چهارمین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای امسال برگزار خواهد شد

توسط عباس کشتکار در ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ , ۲۰:۰۴

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، چهارمین دوره نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران با اعمال تغییراتی نسبت به دوره‌های پیشین، پس از ۶ سال با هدف همگرایی زیست‌بوم بازی‌های رایانه‌ای کشور، برگزار می‌شود.
بازی‌های رایانه‌ای با مخاطب ۲۸ میلیون نفری در ایران و ۲.۳ میلیارد نفری در سراسر دنیا یکی از محبوب‌ترین رسانه‌ها است. تولیدات رسانه‌ای این صنعت بسیاری از رکوردهای فروش را جابجا کرده و بیشترین رشد بازار را در مقایسه با سایر صنایع رسانه‌ای داشته است.
وجود تعداد کثیری از تیم‌ها یا شرکت‌های بازی‌سازی کوچک و تولید بازی‌های موبایلی ایرانی پرطرفدار و پردرآمد، نویدبخش ظهور صنعتی جوان و پویا در اکوسیستم نوآوری کشور است. پتانسیل‌ این صنعت در حوزه اشتغال‌ و صادرات می‌تواند آن را به یکی از مسیرهای جایگزین درآمدهای نفتی تبدیل کرده و به تقویت اقتصاد غیرنفتی کمک کند.
چهارمین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران با هدف همسو و همگرا کردن زیست‌بوم بازی‌های رایانه‌ای کشور و فعال‌سازی ظرفیت‌های اشاره شده، امسال پس از ۶ سال وقفه برگزار خواهد شد. اگرچه این نمایشگاه برای بازدید عموم طراحی شده و در دوره‌های قبل نیز یکی از پربازدیدترین نمایشگاه‌های کشور بوده اما برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته که در خلال برگزاری این رویداد بزرگ، بازیگران کلیدی این صنعت نیز با یکدیگر در ارتباط و تعامل قرار گرفته و همکاری‌های فی‌ما‌بین بیش از گذشته شکل بگیرد و موجب هم‌افزایی در این عرصه شود.
این نمایشگاه، فرصتی برای ارائه و معرفی آخرین دستاوردها و تولیدات داخلی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای است. همچنین بخش‌هایی برای سرگرم‌سازی و مفرح کردن فضای نمایشگاه در نظر گرفته شده تا بازدیدکنندگان علاوه بر گذراندن اوقاتی خوش با جدیدترین سخت‌افزارها و فناوری‌های این حوزه آشنا شده و آن را تجربه کنند.
شایان ذکر است این رویداد، تمرکز خاصی بر خانواده‌ها و کودکان به عنوان هسته اصلی متاثر از بازی‌های رایانه‌ای به عنوان یک رسانه خواهد داشت و دو مقوله «سواد بازی‌های رایانه‌ای» و «بازی‌های جدی» نیز با همین هدف فرهنگی، در این رویداد بزرگ مورد توجه قرار خواهند گرفت.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: