توسط علی ارکانی در ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ , ۱۲:۰۰

موفقیت مجموعه‌ی «ارواح تاریک» بازیسازان بسیاری را برای ساختن عناوینی با الهام از این مجموعه، ترغیب کرد. یکی از بازی‌های موفقی که براساس Dark Souls ساخته شده بود، بازی «خروش» (The Surge) بود. این اثر از شرکت Deck13 المان‌های کلیدی بازی‌های Dark Souls را به آینده‌ای تاریک و رباتیک می‌برد. حالا با نزدیک شدن به زمان انتشار قسمت دوم این بازی از سوی Focus Home Interactive، بسیاری از طرفداران بازی The Surge خود را برای مبارزه مجدد با انسان‌های رباتیک آینده آماده می‌کنند. با دنیای بازی و پیش‌نمایش بازی The Surge 2 همراه باشید.

باز هم نانوتکنولوژی

نام نانوتکنولوژی در عرصه‌ی بازی‌های کامپیوتری با مجموعه‌ی Crysis گره خورده است. در بازی The Surge 2 هم یک بار دیگر باید به سراغ هیولاهایی برویم که زمانی انسان بوده‌اند و حالا توسط هوش مصنوعی ساخته شده بر پایه‌ی نانو تکنولوژی کنترل می‌شوند. اولین تفاوتی که در بازی The Surge 2 به چشمتان می‌خورد، امکان ساخت قهرمان داستان توسط بازیکنان است. در این بازی برخلاف نسخه‌ی اول، شخصیت اصلی از پیش تعیین شده نیست و شما می‌توانید شخصا قهرمان خود را طراحی کنید. قهرمان داستان به دلیل حوادثی، مدتی طولانی در کما بوده و وقتی بیدار می‌شود که دنیا در آشوب و هرج و مرج نبرد انسان و ماشین است.

پیشروی در بازی The Surge 2 مثل سایر عناوین این سبک بر تمرین و تکرار تمرکز دارد

جزئیات دقیق داستانی بازی The Surge 2 هنوز مشخص نیست، اما با توجه به اطلاعات منتشر شده، می‌توان انتظار داشت که با اثری شبیه به نسخه‌ی اول طرف باشیم که در آن اطلاعات به صورت تدریجی و اندک اندک در اختیار بازیکنان قرار بگیرد. شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) زیادی در بازی حضور دارند و تعامل با آنها برای بازیکنان ارزشمند است؛ زیرا اطلاعات و لوازم مختلفی از سوی این NPCها در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد.

مرگ مرگ تا پیروزی

پیشروی در بازی The Surge 2 مثل سایر عناوین این سبک بر تمرین و تکرار تمرکز دارد. بازیکنان باید آنقدر با دشمنان رو به رو شده و شکست بخورند تا بتوانند راه پیروزی در دنیای بی‌رحم بازی را بیاموزند. با توجه به تریلرها و آنگونه که از نسخه‌ی بتای بازی به نظر می‌رسد، مبارزات و عناصر مربوط به گیم پلی بازی بیشترین تغییرات را متحمل شده‌اند. بازی The Surge 2 همچنان بر مبارزات با سلاح‌های نسبتا سرد (برخی از سلاح‌ها قابلیت آتشی دارند و طبعا چندان «سرد» نیستند) تمرکز دارد و پهباد دست آموز قسمت قبلی، در این نسخه هم حضور دارد. در این قسمت حالات شلیک و انواع مختلفی از تیرها در اختیار این پهباد قرار گرفته که بازیکنان می‌توانند از آن برای مبارزه با انواع مختلفی از دشمنان استفاده کنند. رابط کاربری بازی هم بسیار بهینه‌تر شده و برای تغییر سلاح‌های خود و پهبادتان نیازی به ورود به منوی تجهیزات ندارید. تنها با زدن یک دکمه می‌توان از میان قابلیت‌های مختلف پهباد، یکی را انتخاب کرد.

ساده‌تر شدن محیط کاربری بازی، ظاهرا از سختی بی‌مورد موجود در بسیاری عناوین این سبک یعنی نقش آفرینی «بسیار سخت» (Hardcore) کاسته است. با این وجود مبارزات بازی همچنان جذاب و دشوار به نظر می‌رسند. یک قابلیت تازه در مبارزات این بازی اضافه شده که این بخش از بازی را جذاب‌تر و دقیق‌تر می‌کند: دفاع جهت‌دار. اگر با بازی For Honor آشنایی داشته باشید، می‌دانید که در این بازی برای دفاع ضربات شمشیر دشمنان، علاوه‌بر زدن دکمه‌ی مناسب، باید جهتی که ضربه دشمن از آن سمت به شما وارد شده را هم به درستی تشخیص داده و انتخاب کنید. بازی The Surge 2 هم از این قابلیت برای به حداکثر رساندن هیجان مبارزات استفاده کرده و اگر بتوانید جهت مناسب هر ضربه را به درستی تشخیص داده و آن را دفع کنید، دشمن به نوعی گیج شده و می‌توانید یک ضربه‌ی بسیار سنگین به او بزنید. البته امکان جاخالی دادن و پریدن از روی ضربات دشمن هم همچنان وجود دارد.

مکانیزم جدید در مبارزات می‌تواند دقت و هیجان بازی را بیشتر کند

 این مکانیزم جدید در مبارزات می‌تواند دقت و هیجان بازی را بیشتر کند و پیشبینی می‌شود که مورد توجه بازیکنان قرار بگیرد. البته جذاب‌ترین بخش بازی بازی The Surge 2 همچنان توانایی انتخاب و بریدن اعضای بدن دشمنان به منظور استفاده از تجهیزات آنها است. البته با توجه به تجربه‌ی نسخه‌ی بتا، می‌توان انتظار داشت که این بخش از گیم پلی نسبت به نسخه‌ی قبلی ساده‌تر شود. در سایر بخش‌های مربوط به گیم پلی بازی The Surge 2 تغییرات چندانی به چشم نمی‌خورد، اما باید منتظر ماند و دید سازندگان چه آشی برای بازیکنان پخته‌اند.

دنیایی نه چندان چشم نواز

شاید کمترین تغییرات اعمال شده در بازی The Surge 2 نسبت به قسمت اول آن، تغییرات گرافیکی باشد. آنطور که از تریلرها پیداست، جهان بازی با همان موتور گرافیکی نسخه‌ی پیشین یعنی FLEDGE ساخته شده است و تغییرات چشمگیری در آن دیده نمی‌شود. این موتور گرافیکی توسط خود شرکت Deck13 طراحی شده و عملکرد قابل قبول آن برای یک استودیو بازی سازی مستقل، به تنهایی دستاوردی درخور تقدیر محسوب می‌شود. متاسفانه در نسخه‌ی بتای بازی The Surge 2، بخش عمده‌ای از تنظیمات گرافیکی بازی غیر فعال شده بود و از این جهت اصلا نمی‌توان از آن به عنوان معیاری برای سنجش و صحبت در خصوص جلوه‌های بصری بازی استفاده کرد. با توجه به موارد یاد شده و با تکیه بر تریلرهای گیم پلی منتشر شده از بازی، نباید انتظار یک عنوان با گرافیکی چشم نواز و شگفت انگیز را از بازی The Surge 2 داشته باشیم.

شاید کمترین تغییرات اعمال شده در بازی The Surge 2 نسبت به قسمت اول آن، تغییرات گرافیکی باشد

بازی The Surge 2 با توجه به موفقیت و استقبال نسخه‌ی اول بازی ساخته شد و انتظار می‌رود تا بتواند نه تنها این موفقیت را تکرار کند، بلکه آن را به مراحلی تازه‌ نیز ببرد. استودیوی Deck13 تجربه‌ی ساخت عناوین اکشن نقش آفرینی دشوار را با ساخت Lords of The Fallen شروع کرد و از آن زمان تاکنون مسیری طولانی را پیموده است. بازی The Surge 2 فرصتی برای این استودیو است تا بتواند جایگاه خود در صنعت بازی‌های رایانه‌ای را با تکیه بر خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی صحیح اتقاء دهد. بازی The Surge 2 در تاریخ ۲۴ سپتامبر (۲ مهر) برای پلتفورم‌های رایانه‌ی شخصی، اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ منتشر خواهد شد. منتظر نقد و بررسی این عنوان در وبسایت دنیای بازی باشید.

(این پیش نمایش پس از ۵ ساعت تجربه‌ی نسخه‌ی رسمی پیش نمایش بازی بازی The Surge 2 نوشته شده است که کد آن توسط ناشر بازی Focus Home Interactive در اختیار دنیای بازی قرار گرفته است.)

نکات مثبت
نکات منفی
شاهکار
دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “پیش‌نمایش رسمی بازی The Surge 2”

  1. Hitsugaya گفت:

    بازیش خوبه.نقاط ضعفیم داره ولی در کل خوبه

    ۰ ۰