توسط علی رجبی در ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ , ۱۳:۴۹

همان‌طور که وعده داده بودیم، بخش دوم مقاله‌ی «نکاتی برای تجربه‌ی Call Of Duty: Black Ops 4Blackout» را آماده کردیم تا علاقه‌مندان به بخش بتل رویال (battle Royale) بازی Call Of Duty بتوانند از آن استفاده‌ی لازم را ببرند. برخلاف بخش اول، در بخش دوم قصد داریم تا نکات جزئی‌­تری را بیان کنیم که به نوعی می­‌تواند، کاربرد محسوس‌­تری در جریان گیم‌پلی بازی داشته باشد. لازم به ذکر است که اگر طرفدار Blackout هستید، حتما نیم ­نگاهی به نکته­‌ی دهم ما که نکته‌­ی ویژه­‌ای به حساب می­‌آید، بیندازید. همچنین، شما می‌­توانید به بخش اول این مقاله مراجعه کنید و نکات کلی‌­تری را بخوانید تا با آمادگی بیشتری پا به نبرد بگذارد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید:

اسلحه‌­ی خودتان!

مطمئنا، انتخاب یک اسلحه­‌ی مناسب می­‌تواند در پیروزی شما، نقش به سزایی را ایفا کند. حال انتخاب اسلحه­‌ی مناسب چگونه تفسیر می‌­شود؟ آیا قدرت اسلحه ملاک اصلی انتخاب است یا میزان برد آن؟ در جواب این سوال باید گفت که قدرت و برد بالای اسلحه می‌­تواند تاثیرگذار باشد ولی از آن مهم­تر، پیدا کردن اسلحه‌­ای است که شما با آن می­‌توانید به راحتی تیراندازی کنید یا به بیان بهتر می‌توان گفت، اسلحه‌ای را پیدا کنید که روی دست شما بنشیند! انتخاب این اسلحه در اوایل بازی سخت است ولی با گذشت مدتی و آشنایی بهتر با بازی، می‌توانید اسلحه‌ی خود را انتخاب کنید و حتی بدانید که کدام قطعات را به آن اضافه کنید. از آن جایی که در بازی اجازه‌­ی حمل ۲ اسلحه وجود دارد، سعی کنید برای هر دو اسلحه‌­ی خود، چنین برنامه‌ای را پیاده‌­سازی کنید.

برداشتن دو اسلحه­‌ی هم کالبیر به هیچ وجه توصیه نمی­‌شود

حمل نکردن دو اسحله با یک کالیبر

در بخش بتل رویال یا همان Blackout، چندین نوع کالیبر برای گلوله‌­ها، مانند mm 5.56 یا  mm7.62، وجود دارد که با توجه به پشتیبانی هر اسلحه از یک نوع کالبیر، امکان استفاده از گلوله‌­ی کالیبر دیگری در آن اسلحه وجود ندارد. با توجه به امکان حمل دو اسلحه در بازی، برداشتن دو اسلحه­‌ی هم کالبیر به هیچ وجه توصیه نمی­‌شود چرا که برداشتن مهمات نیز محدود است و در صورت اتمام مهمات، نمی‌توانید از هیچ کدام از سلاح­‌هایتان استفاده کنید. همچنین در صورت انجام این کار باید منتظر اتمام سریع­‌تر گلوله­‌های خود هم باشید.

قطعات اسلحه را با خود حمل کنید

این نکته، ارتباط تنگاتنگی با نکته‌­ی اولی که بیان شد، دارد. حمل قطعاتی که به راحتی از کنار آن­ها می‌­گذریم، می­‌تواند در مواقعی به کارمان بیاید. برای مثال، یکی از چالش­‌هایی که شخصا درگیر آن هستم، نداشتن دوربین تک تیرانداز است. فرض کنید بهترین تک تیرانداز بازی را در اختیار دارید ولی دوربین مخصوص به آن را ندارید؛ پس عملا یکی از تفنگ­‌های شما بلااستفاده می­‌شود. حمل قطعاتی مانند دوربین تک تیرانداز که فکر می‌­کنید در آینده به کمک شما می‌­آید، به هیچ وجه کار بیهوده‌­ای محسوب نمی­‌شود. پس به راحتی از کنار قطعات اسلحه، عبور نکنید.

نشستن و نزدیک شدن به هدف

همان­‌طور که در قسمت اول این مقاله گفته شد، صداها تاثیر زیادی بر عملکرد شما در بازی دارد. نشستن و نزدیک شدن به هدف مورد نظر باعث کاهش صدای شما و در نتیجه غافل‌گیر شدن حریف می‌­شود. همچنین انجام این عمل در نزدیک شدن به مناطقی که احتمال وجود حریف را در آن می‌­دهید، می­تواند موجب امنیت بیشتر شما شود.

ساپلای (Supply)

یکی از نکاتی که هم برای با تجربه‌­ها و هم برای تازه کار­ها حائز اهمیت است، موضوع ساپلای‌های موجود در هر مسابقه  است. در بازی و در هر  Circle (دایره)، ساپلایی از هواپیما و در مکانی از نقشه، رها می‌­شود. درست است که لوت کردن ساپلای در برخی اوقات با رسیک بالا همراه است ولی در مقابل، مخصوصا در زمانی که ساپلای به شما نزدیک است، می‌­تواند منبع بسیار مناسبی و ارزشمندی برای لوت کردن باشد. دوری کردن دائمی از ساپلای، این عادت را در شما به وجود می‌­آورد که آن را نادیده بگیرید و این کار، اشتباه است.

خود را به تعمیر کردن زره، بعد از هر درگیری، عادت دهید

تعمیر Armor

یکی از نکاتی که بیشتر به دلیل از یاد بردن رعایت نمی­‌شود، تعمیر کردن «زره» (Armor) است. میزان مقاومت زره با نوار آبی رنگ باریکی، در پایین نام هر شخص، مشخص است. تعمیر زره که به وسیله‌­ی قطعات Armor Plate انجام می‌­شود، رفته رفته و با پیشرفت در هر مسابقه، به موضوعی با اهمیت‌­تر تبدیل می‌­شود. متاسفانه به دلیل از یاد بردن تعمیر کردن زره، امکان Down شدن شما در درگیری بعدی وجود دارد چرا که این موضوع می‌­تواند با میزان کم شدن خط سلامتی شما در درگیری‌­ها، رابطه‌­ی تنگاتنگی داشته باشد! پس خود را به تعمیر کردن زره، بعد از هر درگیری، عادت دهید و به همان میزانی که سلامتی برای‌تان دارای اهیمت است، به مقاومت زره نیز اهمیت دهید.

یک Barricade و چهار Mesh Mine

Barricade و Mesh Mine که استفاده از آن­‌ها برای کارهای دفاعی به شدت توصیه می‌­شود، یکی از مهم­‌ترین وسایل موجود در بازی است. حال نکته‌­ای که وجود دارد این است که شما فقط اجازه‌­ی استفاده از ۱ Barricade و ۴ Mesh Mine را به صورت همزمان دارید؛ به بیانی دیگر، امکان استفاده از ۲ Barricade به صورت همزمان یا به کاربردن بیش از ۴ Mesh Mine ، وجود ندارد و به محض نقض این محدودیت، یکی از  Mesh Mine شما یا Barricade دیگر شما غیب می­‌شود. پس به این محدودیت دقت کنید.

خالی کردن اسپری رنگ

درون بازی، اسپری­‌های رنگی وجود دارد که کاربرد آن به رنگ کردن اسلحه­‌ها در قسمت lobby بخش blackout برمی‌­گردد. برداشتن این اسپری­‌ها دارای محدودیت است به طوری که حداکثر می‌­توانید تا ۱۵۰ اسپری رنگ به همراه داشته باشید. پیشنهاد ما این است که بعد از بازی کردن چند دست، حتما به بخش «مهمات» (Armory) بروید و رنگ‌­های سلاح­‌هایتان را باز کرده و اسپری­‌های رنگ خود را خرج کنید. پشت گوش انداختن این امر باعث می­‌شود که به دلیل از یاد بردن، چندین دست را با نداشتن ظرفیتی برای برداشتن اسپری‌­های رنگ، وارد مسابقه شوید و اسپری­‌های آن مسابقه را از دست بدهید.

یکی از بهترین راه‌­ها برای از بین بردن وسایل نقلیه، استفاده از Mesh Mine است

استفاده از Mesh Mine برای نابود کردن وسایل نقلیه

همان­‌طور که مشخص است، وسایل نقلیه، بخش مهمی را از بازی تشکیل می‌­دهند. نکته­‌ای که در این رابطه وجود دارد، بهترین روش برای از بین بردن وسایل نقیله در بازی است! وسایل انفجاری زیادی در بازی وجود دارد اما یکی از بهترین راه‌­ها برای از بین بردن وسایل نقلیه، استفاده از Mesh Mine است؛ به گونه‌­ای که چه با جاسازی Mesh Mine و چه با پرتاب کردن آن بر روی ماشین­‌های در حال حرکت،Mesh Mine  موجب ترکیدن سریع ماشین می­شود.

نکته‌­ی ویژه: سنسور و وسایل نقلیه

همان­‌طور که در تیتر این نکته آمده است، این نکته یکی از نکات ویژه‌­ای محسوس می­‌شود که همه‌­ی بازیکنان از آن اطلاعی ندارند! همان­‌طور که می‌­دانید، در صورت پیدا و مصرف کردن سنسور، امکان جابه‌­جایی آن وجود ندارد مگر در یک حالت؛ در صورتی که سنسور خود را به یک وسیله‌­ی نقلیه بزنید، سنسور به آن وسیله­‌ی نقلیه می‌­چسبد و با حرکت دادن وسیله­‌ی نقلیه­‌ی مورد نظر، سنسور نیز با آن حرکت می‌­کند. این موضوع مخصوصا با توجه به شرایطی که در هر مسابقه پیش می‌­آید، می­‌تواند برگ برنده‌­ای ویژه برای شما به حساب آید.

در بخش اول و دوم مقاله­‌ی «نکاتی برای تجربه‌ی Call Of Duty: Black Ops 4 – Blackout» سعی شد تا نکاتی بیان شود تا هم برای بازیکنان حرفه­‌ای و هم برای بازیکنان تازه‌کار، مفید واقع شود. امیدوارم این مقاله توانسته باشد به هدف خود برسد. همچنین در صورت داشتن سوالی خاص یا گرفتن راهنمایی در این زمینه، از بخش کامنت‌­ها با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: