چرا سریال Swamp Thing پس از پخش یک قسمت کنسل شد؟

توسط مهدی هفته خانک در ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ , ۲۰:۴۰

اخیراً دو قسمت از سریال جدید سرویس استریم DC Universe یعنی Swamp Thing بر روی آنتن رفته است. باید اعتراف کرد با سریال علمی-تخیلی گوتیک خوبی طرف هستیم. این سریال که در ابتدا قرار بود فصل اول آن در ۱۳ قسمت ساخته شود، به ۱۰ قسمت کاهش یافته و اکنون در زمان انتشار هفتگی آن هستیم، با این حال، کم‌تر از یک هفته بعد از شروع پخش سریال، اعلام شد که Swamp Thing فصل دومی نخواهد داشت؛ اما چرا؟ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

بر اساس گزارش Deadline، شرکت WarnerMedia هفته پیش در اقدامی عجیب، تصمیم به کنسل کردن سریال گرفت. این شرکت که یک شرکت تازه تاسیس محسوب می‌گردد، به تازگی و پس از مالکیت Time Warner بر AT&T به وجود آمده است. ماجرا از این قرار است که ریاست این شرکت در حال کنار گزاشتن سریال‌های کوچک‌تر خود است تا زمینه‌ را برای شروع کار سرویس استریم WarnerMedia mega فراهم سازد، سرویسی که تا همین حالا سخنان و تبلیغات زیادی حول محور آن صورت گرفته است. اگر به چند سال قبل نگاه کنیم، می‌بینیم که سرویس FilmStruck نیز در آغاز شکل گیری خود چنین کار‌هایی را انجام داد. سرویس جدید WarnerMedia بخشی از شبکه‌ی TCM را به خود اختصاص خواهد داد، پس احتمالا سرویس استریم DC Universe نیز به این سرویس جدید ملحق خواهد شد. با این وجود اما دلیل دیگری هم برای کنسل شدن سریال وجود دارد.

Swamp thing در کارولینای شمالی فیلم‌برداری شد، جایی که کمپانی سازنده‌ی فیلم هیولای اتمی ساخته‌ی جیمز وان توانست برای ساخت فیلم خود ۴۰ میلیون دلار سرمایه‌ی اولیه جمع‌آوری کند. با توجه به این موضوع، DC خواهان سرمایه‌ی اولیه‌ی ۸۰ میلیون دلاری برای فصل اول Swamp Thing بود، اما در این میان، مشکلاتی در سرمایه گذاران ایالت کارولینای شمالی به وجود آمد. سرمایه‌ی اولیه‌ی جمع‌آوری شده تنها ۱۴ میلیون دلار بود؛ یعنی حدود ۶۶ میلیون دلار کم‌تر از چیزی که درخواست شده بود. بدین ترتیب محاسبات وارنر و DC به هم ریخت.

احتمالاً همین اشتباهات محاسباتی دلیلی بود که ۳ قسمت از تعداد قصمت‌های فصل اول Swamp Thing کاهش پیدا کرد و بعد‌تر فصل دوم سریال کنسل شد. سرمایه‌ی اولیه مورد نیاز برای این سریال بسیار زیاد است و این با شرایط کنونی WarnerMedia هم‌خوانی ندارد. علی رغم کیفیت خوب سریال اما Swamp Thing صرفه‌ی اقتصادی ندارد. البته قسمت‌های باقی‌مانده از فصل اول سریال به پخش خود ادامه خواهند داد اما متاسفانه این فصل اولین و آخرین فصل Swamp Thing خواهد بود.

البته مسئله‌ی نگران کننده‌ی دیگری که وجود دارد، در مورد دیگر سریال‌های DC Universe است. فصل دوم اولین سریال این جهان، «تایتان‌ها» (Titans)، در دست ساخت قرار دارد و سریال Doom Patrol نیز به تازگی فصل اول خود را به انتها رسانده است. باید ببینیم که آیا این سریال‌ها زنده خواهند ماند، به سرویس دیگری انتقال خواهند یافت، یا اینکه همانند Swamp Thing کنسل خواهند شد!

نظر شما درباره کنسل شدن سریال Swamp Things پس از پخش یک قسمت چیست؟

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: