سونی و مایکروسافت تولیدات کنسول‌ در چین را به دلیل جنگ تجاری کاهش می‌دهند

توسط مهدی صبح در ۲۰ تیر ۱۳۹۸ , ۱۲:۰۰

برخلاف توافقی که میان رییس جمهور آمریکا، «ترامپ» و رییس جمهور چین، «ژی جین‌پینگ» در آخر هفته در «اوساکا» رخ داد، سونی و مایکروسافت با این‌حال تولیدات‌شان در چین را کاهش می‌دهند. این تصمیم با حمایت اقتصاد‌دان‌هایی گرفته شد که راجع به ادامه‌ی نبرد تجاری آمریکا و چین هشدار داده بودند. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی در دنیای بازی همراه ما باشید.

چین بزرگ‌ترین تولید‌کننده‌ی سخت‌افزار رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند است اما سیاست گمرکی رییس جهمور ترامپ روی قیمت کالاهای وارداتی که ارزشی بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار دارد، شرکت‌ها را وادار می‌کند تا تولیدات‌شان را به مکان دیگری انتقال دهند.

در نامه‌ای که مایکروسافت، سونی و نینتندو برای نماینده‌ی ایالات متحده ارسال کردند، اشاره شد که ۹۶ درصد از کل کنسول‌هایی که در آمریکا در سال ۲۰۱۸ فروخته شد، در کشور چین ساخته شده است.

شاید این نامه نتیجه‌ی توافق نشست G20 در اوایل این ماه است، اما به نظر می‌رسد که شرکت‌های تولیدکننده‌ی تکنولوژی تصمیم گرفته‌اند تا به این توافق و برجا ماندن آن اعتماد نکنند و رویه‌ی کارشان را تغییر دهند.

منابعی همچنین اعلام کردند که برندهای رایانه‌های شخصی مانند Lenovo، Acer و Asutek برنامه‌ دارند تا محل تولیدات‌شان را تغییر دهند. هفته‌ی گذشته نیز نینتندو تولیدات‌اش در این منطقه را کاهش داد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: