توسط حامد محمدپور در ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ , ۰۰:۰۹

یکی از اتفاقات قابل توجه در سال‌های اخیر افزایش تعداد عناوین بازسازی شده است. بازی‌های کلاسیک و قدیمی که ناشران دوباره دست به باز‌سازی و با کمی بهینه کردن آنها دوباره اقدام به انتشار آن بازی می‌کنند. دیگر بحث از فراگیر شدن و خوب بد شدن این قضیه گذشته است و این رویداد به یک اپیدمی تبدیل شده استٰ حال یا سازندگان دیگر ایده‌ای برای ساخت یک اثر جدید ندارند یا واقعا بازار دوباره نیاز دارد که به نسل‌های جدید نشان دهد که در‌ سال‌های دور چه عناوین موفق و سطح بالایی منتشر شده بود و شکل دهی امروز صنعت گیم به این بازی‌های متکی است. همان‌طور که گفتیم قصد نداریم نکات مثبت منفی این رویداد رو موشکافی کنیم پس مستقیم می رویم سراغ یکی دیگر از عناوین باز‌سازی شده یا به قول خودمان بهینه شده‌ای که قرار است خاطرات خوب دوران نوجوانی‌مان را بازسازی کند، بله این عنوان چیزی نست جز Crash Team Racing Nitro-Fueled که توسط استدیو Beenox «بیناکس» در دست ساخت است. با آخرین مقالات بازی و پیش نمایش بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled همراه دنیای بازی باشید.

جمع همه خوبان جمع است

مجموع بازی‌های Crash در تنوع خوبی در انواع سبک‌ها منتشر شده بود که هر کدام به نوبه خود موفق و به اثری به یادماندنی تبدیل شده‌اند. حضور کراش در سبک رانندگی-مسابقه‌ای نیز از دیگر عناوین خوب و به یادماندنی در این مجموعه به شمار می رود. استدیو بیناکس پیش قدم شده است تا با توجه به محبوبیت این اثر دست به باز‌سازی این بازی کرده و با توجه به ویدئو‌های نمایش داده شده تاکنون امید می رود که با یک اثر زیبا و در خور نام و شهرت این بازی روبرو باشیم. بیشتر تغییرات بازی در طراحی جدید مراحل و پیست‌های رانندگی است. این در حالی است که تمامی لوکیشن‌های قدیمی بازسازی و با جلوه‌های بصری و گرافیکی جدید همراه شده است. در کنار بازسازی مراحل و پیست‌های قدیمی که مطمئنا خاطرات خوش نسخه کلاسیک را زنده خواهد کرد، استدیو بیناکس چندین پیست و مرحله جدید را ساخته و به بازی اضافه کرده است تا باعث شود بازی فقط منتهی به تکرار همان مراحل کلاسیک نشود. کیفیت مراحل ساخته شده اتفاقات و جلوه‌های بصری بازی زیباست و می‌توان گفت که بیناکس از این نظر موفق عمل کرده است. طراحی مدل‌ها و بافت‌های شخصیت‌ها و آیتم‌های موجود در وسط راه همگی جدید و دوباره بازسازی شده‌اند.

هیجان در راه است

یکی از مهم‌ترین عواملی که حساسیت و البته توجه مخاطبین را خود جلب کرده است، هیجان و لذت حضور در یک مسابقه رانندگی خالص است که به مخاطب و البته مخاطب قدیمی منتقل شود. نسخه‌ی کلاسیک توانسته بود از این نظر یک گیم‌پلی منحصربه فرد و تمام عیار را در اختیار مخاطب قرار دهد و از این رو استدیو بیناکس وظیفه‌ی سنگینی را بر عهده دارد تا بتواند همین کار را انجام دهد. مانند نسخه‌ی کلاسیک، برنده شدن تحت هر شرایطی هدف اصلی رانندگان خواهد بود. آیتم‌های مختلفی در گوشه کنار مسیر‌های رانندگی به صورت پراکنده قرار دارند که رانندگان باید سعی کنند خودشان را به آنها برسانند و با استفاده از قدرت‌های دریافتی از آن آیتم‌ها دشمن را از رده خارج کرده یا به سرعت و حرکت خود بیفزایند. حضور شخصیت‌های جدیدی در بازی تایید شده است که می‌توان گفت کل اقوام کراش را در اختیار خواهیم داشت. اضافه شدن شخصیت‌های جدید و مراحل جدید و تنوع نبرد میان رانندگان از ویژگی‌های این نسخه است. با پیشروی در بازی و کسب امتیازات بیشتر، بازی تنوع مختلفی از مدل‌ها و آهنگ‌های مختلفی را در اختیار مخاطب قرار خواهد داد. این یعنی ما با یک نوع ماجراجویی نیز در تقابل هستیم و با جمع‌آوری امتیاز می‌توانیم از مدل‌های دلخواه خود بر روی شخصیت دل‌خواه خود استفاده کنیم. این یعنی بازی از یک سیستم شخصی‌سازی نیز بهره می‌برد. تنوع در قرار دادن انواع مدل‌ها در اتومبیل خود و البته به نمایش گذاشتن آنها در بخش آنلاین از ویژگی‌های بازی است. استدیو بیناکس در کنار حالت آفلاین حالت آنلاین را نیز به بازی اضافه کرده است که به واقع یک حرکت خوب و یک ویژگی مهم در بازی به حساب خواهد آمد.

اگر عناوین ماریو کارت را کنار بگذاریم، سبک Kart racing مدتی است که وارد حاشیه شده و توجه خوب و مناسبی به آن نشده است. با توجه به شهرت و البته موفقیتی که بازی Crash Team Racing  در زمان خود به دست آورده بود و البته نیاز امروزی عرصه‌ بازی‌های ویدئویی، به نظر می‌رسد که زمان برای یک عنوان در سبک Kart racing  بسیار مناسب است و چه زیبا که این عنوان یک بازی بازسازی شده از یک اثر به یادماندنی باشد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: