رئیس تیک‌تو: نسل بعد ما را به فوتورئالیسم نزدیک‌تر خواهد کرد

توسط امیرحسین نورپور در ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ , ۱۸:۰۰

به تازگی رئیس شرکت تیک‌تو اعلام کرده است که نسل آینده آنچنان ما را به فوتورئالیسم نزدیک خواهد کرد که تفاوت بازی‌ها با دنیای واقعی را به سختی احساس خواهیم کرد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

فناوری‌های جدید به همان اندازه که شگفت‌انگیز هستند، ترسناک هم هستند البته به شیوه هیجان‌انگیزی. با هر نسل جدید کنسول‌ها و ارتقاء رایانه‌های شخصی، شاهد ارتقاء گرافیک بازی‌های ویدئویی خواهیم بود. در حال حاضر با توجه به جزئیات برخی بازی‌ها با کیفیت حال حاضر، نمی‌توان تصور گرافیک بهتری را در ذهن جای داد اما مدیرعامل تیک‌تو (Take-Two) معتقد است که در نسل بعد شاهد گرافیک‌هایی خواهیم بود که آنقدر قدرتمند هستند که شما تفاوت بازی‌ها با دنیای واقعی را به سادگی نتوانید متوجه شوید.

آقای استراوس زلنیک (Strauss Zelnick) طی مصاحبه‌ای با شبکه CNBC  اعلام کرد که کنسول‌های نسل بعد ما را هرچه بیشتر به فوتورئالیسم نزدیک می‌کنند و بر اساس کانسپت‌ها و طرح‌های اولیه، شاهد گرافیک بسیار واقع‌گرایانه‌ای در نسل نهم کنسول‌ها خواهیم بود که می‌توان گفت آن خود واقعیت است. البته وی اعلام کرد که همه‌ی بازی‌های آینده‌ این کمپانی قرار نیست که از گرافیک بسیار واقع‌گرایانه‌ای پیروی کنند اما بازی‌های ورزشی این شرکت قرار است تا باعث شگفتی بازی‌بازان و کاربران از منظر گرافیک شوند.

این موضوع به این معنی نیست که همه‌ی بازی‌های ما شامل چنین گرافیک واقع‌گرایانه‌ای شوند. برای مثال می‌توانم به مجموعه‌ی Borderlands اشاره کنم. این مجموعه همیشه حالت و ظاهری انیمیشنی داشته و در آینده نیز از همین ظاهر پیروی خواهد کرد.

همچنین در این باره گفتند:

اما به شما قول می‌دهم که گرافیک بسیار واقع‌گرایانه‌ای را در عناوین ورزشیمان مانند  عنوانNBA 2K  به شما ارائه دهیم. گرافیکی که باعث می‌شود تصور کنید که با یک اثر لایو-اکشن رو به رو هستید.

البته ما همیشه قبل از آغاز هر نسل شاهد ارائه‌ی چنین توضیحاتی از سوی توسعه دهندگان کنسول‌ها و بازی‌های ویدئویی و حوزه‌ی تکنولوژی هستیم که بیشتر به دلیل افزایش هیجان و افزایش فروش این کنسول‌ها صورت می‌پذیرد اما با این حال شاهد پیشرفت بسیار زیاد و شگفت‌انگیزی در حوزه‌ی گرافیک در آینده‌ای نچندان دور خواهیم بود. برای مثال در حال حاضر هولوگرام‌های در حوزه‌ی واقعیت افزوده وجود دارند که به هیچ وجه مصنوعی و غیر واقعی به نظر نمی‌رسند. با توجه به ارتقاء سخت‌افزاری کنسول‌های نسل بعد و همچنین کارت‌های گرافیکی که ممکن است در آینده توسط شرکت‌های حوزه‌ی توسعه‌ی سخت‌افزار تولید شوند، دست یافتن به گرافیکی واقع‌گرایانه در بازی‌های ویدئویی دیگر تنها یک آرزو و یک تصور پوچ نخواهد بود و این سخت‌افزار‌ها با صنعت بازی کاری خواهند کرد که دیگر اسم بازی از روی چنین بازی‌هایی برداشته شود و آن‌ها تبدیل به واقعیت شوند.

لطفا نظرات خود را در مورد کنسول‌های نسل بعد و سخت‌افزار آن‌ها با ما در میان بگذارید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “رئیس تیک‌تو: نسل بعد ما را به فوتورئالیسم نزدیک‌تر خواهد کرد”

  1. Hitsugaya گفت:

    به نظرم دیگه کمی بزرگ نمایی کرده.حدسم اینه که حداقل تا دو نسل اینده به همچین کیفیتی نخواهیم رسید

    ۰ ۰