فیل اسپنسر: کلاود گیمینگ جای کنسول‌ها را به این زودی نخواهد گرفت

توسط امیرحسین نورپور در ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ , ۲۰:۰۰

به تازگی فیل اسپنسر به این نکته اشاره کرده است که بازی‌های ابری به این زودی‌ها جای کنسول‌های بازی را نخواهد گرفت و این دو تجربه در کنار یکدیگر وجود خواهند داشت. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

فیل اسپنسر، سرپرست بخش ایکس باکس شرکت بزرگ مایکروسافت، به‌تازگی در مورد فناوری کلاود گیمینگ یا بازی‌های ابری صحبت‌هایی داشته است. وی گفته است که این فناوری به‌تازگی وارد دنیای بازی‌های ویدیویی شده است و در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارد و باید صبر کرد و دید که آیا تبدیل به یک جهش بزرگ در این صنعت خواهد شد یا تنها تکان کوچک و گران قیمتی برای این صنعت خواهد بود. اما نکته‌ای اسپنسر با اطمینان به آن اشاده آن است که این فناوری به هر شکلی که وارد شود و جای خود را پیدا کند، نمی‌تواند در زمان کمی جایگزین کنسول‌های بازی شود.

وی در ادامه‌ صحبت‌های خود با وبسایت Gamingbolt گفته است که شخصا فناوری کلاود گیمینگ را یک واقعیت اجتناب‌ناپذیر می‌داند که در آینده جای خود را پیدا خواهد کرد؛ اما هنوز تا جایگزینی آن با کنسول‌های سنتی راه طولانی را در پیش خواهد داشت. اسپنسر گفت که به‌عنوان مثال ویژگی‌های خاص سرویس‌ ابری xCloud مانند راحتی و دسترسی آسان، با قابلیت‌ها و قدرت یک کنسول مانند ایکس باکس وان ایکس، هم‌پوشانی نخواهد داشت و این‌ دو به‌سادگی جایگزین یکدیگر نخواهند شد و در کنار یکدیگر به کار خود ادامه خواهند داد. بخش‌هایی از صحبت‌های وی را در زیر مطالعه می‌کنید:

در سرویس xCloud ما به‌دنبال ایجاد قابلیت راحتی و آسانی برای شما هستیم تا بتوانید تجربه‌ی ایکس ‌باکسی خود را همیشه همراه داشته باشید. به همین علت، روی دستگاه‌های موبایل تمرکز کرده‌ایم که البته تجربه‌ی‌ به‌وجود آمده از آن، با اجرای بازی روی کنسول ایکس باکس وان ایکس برابر نخواهد بود. من نمی‌گویم که شما رزولوشن ۸K و نرخ ۱۲۰ هرتز را تجربه خواهید کرد؛ هدف ما از xCloud این نیست. در حقیقت ما به‌دنبال این هستیم که قابلیت راحتی و انتخاب را برای شما روی تلفن همراه‌تان بیاوریم.

اسپنسر در صحبت‌های پیشین خود گفته بود که آینده‌ی xCloud را روشن می‌بیند و اعتقاد دارد که این سرویس می‌تواند به دستاوردهایی برسد که کنسول‌های سنتی نمی‌توانند. بهرحال هر اتفاقی که بیافتد آینده این صنعت جالب خواهد بود و روز به روز با تکنولوژی‌های جذاب‌تری روبرو خواهیم شد.

نظر شما در مورد این سرویس کلود گیمینگ چیست؟ به نظر شما روزی خواهد رسید که از آن به جای کنسول‌های سنتی استفاده کنیم؟ لطفا نظرت خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “فیل اسپنسر: کلاود گیمینگ جای کنسول‌ها را به این زودی نخواهد گرفت”

  1. Hitsugaya گفت:

    کلاود گیمینگ حداقل به سه چهار سال نیاز داره تا جا باز کنه بین گیمرا.

    ۰ ۰