلف به کار گرفته می‌شوند. دزد قدرت مانور دادن در محیط را داشته و به لطف تیر و کمان قدیمی خود، می‌تواند علاوه بر حل معماها، در مبارزات نیز شرکت کند. شوالیه هم همان‌طور که انتظار می‌رود، در خط مقدم مبارزات بوده و در عین حال به واسطه‌ی سپر خود، در حل معماها نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند. نکته‌ی جالبی در حل معماها وجود دارد این است که در برخی از آن‌ها می‌توانید شیوه‌های مختلفی را برای حل کردن پیدا کنید که این موضوع جلوه‌ی منحصر به فردی به این بخش می‌دهد.

Skill Tree نیز بار دیگر به بازی بازگشته است و بازیکنان قادر خواهند بود قابلیت‌های مختلف و کارآمدی را برای شخصیت‌ها باز کنند که به سهولت در حل معماها و مبارزات کمک شایانی می‌کنند.

Trine 4

یکی از مهم‌ترین تغییرات صورت گرفته در این نسخه، روند مبارزات است. برخلاف عناوین پیشین، مبارزات در این نسخه تا حدودی سخت‌تر شده و دقت بیشتری را می‌طلبند. مبارزات در جاهای خاص صورت می‌گیرد و تا پیش از به پایان رساندن مبارزات، قادر به خارج شدن از محیط نخواهید بود. در شروع هر مبارزه علاوه بر دشمنان، پلتفرم‌هایی ظاهر خواهند شد که نقش به سزایی را در مبارزات ایفا خواهند کرد. دشمنان نیز به سادگی شکست نخورده و خط سلامتی آن‌ها افزایش یافته است و در عین حال چندین دشمن می‌توانند از جهات مختلف به شما حمله کنند.

باس فایت‌های بازی نیز دست‌خوش تغییرات مثبتی بوده‌اند و در برخی از آن‌ها علاوه بر مبارزه، باید معمایی را برای پیدا کردن نقطه ضعف آن‌ها حل کنید. به طور کلی مبارزات بازی و باس‌هایی که در نسخه‌ی دمو با آن‌ها مواجه شدیم، نوید گیم‌پلی‌ای جذاب و مفرح می‌دهند.

بازیکنان مثل گذشته می‌توانند به صورت Co-op نیز به بازی بپردازند و نکته‌ی قابل توجه در این بخش، تغییر معماها با توجه به تعداد افراد شرکت کننده در بازی است. به طور دقیق‌تر، اگر شما در حالت تک نفره با معمایی روبرو شوید، در حالت دو نفره و سه نفره در همان محیط با معمای متفاوتی روبرو خواهید شد که همکاری تمام اعضا را مطالبه می‌کند.

در زمینه گرافیکی نیز به نظر می‌رسد بار دیگر با طراحی بی‌نظیر و منحصر به فردی روبرو هستیم که به نوعی امضای این سری است. محیط‌هایی آرمانی با رنگ و لعاب بسیار جذاب و نورپردازی اغراق شده، باعث می‌شود گاهی اوقات برای چند لحظه توقف کرده و تنها به زیبایی محیط پیرامون خود خیره شده و از آن لذت ببرید. مکمل این جزئیات گرافیکی بی نظیر، بار دیگر موسیقی به شدت گوش‌نواز بازی است که زیبایی بازی را دوچندان می‌کند.

Trine 4

بعد از تلاش نه چندان موفق سازندگان در راستای ایجاد تغییرات در نسخه‌ی سوم، به نظر می‌رسد سازندگان از اشتباهات خود درس گرفته و تلاش آن‌ها در جهت بازگشت به ریشه‌ها کاملا مثمر ثمر واقع شده است و نوید بخش عنوانی جذاب در زمینه گیم‌پلی، گرافیک و موسیقی را در محصول نهایی می‌دهد.

(این پیشنمایش بر اساس نسخه ارسالی ناشر بازی Modus Games تجربه و به نگارش درآمده است.)

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: