توسط کاوه جمشیدی در ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ , ۰۹:۰۰

بیش از چهار سال از عرضه‌ی آخرین عنوان از مجموعه‌ی اصلی Batman: Arkham و سه سال از عرضه‌ی Batman: Arkham VR می‌گذرد. حال سؤال این است که بازی بعدی Rocksteady چیست و چه زمانی از راه خواهد رسید؟ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

مجموعه‌ی Batman: Arkham از محبوب‌ترین بازی‌های اکشن محسوب می‌شوند و مهم‌ترین بازی‌های سابقه‌ی حرفه‌ای نه چندان بلند بالای Rocksteady به شمار می‌آیند؛ بنابراین، انتظار این که Rocksteady هر از چند گاهی عنوانی از این مجموعه منتشر کند چندان دور از ذهن نیست. Arkham Asylum و Arkham City به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ عرضه شدند؛ Arkham Knight در سال ۲۰۱۵ به بازار آمد و عنوان واقعیت مجازی Arkham VR نیز یک سال بعد منتشر شد. با این حال با گذشت چند سال از عرضه‌ی Arkham Knight چرا هیچ خبری از عنوانی جدید از فرانچایز Arkham نیست؟ در این مدت شایعات فراوانی منتشر شده و وعده‌هایی نیز داده شده است اما کماکان خبری از یک بازی جدید نیست.

Rocksteady استودیوی بازیسازی بریتانیایی است که مالکیت آن به طور کامل از آن برادران وارنر است. البته پیش از این Square Enix نیز بخشی از سهام این استودیو را در اختیار داشت اما برادران وارنر همواره مالک اکثریت سهام Rocksteady بوده است. انتشار اخباری جدید در مورد بازی‌های این استودیو در نمایشگاه E3 امسال بسیار مورد انتظار بود؛ اما Sefton Hills، کارگردان بازی‌ها و از مؤسسان Rocksteady، در توییتی به اطلاع هواداران رساند که Rocksteady در E3 امسال حضور نخواهد داشت و در عوض روی پروژه‌ی بزرگ بعدی خود کار خواهد کرد. با این حال، از زمان انتشار Arkham VR، مدت مدیدی است که Rocksteady چیزی در مورد بازی بعدی‌اش اعلام نکرده است. 

همان طور که می‌دانید، این اولین بار نیست که بازی‌های Rocksteady به شدت مورد انتظار واقع شده اند؛ حتی اگر این بازی از مجموعه‌ی بتمن نباشد. شایعه‌ی ساخت یک بازی با محوریت کاراکتر سوپرمن در سال ۲۰۱۷ یکی از مهم‌ترین مواردی است که به خاطر داریم؛ کاراکتری که ممکن است حتی آخرین بازی باکیفیتی را که برایش ساخته شده است به خاطر نیاورید. در سال جاری نیز شایعاتی مبنی بر در دست کار بودن بازی Justice League منتشر شد که ناشی از یک توییت آگهی استخدام در Rocksteady بود. البته فرم توییت به گونه‌ای نبود که خبری در مورد ساخت این بازی اعلام کند؛ بلکه صرفاً به تصویری از Justice League مزین شده بود. پس از آن نیز اخباری از این استودیو منتشر شد که به گونه‌ای به هایپ شکل گرفته حول عنوان Outlaws، گروهی از جنگجویان خودخوانده در دنیای کامیک‌های DC، دامن می‌زدند. گروه Outlaws از این بابت مهم به نظر می‌رسند که توسط شخصیتی به نام Red Hood رهبری می‌شوند؛ نام مستعاری که عموماً به Jason Todd نسبت داده می‌شود.

Jason Todd از جهتی دیگر نیز حائز اهمیت است؛ چرا که نقش رابین، از همکاران بتمن، نیز به وی نسبت داده می‌شود. با این حال برخی بر اساس شواهد ادعا می‌کنند که نام رابین بیشتر با Dick Grayson پیوند خورده است. اما همه‌ی ماجرای Jason Todd به اینجا ختم نمی‌شود. [هشدار جدی: خطر لو رفتن داستان Batman: Arkham Knight تا انتهای پاراگراف] شخصیت Arkham Knight در بازی Batman: Arkham Knight نیز در واقع Jason Todd بود. Todd در ابتدا از بتمن عصبانی بود چرا که احساس می‌کرد بتمن او را به حال خود رها کرده است و زخم‌هایی نیز از شکنجه‌های جوکر داشت، اما در ادامه‌ در اوج بازی بتمن را نجات می‌دهد.

براساس مواردی که ذکر شد، می‌توان گفت که عنوان Arkham Knight راه را برای Outlaws هموار کرده است. همچنین هایپ شکل گرفته در مورد Outlaws، نظیر انتشار تصویری از باکس آرت بازی، در زمان خود منطقی و باورپذیر به نظر می‌رسید. البته پس از مدتی مشخص شد که باکس آرت مذکور جعلی بوده است. راستش را بخواهید دنبال کردن اخبار Rocksteady از طریق توییتر خود استودیو تجربه‌ای جانکاه و طاقت‌فرساست؛ چرا که این استودیو در سال ۲۰۱۷ در توییتی هواداران را به شکیبایی دعوت کرد و بیان کرد پروژه‌ی بعدی آن‌ها برق را از سر هواداران خواهد پراند. با این حال منصفانه است اگر ادعا کنیم هواداران با گذشت چند سال بالاخره کاسه‌ی صبرشان لبریز شده است و این که هنوز آن‌ها را دعوت به صبر و شکیبایی کنیم، روز به روز سخت‌تر می‌شود.

این که هواداران مجموعه‌ی Arkham هنوز هم انتظار بازی جدیدی از آن داشته باشند نیز منطقی به نظر می‌رسد؛ زیرا این مجموعه‌ی Arkham بود که Rocksteady را به جایگاه فعلی‌اش رساند و پایگاه عظیمی از هواداران مشتاق شکل داد. آگهی استخدامی این استودیو برای کمپین تبلیغاتی یک بازی AAA در ماه فوریه نیز از چشمان تیزبین هواداران پنهان نماند. اگر چه هنوز مشخص نیست این آگهی برای تبلیغ چه بازی‌ای است، اما بالاخره Rocksteady قصد تبلیغ چیزی را دارد. 

برای افرادی که منتظر شنیدن اخبار خارجی در مورد بازی بعدی Rocksteady هستند، توییتی از Kevin Conroy، صدا پیشه‌ی شخصیت بتمن در مجموعه‌ی Arkham می‌تواند امیدوار کننده باشد. البته باید توجه داشت که این توییت به اواخر ماه ژوئن سال جاری باز می‌گردد؛ بنابراین با وجود این که این توییت به منزله‌ی در حال ساخت بودن عنوان بعدی از مجموعه‌ی Arkham نیست، اما می‌تواند بیشتر به منزله‌ی خوش‌بینی به ادامه‌ی ساخت این مجموعه باشد تا توییتی ساده جهت جشن گرفتن موفقیت‌های قبلی که برای همیشه پایان یافته‌اند. همچنین با در نظر گرفتن سؤالی که Conroy در این توییت می‌پرسد یعنی «چرا باید اینجا متوقف شویم؟»، می‌توان این توییت را به عنوان پیشنهادی جدی برای ساخت عناوین بعدی مجموعه‌ی Arkham در نظر گرفت و امیدوار بود که ماجراجویی‌های جنگجوی شنل‌پوش در گاتهام ادامه داشته باشند. 

البته توییت مذکور به شدت و جدیت این توییت نیست. در اینجا Conroy به افرادی که جدیداً در Rocksteady استخدام شده‌اند تبریک می‌گوید و از آن‌ها می‌خواهد که به کار روی بازی Arkham جدید مشغول شوند. این توییت نیز در ماه می امسال منتشر شده است. حتی اگر بازی جدیدی در کار نباشد، دیدن چنین هوادار مشتاقی که بسیار به این فرانچایز نزدیک بوده و صداپیشه‌ی قهرمان اصلی بازی‌های Arkham است، خوشایند به نظر می‌رسد. اگر چه از آن جا که Conroy نقشی در توسعه‌ی بازی‌ها ندارد نمی‌تواند قولی در مورد بازی جدید بدهد، با این حال این مسئله که او همواره در مورد بازی‌های جدید صحبت می‌کند امیدوار کننده به نظر می‌رسد؛ چرا که پشتیبانی و حمایتش ثابت شده است.

بازی‌های Arkham به وضوح فروش قابل توجهی داشته‌اند و از محبوبیت بالایی برخوردارند. بتمن، به عنوان یکی از ابرقهرمانان افسانه‌ای کامیک‌های آمریکایی در همه‌ی ادوار در این بازی‌ها نقش آفرینی می‌کند؛ ابرقهرمانی که به خوبی آزمون‌های سخت روزگار را پشت سر گذاشته است و کماکان محبوبیت قابل توجهی نزد هواداران دارد. در کنار شخصیت بتمن، فرانچایز بتمن دارای ضد قهرمانان متعدد و گوناگونی است که می‌توانند با درگیر شدن با بتمن ابعاد جدیدی از شخصیت او را نمایان سازند و چاشنی هیجان و دلهره به داستان ببخشند.

مجموعه بازی‌های Arkham جایگاه Rocksteady را به عنوان استودیویی که قادر است عناوین AAA باکیفیت تولید کند، محکم کرده‌اند و به جز این مجموعه، بعید است Rocksteady برنامه‌ی دیگری برای کسب درآمد داشته باشد. با این حال، بنا به دلایل نامعلوم، Rocksteady تمایل ندارد به طور عمومی در مورد پروژه‌های آتی‌اش اطلاع‌رسانی کند. بدون شک آن‌ها در حال کار روی بازی جدیدی هستند و حتی Rocksteady بارها به طور ضمنی اعلام کرده است که در حال کار روی پروژه‌ای جدید هستند، اما در چند سال گذشته چیزی جز انتظار در اختیار هواداران قرار نداده‌اند.

به نظر شما بازی بعدی Rocksteady چیست و چه زمانی رونمایی خواهد شد؟ با بازی دیگری از مجموعه‌ی Arkham رو به رو خواهیم شد یا تجربه‌ای کاملاً جدید مثلاً یکی دیگر از کامیک‌های DC در انتظار ماست و یا حتی چیزی خارج از حاشیه‌ی امن این استودیو یعنی یک مالکیت فکری جدید و عنوانی غیر کامیک در دست توسعه است؟ آیا ممکن است Rocksteady منتظر نسل بعدی کنسول‌های PlayStation و Xbox باشد تا بازی خود را برای پلتفرم‌های آینده عرضه کند؟ نظر خود را در بخش دیدگاه‌ با ما در میان بگذارید.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “بازی بعدی Rocksteady چیست و کی از راه می‌رسد؟”

  1. والا قدیم خوب بود استودیو ها میگفت ما این بازی رو میسازیم، ۱سال فوقش دوسال بعد میومد. الان طرف میگه ما بازی میسازیم، ولی هنوز حتی کانسپت آرت هم نساختن براش ولی فقط دوس دارن همینطور جو بدن. نمونه اش بستدا که قبلا بازی معرفی میکرد ۶ ماه یا ۱ ساله بازی بیرون میداد. الان میاد میگه ما داریم روی tes6 کار میکنیم بعدش دیگه خدا خبر بازی رو ما بازی کنیم یا بچه هامون. الان راک استیدی هم میگه میسازیم، بعد دیگه با تلسکوپ و ذره بین و میکروسکوپ و…. هم نمیشه پیداش کرد. بعد میاد یه تیزر ۸۰ ثانیه میده بیرون اسم بازیه فقط، بعدش دوسال باید صبر کنیم تا تاریخ عرضه معلوم بشه، بعد ۴ سال دیگه منتظر باشیم که بازی بیاد. کار خوبی نیست کلا.

    ۵ ۱
  2. بنظر من نسخه بعدی رو باید حتما سوپر من بسازن
    😅

    ۰ ۰