توسعه‌دهندگان بازی Gears 5 احتمال ساخت یک آی‌پی جدید را رد نمی‌کنند

بازی Gears 5 دارای کمپین چهار نفره نخواهد بود

توسط امیرحسین نورپور در ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ , ۲۳:۰۰

استودیو کوالیشن (Coalition) به تازگی اعلام کرده است که به دلیل شلوغی و هرج و مرج در بخش کمپین یا CO-OP عنوان Gears 5 به جای چهار نفر از سه نفر تشکیل خواهد شد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

استودیو کوالیشن قصد دارد تا عنوان Gears 5 را با اضافه‌کردن ویژگی‌های جدید، از همه نظر به بزرگ‌ترین عنوان موجود در مجموعه Gears of War تبدیل کند. بنابر گفته استودیو کوالیشن در عنوان Gear 5 از حالت همکاری چندنفره گرفته تا حالت بازیکن در مقابل بازیکن یا PvP و هرچه که در این میان وجود دارد؛ همه و همه به طوری تغییر پیدا خواهد کرد تا از عناوین گذشته این مجموعه بهتر و جذاب‌تر باشد. اما در این بین تنها قسمتی که نسبت به سه‌گانه‌ی این مجموعه عقب‌گرد داشته است، حالت همکاری چندنفره‌ این عنوان خواهد بود.

پیش‌تر سه‌گانه Gears of War که توسط استودیو اپیک گیمز ساخته شده بود، قابلیت انجام کمپین این مجموعه توسط چهار نفر را در اختیار کاربر قرار می‌داد؛ پس از آن‌ این تعداد در عنوان Gears of War 4 که توسط استودیو کوالیشن ساخته شده بود، به دو نفر کاهش پیدا کرد، حال و بر اساس آخرین اخبار بازی مشخص شده که قرار است در عنوان Gears 5 شاهد اضافه شدن یک نفر دیگر به این بخش خواهیم بود، یعنی در مجموع سه نفر در بخش کمپین بازی خواهیم بود. اما در این میان سوال این است که چرا این تعداد به همان تعداد چهار نفر گذشته تبدیل نشده است؟ اخیرا در جریان رویداد کامیک کان شهر سن دیگو، این سوال از راد فرگوسن، سرپرست استودیو کوالیشن، پرسیده شده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

وی در پاسخ به این سوال گفته است که این اتفاق به دو دلیل افتاده است. مورد اول به مسائل طراحی بازی مربوط می‌شود؛ به این معنی که حضور چهار بازیکن به‌طور هم‌زمان، نیازمند محیطی بزرگ‌تر خواهد بود و به‌طور خلاصه بازی کردن در این محیط در حالت چهارنفره نوعی هرج‌ و ‌مرج واقعی را به وجود می‌آورد. در ادامه می‌توانید‌ صحبت‌های وی را مطالعه ‌کنید:

من شخصا یک گیمر بخش چندنفره هستم و هر بازی‌ای که انجام می‌دهم، مبتنی‌بر همکاری چندنفره است. مشکلی که در عنوان Gears 5 برای بخش Co-Op با آن مواجه هستیم، نوعی هرج‌و‌مرج است. به‌عنوان مثال وقتی شما برای اولین بار عنوان Halo را تجربه می‌کنید، احتمالا متوجه نخواهید شد که در یک زمان دقیقا چه اتفاقی در حال رخ دادن است. مثلا ممکن است هنگامی که شما مهماتی را بر می‌دارید، شخصی دیگر کاری دیگر انجام دهد و همه چیز با هم قاطی می‌شود. یکی از مشکلات حضور چهار نفر در حالت همکاری چندنفره مربوط به فضای بازی است؛ در این حالت شما باید فضای بسیار بزرگ‌تری را در اختیار داشته باشید. با نگاهی کوتاه به سه‌گانه‌ Gears of War  متوجه می‌شوید که نسخه سوم دارای مراحل بزرگ‌تری بود و شما می‌توانستید برای تیم چهارنفره‌ خود مکان‌های مناسبی را برای پوشش گرفتن پیدا کنید؛ مکان‌هایی که به ازای تعداد نفرات بیشتر، طراحی سخت‌تری در پی دارند.

از دید فرگوسن، یکی از بزرگترین مشکلات وجود چها نفر در بخش چندنفره ایجاد هرج و مرج خواهد بود اما این توضیحات تنها مربوط به اولین دلیلی است که به‌گفته‌ فرگوسن مانع از طراحی Co-Op چهارنفره شده است. دلیل دومی که مانع کار شده، مربوط به داستان بازی و نحوه‌ روایت شدن آن است. بنابه گفته فرگوسن، سه‌گانه Gears of War  با این مشکل روبه‌رو بودند که کات‌سین‌های موجود بازی (ویدیوهای سینمایی کوتاه در بین بازی) باید با در نظر داشتن این موضوع طراحی می‌شد که چهار بازیکن ممکن است در بازی حضور داشته باشند و این به‌نوعی به اثر آسیب می‌زد. از این‌رو استودیو کوالیشن تصمیم گرفت که تعداد بازیکنان را کاهش دهد. در این مورد آقای فرگوشن گفته است:

همچنین در نظر داشته باشید که روایت داستانی برای چهار نفر سخت‌تر از سه نفر است. اگر به عنوان Gears of War 3 و ویدیوهای سینمایی آن نگاهی کنید متوجه خواهید شد که هریک از شخصیت‌ها نیازمند یک خط داستانی منحصر به فرد خود هستند و نمی‌شود که تنها به یکی از شخصیت‌ها به تنهایی پرداخته شود. نیاز خواهد بود که همیشه چهار نفر در صحنه حضور داشته باشند و در ویدیوهای سینمایی در حین  بازی(همون کات‌سین‌ها) همه‌ی شخصیت‌ها حضور داشته باشند و عقاید خود را ابراز کنند.

فرگوسن صحبت‌های خود را این‌گونه ادامه داد:

با توجه به توضیحات پیشین، اولین تصمیم مهمی که در مورد عنوان Gear of War 4 گرفته شد کاهش دادن تعداد بازیکنان بخش چندنفره آن به دو نفر بود؛ چراکه روایت داستانی مجزا برای هر شخصیت، کاری سخت و چالش‌برانگیزی است. در نسخه پنجم بازی تصمیم گرفتیم این تعداد را به سه نفر افزایش بدهیم؛ چراکه در حقیقت وجود چهارنفر در کمپین بازی به‌نوعی داستان این اثر را آبکی می‌کرد. اگرچه در بازی Gears 5 خبری از کمپین چهارنفره نیست، اما با وجود این همچنان موارد و حالت‌های زیادی وجود دارند تا شما و دوستانتان بتوانید با یکدیگر از آن‌ها لذت هرچه بیشتر را ببرید؛ حالت Escape که در آن امکان بازی سه‌نفره وجود دارد و همچنین حالت Horde که در آن می‌توانید به‌صورت پنج‌نفره از بازی لذت ببرید.

از آن‌جایی که وعده داده شده عنوان Gears 5 دارای محیط‌های آن‌چنان بزرگی خواهد بود که در تمام مجموعه Gears of War سابقه نداشته است، دلیل اول فرگوسن که گفته بود وجود چهار بازیکن نیازمند محیط بزرگی است، زیاد جدی به‌نظر نمی‌رسد. اما دلایل دیگر وی از جمله این‌که حضور چهار شخصیت نیازمند خط داستانی مجزا برای هر یک است و همچنین به هرج‌ و‌ مرج کشیده شدن داستان و محیط بازی، منطقی به‌نظر می‌رسند. در نهایت اگرچه ممکن است بسیاری از طرفداران این مجموعه از این‌که خبری از کمپین چهارنفره نیست، کمی دلسرد شده باشند، اما دراین عنوان موارد و ویژگی‌هایی وجود خواهد داشت که جذابیت این عنوان را حفظ خواهد کرد؛ اگر شما جزو کسانی هستید که به تجربه‌ی عنوان Gears 5 با سبک بتل رویال فکر می‌کردید، باید بدانید که تابحال هیچ خبری از وجود چنین بخشی در این عنوان وجود نداشته است.

عنوان Gears 5 قرار است در تاریخ ۱۹ شهریور ماه (۱۰ سپتامبر) برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول ایکس باکس وان عرضه شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: