شایعه: PS5 از تراشه گرافیکی ۲GHz Navi استفاده خواهد کرد

توسط سید مسعود کاظمی در ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ , ۱۳:۱۱

اوایل سال ۲۰۱۹ بود که سونی لیستی از قطعات به کار رفته در PlayStaion 5 را عرضه کرد، که در کنار استفاده از هارد SSD، استفاده ار تراشه گرافیکی AMD Radeo Navi، با هسته‌ای ۷نانومتری و ساختار Zen 2 سرخط اخبار را به خود اختصاص داده بودند. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی، با دنیای‌‎بازی همراه باشید.

شرکت AMD نیز اطلاعاتی دراین باره منتشر کرده بود، و از اینکه قرار است سونی برای کنسول نسل نهمی خودش از این تراشه استفاده کند هیجان‌زده هستند. ولی حالا، اطلاعاتی بیشتر درباره این تراشه به بیرون درز کرده است.

Is A Parrot، یکی از انسایدرهای نسل جدید ادعا کرده است که تراشه بکار رفته در PS5 قرار است روی ۲GHz قفل باشد، که بر روی ساختار RDNA معادل ۹.۲ TFLOPS، و بر روی ساختار GCN معادل ۱۴ TFLOPS خواهد بود. که به زبان ساده‌تر این تراشه گرافیکی تقریبا دوبرار Xbox One X قدرتمند بوده، و به اندازه  یک RTX2080 قدرت خواهد داشت.

این اطلاعات هنوز در حد یک شایعه است و هیچ چیزی از اطلاعات درز کرده تایید نشده است. و از طرفی هم نباید فراموش کرد که در زمستان پیشرو قرار است از PS5 بصورت رسمی پرده‌برداری شود، و خواهیم دید که چقدر از این اطلاعات درست بوده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید