گوگل استادیا Google Stadia

عملکرد گوگل در صورت قطع پشتیبانی توسعه دهندگان از عنوانی در Stadia

توسط مهدی صبح در ۱۴ تیر ۱۳۹۸ , ۱۲:۱۷

اگر عنوانی را که قبلا از «گوگل استادیا» Google Stadia خریداری‌ کرده‌اید، دیگر توسط ناشر یا توسعه‌دهنده‌اش پشتیبانی نشود، چه خواهد شد؟ این تنها یکی از سوالاتی است که امروز قصد دارید راجع به آن صحبت کنیم و پاسخ‌مان را از معاون رییس استادیا یعنی «فیل هریسون» Phil Harrison گرفتیم. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی در دنیای بازی همراه ما باشید.

در جلسه‌ای از هریسون پرسیده شد که اگر عنوانی از پلتفرم استادیا خریداری شود و برای مثال عنوانی تک نفره مانند بازی Watch Dogs Legion خریداری شود، اگر ناشر بازی که در این مثال یوبی‌سافت خواهد بود، تصمیم بگیرد که پشتیبانی خودش را زودتر از موعد از این بازی در پلتفرم استادیا قطع کند، چه اتفاقی برای بازی خریداری شده‌‌ی ما خواهد افتاد. زیرا در Stadia هیچ دانلودی اتفاق نمی‌افتد و آیا قادر خواهم بود که پس از آن به سرورهای بازی دسترسی داشته باشم؟

هریسون در پاسخ گفت:

بله، شما هنوز هم به بازی و سرورهایش دسترسی خواهید داشت.

در سوالی دیگر پرسیدیم که اگر روزی ناگهان بازی دیگر به فروش نرسد و از بازار ناپدید شود چه؟

هریسون ادامه داد:

خب این اتفاق ممکن است بیوفتد و گاهی هم دیدیم که ناشران یا توسعه‌دهندگان تصمیم به انجام چنین کارهایی می‌گیرند اما بهتر است بدانید در این‌جور مواقع بازی برای بازیکنان قدیمی در دسترس خواهد بود و تنها بازیکنان جدید نمی‌توانند آن را خریداری کرده و به تجربه‌ی آن بپردازند.

در دنیای دیجیتالی امروز و افزایش پلتفرم‌های مانند استادیا، علاوه بر سوال‌های بسیار، آینده‌ کمی مبهم خواهد بود و تنها باید صبر کرد و دید که چیزها چگونه پیش خواهد رفت.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: