توسط صادق شجاعی‌فرد در ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ , ۱۲:۰۰

اولین نسخه از فرنچایز پرطرفدار «پسر شگفت‌انگیز» Wonder Boy، در سال ۱۹۸۶ به بازار عرضه و با استقبال بسیاری مواجه شد. سازندگان این اثر چند سال قبل دور هم جمع شده و تصمیم گرفتند پس از چندین دهه آن را مجدداً زنده کنند. این کار با بازسازی «تله‌ی اژدها» Wonder Boy Dragon Trap و سپس ساخت نسخه‌ی جدیدی به اسم «پادشاهی نفرین‌شده» wonder boy cursed kingdom آغاز شد که نقد هر دوی آن‌ها را می‌توانید در سایت دنیای بازی مطالعه کنید. شرکت CFK به تازگی یکی دیگر از بازی‌های فرنچایز بالا را با نام «بازگشت ریمیکس» Wonder Boy Returns Remix بازسازی و برای سوییچ عرضه کرده است. در ادامه با آخرین مقالات بازی و نقد Wonder Boy Returns Remix در دنیای بازی همراه باشید.

دونده با نهایت

این بازی در سبک سکوبازی دو بعدی با درون‌مایه دونده بی‌نهایت عرضه شده است. با این تفاوت که بازی دارای هشت دنیا است که هر یک چهار مرحله دارند. بازی از هیچ‌گونه داستانی بهره نمی‌برد و شما تنها باید از سمت چپ صفحه به سمت راست بروید و امکان بازگشت به عقب را ندارید. در هر مرحله نیز چهار چک پوینت وجود دارد که در صورت باخت به آن محل بازمی‌گردید.

مثل بسیاری از بازی‌های سبک دونده و سکوبازی، وظیفه‌ی شما این است که به صورت پیوسته موانع را پشت سر گذاشته و دشمنان را بکشید. البته یک تفاوت عمده وجود دارد. یک نوار جان در بالای صفحه می‌بینید که به صورت پیوسته در حال خالی شدن است. اگر این نوار به انتها برسد، شما خواهید مرد. همچنین کوچک‌ترین برخورد با دشمنان و بسیاری از موانع به مرگ شما منجر می‌شود. پس باید با دقت بالایی بازی را انجام بدهید.

در هنگام طی کردن مرحله، تعداد بسیار زیادی خوراکی به صورت تصادفی در صفحه ظاهر می‌شود که به دست آوردن آن‌ها باعث پر شدن نوار مذکور و بالا رفتن امتیاز خواهد شد. از طرفی تخم‌مرغ‌هایی نیز در میانه‌ی راه وجود دارند که آیتم‌های مختلفی را مانند پر کننده نوار جان، اسکیت و فرشته در اختیار شما قرار می‌دهند.

در بالا توضیح داده شد که شما با یک ضربه خواهید مرد؛ اما به کمک اسکیت علاوه برافزایش سرعت حرکت تا یک ‌مرتبه امکان خطا به دست می‌آورید. فرشته نیز به طور موقت شما را مصون می‌کند و هیچ‌چیزی روی شما تأثیر نمی‌گذارد.

شاید تنها مشکل بازی ظاهر شدن تصادفی بسیاری از آیتم‌ها و دشمنان در مقابل شما باشد. این موضوع در بیشتر مواقع به مرگ شما منجر خواهد شد؛ بنابراین در بعضی مراحل ممکن است به آزمون ‌و خطا روی بیاورید. این مسئله زمانی بدتر می‌شود که شما متوجه می‌شوید همواره در سمت چپ تصویر قرار دارید و دشمنی نیز از پشت شما حمله می‌کند. در این حالت تنها کسری از ثانیه برای واکنش نشان دادن فرصت دارید.

بازی دارای دو شخصیت به نام‌های «تانیا» و «تام تام» و سه درجه‌ی سختی است. تانیا نقش حالت ساده را بازی می‌کند. در هنگام کنترل این قهرمان شما روی یک موتور قرار دارید و فرشته‌ای نیز در تمام مدت از شما مراقبت می‌کند؛ به عبارت دیگر در حالت ساده تنها راه مردن شما سقوط از ارتفاع است. در این مود هیچ باس فایت و چالش خاصی ندارید و می‌توانید از آن به برای تمرین، مشاهده موانع پیش رو بهره بگیرید.

در حالت دوم که سختی معمولی است تام تام را کنترل می‌کنید. تام تام به صورت عادی رو دوپای خود می‌دود و برای به دست آوردن اسکیت یا فرشته باید تلاش کنید به تخم‌مرغ‌ها برسید. در این حالت با باس‌هایی مواجه می‌شوید که تنها ظاهرشان با یکدیگر فرق داشته، تفاوتی زیادی در حمله آن‌ها مشاهده نمی‌شود. به علاوه در دو حالت اول اگر همه جان‌های خود را از دست بدهید، به سادگی می‌توانید از با انتخاب مرحله‌ی موردنظر به ادامه باز بپردازید.

در سخت‌ترین حالت که یک سکه (One Coin) نام دارد. تنها تفاوت با درجه متوسط این است که شما باید همه‌ی مراحل را به صورت پیوسته طی کنید و در صورت باختن به ابتدای بازی بازگردانده می‌شوید.

یکی دیگر از مسائلی که کمی در ذوق می‌زند این است که در دو حالت اول نمی‌توان با پیوسته طی کردن مراحل امتیاز مجموع ثبت کرد؛ زیرا پس از پایان هرکدام، امتیازها صفر می‌شوند.

در ادامه می‌توانید دو ویدئو از گیم پلی را به‌منظور به دست آوردن دید بهتر از بازی مشاهده کنید.

طراحی محیط‌های بازی نیز به خوبی انجام شده و تقریباً در هیچ دو مرحله‌ای با یک فضای مشابه مواجه نخواهید شد. به علاوه هیچ‌گونه باگی که بخواهد به لذت بردن شما از بازی لطمه بزند مشاهده نشد.

از طرفی می‌توان به قطعات موسیقی‌ کم تعداد بازی اشاره کرد؛ اما با توجه به کوتاه بودن بازی این مسئله به‌هیچ‌عنوان آزاردهنده نیست.

زمانی برای شاد بودن

بازی پسر شگفت‌انگیز: بازگشت ریمیکس یک بازی شاد و مفرح است که شما را از دنیای خشن امروزی جدا می‌کند. این بازی را می‌توانید در مجموع در حدود پنج ساعت به پایان برسانید. پس اگر از طرفداران این مجموعه هستید می‌توانید به خودتان استراحت داده، مدتی را به انجام آن مشغول شوید.

Wonder Boy Returns Remix is a joyful and fun game that separates you from today’s rough world. This game can be completed in a total of about five hours. So if you are a fan of this collection, you can relax yourself & take some time to do it

 

(نقدی که مطالعه کردید براساس نسخه منتقدین بازی Wonder Boy Returns Remix نوشته شده که از سوی ناشر در اختیار دنیای بازی قرار گرفته است.)

نکات مثبت

محیط‌ها و دشمنان متنوع

موسیقی

نکات منفی

نبود حالت ثبت امتیاز کلی در دو حالت سختی اول

جایگذاری نامناسب بعضی دشمنان که شما را به آزمون ‌و خطا وامی‌دارد.

7
خوب
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: