توسط صادق شجاعی‌فرد در ۶ تیر ۱۳۹۸ , ۲۱:۰۰

نمایشگاه E3 2019 به تازگی پایان یافته است. در زمان برگزاری نینتندو دایرکت از دنباله‌ی بازی «افسانه زلدا: نبض طبیعت» The Legend of Zelda: Breath of the Wild رونمایی شد. این نسخه هنوز هیچ اسمی ندارد و با توجه به ویدئو به نمایش گذاشته شده نمی‌توان چیزی را به صورت قطعی در رابطه با آن تشریح کرد؛ اما شواهدی مخفی در آن وجود دارد که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار ما قرار می‌دهد. برای مثال ممکن است بالاخره و پس از سال‌ها انتظار، زلدا نقش اصلی داستان باشد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید تا به موشکافی پیش‌نمایش جدیدترین عنوان زلدا بپردازیم.

دیوارنگاره‌ها

The Legend of Zelda: Breath of the Wild دنباله‌ی بازی افسانه زلدا: نبض طبیعت

حدوداً ۲۰ ثانیه پس از شروع تریلر، نور مشعل را می‌بینیم که روی دیوارنگاره‌های سیاه‌چاله افتاده است. این نقاشی فردی را سوار بر اسب که نیزه‌ای ۳ شاخه در دست دارد، به تصویر می‌کشد. شخصی که زره و مویش به اسکلتی که در ویدئو می‌بینیم شباهت دارد. آیا این فرد یک قهرمان است یا یکی از شیاطین مجموعه‌ی زلدا به حساب می‌آید؟ آیا ممکن است او گانوندورف باشد. این موضوع مشخص نیست؛ اما ظاهر آن بیننده را به یاد زره باستانی موجود در نبض طبیعت می‌اندازد که می‌توانید آن را در زیر مشاهده کنید. همچنین می‌توان به وضوح الگوهایی را مشاهده کرد که در نسخه‌ی موجود قابل‌تشخیص هستند.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild دنباله‌ی بازی افسانه زلدا: نبض طبیعت

تصویر زره باستانی

جنازه

The Legend of Zelda: Breath of the Wild دنباله‌ی بازی افسانه زلدا: نبض طبیعت

بدن مرده‌ای که می‌بینیم متعلق به چه کسی است؟ جواهرات طلایی و نیم تاج جنازه بیننده را احتمالاً به یاد نژاد گرودو (Gerudo) می‌اندازد. در تصویر زیر لینک را در زره مخصوص مردان این نژاد مشاهده می‌کنید؛ بنابراین آیا این جنازه گانوندورف است یا به یکی از قهرمانان یا مجرمان سابق این نژاد تعلق دارد؟

The Legend of Zelda: Breath of the Wild دنباله‌ی بازی افسانه زلدا: نبض طبیعت

پوشش نژاد گرودو

مجدداً یادآور می‌شویم شباهت‌های بسیاری وجود دارد و عده‌ای معتقدند که این جنازه متعلق به فرد درون تصویر روی دیوار است.

دزدیده شدن لینک

با توجه به ویدئو کوتاه به نمایش درآمده، دنباله‌ی بازی نبض طبیعت، از ظاهرا و تمی مشابه با گذشته بهره می‌برد؛ اما این بار با فضایی تاریک‌تر و مرموزتر مواجه هستیم و زلدا به صورت مستقیم نقشی کلیدی در آن ایفا می‌کند.

به علاوه به نظر می‌رسد لینک این بار شخصی باشد که به کمک نیاز داشته و در بخشی عظیم یا تمام بازی در حاشیه باشد. با دقت در ویدئو متوجه می‌شوید، در حالی که لینک و زلدا در حال قدم زدن در یک سیاهچاله هستند، یک موجود روح مانند بازوی لینک را می‌گیرد. سپس تصویر تغییر کرده و مشاهده می‌کنیم که این ۲ قهرمان به‌واسطه‌ی تغییر محیطی از یکدیگر جدا می‌شوند. در این زمان زلدا را می‌بینیم که خود را تنها در مقابل اسکلت یک مرد (احتمالاً گانوندورف) که در حال بازگشت به زندگی است، می‌یابد.

به وضوح لینک و زلدا از یکدیگر جدا شده‌اند و با توجه به گرفته شدن بازوی لینک، به نظر می‌رسد زلدا تنها بازمانده‌ی این حادثه در سیاهچاله باشد. اگر این اتفاق در اوایل داستان نسخه‌ی بعدی رخ بدهد، نشان‌دهنده این است که احتمالاً در نقش زلدا باید برای نجات لینک تلاش کنیم.

به علاوه تنها چندین فریم پس از گرفته شدن لینک تصویر زیر قابل‌مشاهده است. با توجه به این تصویر می‌توان متوجه شد دستی که بازوی لینک را گرفت، کاملاً مشابه دست همان فرد داخل نقاشی و جنازه‌ی وسط سیاهچال است. بلافاصله پس از آن چشمان اسکلت به زندگی بازمی‌گردند و قلعه هایرول در هوا معلق می‌شود.

همه‌ی ما چندین دهه است که به‌صورت پیوسته در نقش لینک در حال نجات زلدا هستیم. این در حالی است که بازی افسانه‌ی زلدا نام داشته، اما هیچ‌گاه به خود وی فرصت حضور داده نشده است. با وجود این به نظر می‌رسد این آرزوی طرفداران قرار است پس از مدت‌ها برآورده شود. وقت آن رسیده است که زلدا برای نجات قهرمان و عشق خود تلاش کند.

نه تنها زلدا یکی از حاملان مثلت قدرت است (لینک و گانوندورف دو قطعه‌ی دیگر را حمل می‌کنند)، بلکه شواهد دیگری نیز وجود دارد که نشان می‌دهد وی در حال آماده شدن برای یک ماجراجویی بسیار بزرگ است.

زلدا موهای خود را کوتاه می‌کند

در ابتدای نمایش تریلر دو شخصیت با موهای کوتاه را مشاهده می‌کنیم که باعث می‌شود بسیاری فکر کنند، نسخه‌ی مونث لینک نیز معرفی شده است؛ اما با چرخش دوربین مشاهده می‌کنیم که این فرد همان زلدا با موهایی بسیار کوتاه‌تر از نسخه‌ی قبل است. این مسئله می‌تواند بسیار قابل‌توجه باشد. تقویت احتمال قابل بازی بودن زلدا؛ زیرا وی آماده‌ی ماجراجویی شده است.

به علاوه پردازش موهای بلند زلدا به صورت دقیق برای کنسولی مانند سوییچ چالش آفرین است؛ بنابراین اگر قرار است زلدا نقش پررنگ‌تری داشته باشد، چه‌بهتر که موهایش کمی کوتاه‌تر شوند. موی کمتر به معنای پویانمایی زنده و کاهش منابع مورد نیاز برای نمایش آن است.

از طرفی مدت‌زمان نمایش زلدا در این تریلر و تمرکز دوربین روی وی، بسیار بیشتر از لینک است.

نماد شکست زلدا

با وجود همه‌ی موارد یاد شده، یک مثال نقض در این زمینه نیز وجود دارد که می‌توان همه‌ی حدسیات بالا را به یک احتمال پوچ تبدیل کند. افرادی که داستان نبض طبیعت را دنبال و همه‌ی خاطرات لینک را بازیابی کرده باشند، می‌دانند که زلدا آرزو دارد بتواند بدون کمک لینک، هایرول را نجات بدهد؛ اما توانایی استفاده از قدرت‌های خود را ندارد و حتی تقریباً به صورت شانسی و به علت قلیان احساسات بود که توانست در لحظه آخر وی را نجات داده، به خوابی ۱۰۰ ساله فرو ببرد.

حتی به‌وضوح در بخشی از خاطرات می‌توان مشاهده کرد که وی، لینک را نمادی زنده از شکست‌های خود می‌داند. زلدا حتی توانایی ورود به مقبره‌ها را نداشت و می‌توان این طور نتیجه‌گیری کرد که وی قهرمان زمان نیست. حال باید دید آیا با توجه به موارد یاد شده وی فرصت دست‌یابی به آرزوی خود را پیدا می‌کند یا همچنان لینک قهرمان اصلی است؟

طراحی‌های مفهومی

در بالا بیان کردیم که در صحنه‌ای بسیار کوتاه، نیرویی از دستان لینک خارج می‌شود. این مسئله شاید مهم به نظر نرسد؛ اما با بررسی بیشتر آن می‌توان به مطالب ارزشمندی دست پیدا کرد.

برای بررسی بهتر این صحنه بهتر است نگاهی به اجلاس توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی (GDC) 2 سال قبل داشته باشیم. زمانی که سازندگان نبض طبیعت در رابطه با شیوه‌ی تولید بازی توضیح دادند. آن‌ها طراحی‌هایی مفهومی مختلفی را به نمایش گذاشتند که در بازی اصلی اثری از آن‌ها دیده نمی‌شود. حداقل در نگاه اول و به صورت مستقیم.

برای مثال می‌توان به ایده‌ی موتور باستانی اشاره کرد که تنها یک طرح مفهومی بود؛ اما در بسته‌ی گسترش‌دهنده (DLC) به خوبی در بازی پیاده‌سازی شد؛ بنابر این می‌توان متوجه شد که سازندگان هیچ ایده‌ای را بدون استفاده باقی نمی‌گذارند.

بگذارید به بحث اصلی بازگردیم. دو عدد از طراح‌های مفهومی یادشده مربوط به بازوی لینک بودند. در این تصاویر لینکی بدون بازو قابل‌مشاهده است که می‌تواند ابزارهای مختلفی را جایگزین آن کرده و به شیوه‌های مختلف از آن بهره ببرد. در طراحی مفهومی این ابزار جایگزین به چکش، کمان، تازیانه، پرتابگر بمب و چندین مورد دیگر تبدیل می‌شود.

در حالی که ایده‌ی مطرح شده در بازی اول پیاده‌سازی نشد، کاملاً منطقی است که فکر کنیم نیروی خارج‌شده از دست لینک هدفی را دنبال می‌کند و وی از قدرت‌های خاصی بهره می‌برد.

در یکی دیگر از تصاویر مفهومی می‌توان قلعه‌ی شناور هایرول در هوا را مشاهده کرد که به‌وضوح در تریلر قابل‌رویت است.

نظریه‌ها

بدیهی است که در حال حاضر نمی‌توان نظری قطعی در رابطه با داستان ارائه داد؛ اما با توجه به موارد یاد شده، احتمالات زیر قابل ‌بیان هستند.

به نظر می‌رسد یک نیروی بدذات از دوران باستان، قهرمانی را به تباهی کشانده و از قدرت وی برای یک شیطان استفاده کرده است. این قهرمان همان فرد داخل نقاشی است که بدن وی (جنسیت آن قابل‌تشخیص نیست) در وسط سیاهچاله قرار دارد. این احتمال وجود دارد که وی گانوندورف باشد.

با توجه به مرور شخصیت‌های موجود در مجموعه‌ی افسانه زلدا، چه کسی را با مشخصات بالا می‌توان پیدا کرد که روی پیشانی‌اش یک جواهر کار گذاشته شده باشد؟ ممکن است وی در ابتدا یک قهرمان پرآوازه بوده باشد که با گذر زمان تسلیم شیاطین شده به ضدقهرمان اصلی این مجموعه تبدیل می‌شود. این که آیا باید مجدداً با گانوندورف مبارزه کنیم مشخص نیست.

با توجه به توضیحات ارائه شده در داستان نبض طبیعت، شیطان پس از شکست بارها و بارها به زندگی بازمی‌گردد و هیچ‌گاه راهی برای از بین بردن قطعی آن پیدا نشده است. از طرفی با نگاه به تصویر قهرمان زمانی را می‌بینید که هیچ شباهتی به لینک ندارد؛ بلکه کاملاً به جنازه و فرد داخل دیوارنگاره شبیه است. این موضوع خود یک تئوری بسیار جالب دیگر را مطرح می‌کند. تعدادی از طرفداران بر این باور هستند که ما این بار گانوندورف را کنترل می‌کنیم که سعی دارد شرافت خود را بازیابد و به همین دلیل لینک دزدیده می‌شود.

به نظر می‌رسد دست روح سفیدی که لینک را می‌گیرد، همان نیرویی باشد که یک قهرمان جدید پیدا کرده است. این موضوع را می‌توان با انرژی خارج شده از دست لینک و زنده شدن گانوندورف تا حدی مورد تایید قرار داد.

با توجه به مسائل بالا این انتظار وجود دارد که زلدا قهرمانی باشد که این بار لینک و هایرول را نجات می‌دهد یا حداقل یکی از دو قهرمان قابل بازی است.

هیچ‌یک از مسائل بالا را نمی‌توان تا زمان انتشار نسخه‌ی بعدی تأیید کرد؛ اما با توجه به دوره‌های طولانی ساخت این بازی به نظر می‌رسد نباید در آینده‌ی نزدیک نیز منتظر آن بود.

شما در رابطه با پیش‌نمایش مورد تحلیل واقع شده چه نظری دارید؟ لطفاً آن را با ما در میان بگذارید. همچنین در پایان می‌توانید تریلر بازی را در مجدداً از طریق این لینک مشاهده کرده و خودتان همه‌ی موارد مطرح شده را بررسی کنید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: