مایکروسافت به استودیوهای خود اجازه می‌دهد تا بازی‌های مولتی‌پلتفرم بسازند

مایکروسافت به استودیوهای خود اجازه می‌دهد بازی‌های مولتی‌پلتفرم بسازند

توسط افراسیاب در ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ , ۱۶:۰۵

مایکروسافت به استودیوهای خود اجازه می‌دهد که بازی‌های مولتی‌پلتفرم بسازند، هرچند که بازی‌های بزرگ AAA همچنان در انحصار اکس‌باکس خواهند بود. در ادامه برای اطلاع از آخرین اخبار بازی با دنیای بازی همراه شوید.

به‌تازگی بازی Cuphead برای نینتندو سوئیچ منتشر شد و تعجب همگان را برانگیخت. پس از آن یک سوال در نزد همه مطرح شد و آن این است که آیا بازی‌های انحصاری دیگر مایکروسافت نیز برای پلتفرم‌های دیگر منتشر خواهد شد؟ خب طبق صحبت‌های مَت بوتی مدیر استودیوهای بازی‌سازی مایکروسافت به احتمال فراوان این اتفاق خواهد افتاد.

در جریان مصاحبه با Game Informer از آقای بوتی پرسیده می‌شود که اگر یکی از استودیو آنها قصد داشته باشد که یک بازی مولتی‌پلتفرم بسازد، مایکروسافت این اجازه را به آنها خواهد داد؟ که وی در پاسخ به این سوال می‌گوید:

من فکر می‌کنم که ما این کار را خواهیم کرد. البته اگر منظور شما این باشد که آیا ما بازی‌هایمان را بر روی نینتندو سوئیچ، پلی‌استیشن یا … منتشر خواهیم کرد؟ زیرا ما هم‌اکنون نیز بازی‌هایمان را بر روی پلتفرم‌های متفاوتی منتشر می‌کنیم از گیم‌پس گرفته تا ایکس‌کلود و اکس‌باکس لایو.

بوتی در ادامه از Mincraft به عنوان مثال استفاده می‌کند، چراکه این بازی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوئیچ نیز قابل دسترس است و حتی پس از آنکه استودیو توسعه‌دهنده آن توسط مایکروسافت خریداری شد همچنان در این پلتفرم‌ها پشتیبانی دریافت می‌کند. حتی مایکروسافت برنامه دارد تا اسپین آف نقش‌آفرینی این فرانچایز را با عنوان Minecraft Dungeons برای این پلتفرم‌ها نیز منتشر کند. اما در ادامه آقای بوتی توضیح می‌دهد که مایکروسافت همچنان قصد دارد تا عناوین بزرگ‌ خود را در انحصار خود نگه دارد:

در مورد بازی‌هایی مانند Minecraft ما قصد نداریم تا اینگونه بازی‌ها را از دسترس بازیکنان پلتفرم‌های دیگر دور نگه داریم، اما من فکر می‌کنم که ما همچنان فرانچایزهای بزرگمان را مانند Forza و Halo و Sea of Thieves در انحصار اکس‌باکس نگه خواهیم داشت.

پیش از این انتشار یک بازی انحصاری برای پلتفرم‌های دیگر کمی غیرعادی به نظر می‌رسید، اما باتوجه به سیاست‌های مایکروسافت در چند وقت اخیر و طبق صحبت‌های فیل اسپنسر مبنی بر اینکه موفقیت از نظر آنها بسیار متفاوت‌تر است از آنچه بسیاری فکر می‌کنند، دیگر عجیب به نظر نمی‌رسد.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “مایکروسافت به استودیوهای خود اجازه می‌دهد بازی‌های مولتی‌پلتفرم بسازند”

  1. Hitsugaya گفت:

    دم مایکروسافت گرم.یک دوره ای افت کرد ولی خیلی خوب دوباره اوج گرفت

    ۰ ۰