Gears 5

توسعه‌دهندگان بازی Gears 5 از حذف استعمال دخانیات در بازی خود می‌گویند

توسط محمد اسفندیار در ۲۴ تیر ۱۳۹۸ , ۱۲:۱۵

استودیوی کوالیشن (Coalition) به علت همکاری با سازمان تازه تاسیس ضد دخانیات، قرار است سیگار کشیدن را از بازی Gears 5 حذف نموده و هیچ میان‌پرده‌ و یا صحنه‌ای را مبنی بر سیگار کشیدن در بازی قرار ندهد.در ادامه با اخرین اخبار بازی همراه دنیای بازی باشید.

تصمیم حذف سیگار کشیدن در بازی شوتر سوم‌ شخص بازی Gears 5 از زمانی آغاز گشت که استودیوی کوالشن با سازمان ضد دخانیات ترنر (Turner) به منظور مهیاسازی زمینه‌های ورود خود به ورزش‌های الکترونیکی، قراردادی را امضا نمود. سازمان ترنر با مایکروسافت در ارتباط بوده و تمامی حق و حقوق حذف صحنه‌های مربوط به استعمال دخانیات را در اختیار دارد. راد فرگوسن (Rod Fergusson)، رئیس استودیوی کوالیشن و کارگردان بازی Gears 5، در این خصوص اظهار داشت:

من به شخصه تاثیرات مخرب سیگار کشیدن را مشاهده نموده‌ام. همیشه برای من عدم استعمال دخانیات به عنوان نماینده‌ی یک رسانه که داستانی را روایت می‌نماید، از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. به همین دلیل ما هوشیارانه از برجسته نمودن و نمایش صحنه‌های سیگار کشیدن طفره رفته و آن را از دنیای Gears of War، حذف نمودیم.

بر اساس توضیحات سث لدسکی (Seth Ladetsky)، «حذف استعمال دخانیات از بازی فرایندی زمان‌بر بوده و چندین ماه به طول انجامید». وی در این خصوص اظهار داشت:

تصمیم حذف استعمال دخانیات، اندیشه و صرف زمان زیادی را در بر داشت. این تصمیم، تصویر مناسبی از ما و خود بازی بر جای خواهد گذاشت.

در نسخه‌های قبلی مجموعه Gears of War، تعدادی از صحنه‌ها مربوط به سیگار کشیدن برخی از شخصیت‌ها می‌شد ولی هرگز بخش عظیمی از شخصیت‌پردازی آن‌ها و خود بازی را شامل نشده است. اما از نظر فرگوسن و لدسکی، حذف این مورد، تصمیم درستی بوده است.

رابین کوال (Robin Koval)، مدیر اجرایی استودیوی کوالیشن در بخش تروث اینیشتیو (Truth Initiative) نیز در این خصوص اضهار داشت:

در دوران ظهور دوباره‌ی استعمال دخانیات در فرهنگ عامیانه، ما به منظور حذف سیگار کشیدن در بازی Gears 5 و میادین ورزش‌های الکترونیکی به خود افتخار می‌نماییم. ما امیدواریم با این تصمیم انگیزه‌ای را در دیگر توسعه‌دهندگان و رسانه‌های رقابتی ایجاد کرده تا با حذف استعمال دخانیات، کیفیت تجربه‌ی بازی‌ها را افزایش داده و این عمل را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهند.

بازی Gears 5 قرار است در تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ (۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی) برروی کنسول اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه گردد

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: