توسعه دهنده‌گان The Outer Worlds: ما در استودیو خود کرانچ نداریم

توسط سید مسعود کاظمی در ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ , ۲۰:۴۰

استودیو Obsidian Entertainment ترجیح می‌دهد از بازی خودش چیزی را حذف کند، تا اینکه برروی کارکنان‌اش فشار زیادی بیاورد. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی، با دنیای‌بازی همراه باشید.

مرحله کرانچ یکی از بزرگ‌ترین مشکلات توسعه دهنده‌گان بازی محسوب می‌شود، که خوشبختانه در چند سال اخیر با این مشکل بصورت آشکارا برخورد صورت گرفته هست. خیلی از استودیو های بزرگ به شمول Epic Games، Rockstar Games NetherRealm Studios و BioWere بخاطر مدیریت ضعیف برنامه‌ها و داستان‌های وحشتناک اضافه‌کاری کارکنان‌اش همیشه مورد واکنش‌های تند مردم قرار گرفته‌اند.

متاسفانه این مشکل در صنعت بازی‌های ویدئویی روزانه بیشتر و عمیق‌تر می‌شود، اما خوشتبختانه از آنجایی که در چندسال اخیر به این معضل بیشتر توجه شده هست، تعداد زیادی از استودیوها مانند Grinding Gear Games، MachineGames، Respawn Entertainment و حتی نینتندو نیز درمقابل کرانچ و اضافه‌کاری‌ها ایستاده‌گی کرده‌اند.

یکی دیگر از این استودیوها Obsidian Entertainment هست. در مصاحبه‌ای اخیر PCGamesN با طراح ارشد بازی The Outer Worlds، یعنی اقای Brian Hines انجام داده هست؛ آقای Hines درباره اینکه چطور این استودیو با دوره کرانچ رو‌به‌رو می‌شود چنین گفت:

استودیو Obsidian استودیویی نیست که در آن مرحله کرانچ وجود داشته باشد، به همین دلیل هست که اکثرا کارکنان مان تا مدت طولانی با ما همکاری دارند.
همچنان در رابطه اضافه‌کاری کارمندان این چنین پاسخ داد:
بخاطر رسیدن به ضرب‌العجل ممکن هست به مدت فقط یک هفته اضافه‌کاری داشته باشند، آن هم فقط در صورتی که خودشان بصورت داوطلبانه از ما درخواست اضافه‌کاری کنند.

در ادامه Hines این نکته را اضافه کرد که در استودیو همیشه ترجیح می‌دهند از ویژه‌گی های بازی بکاهند تا اینکه بخاطر رسیدن به موعد عرضه برروی کارمندان‌شان فشار کاری را بیشتر کنند.

برای مدت طولانی هست که ما در استودیو دیگر دوره کرانچ یا کارکردن تا سرحد مرگ نداشته‌ایم، البته تا آنجایی که من بخاطر دارم. این چیزی هست که ما در استودیو واقعا به آن اهمیت می‌دهیم. ما ترجیح می‌دهیم چیزی را از بازی حذف کنیم تا اینکه کاری کنیم که کارکنان‌مان یادشان بروند که زندگی شخصی نیز دارند.

واقعا لذت‌بخش هست که ببینیم در این‌چنین دوره‌ای که اکثرا استودیو های بزرگ اضافه‌کاری های بغرنج را برای کارکنان‌اش درنظر می‌گیرند‌؛ هستند استودیو هایی که در مقابل این چنین رخدادهایی ایستاده‌گی می‌کنند. ولی از آنجایی که استودیو Obsidian توسط شرکت مایکروسافت خریداری شده است، شاید این موضوع خیلی دوام نیاورد، اما بازهم امیدوار هستیم که این اتفاق رخ ندهد.

بازی The Outer Worlds را می‌توانید در تاریخ جمعه ۳ آبان سال ۱۳۹۸، بر روی PS4، Xbox One و PC تجربه کنید. دارنده‌گان نینتندو سوئیچ نیز می‌تواند نسخه نینتندو سوئیچ بازی را چند مدتی بعد از عرضه بازی در تاریخ ۳ آبان  تجربه کنند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: