ترامپ ایالات متحده تعرفه گمرکی واردات از چین قیمت کنسول‌ها

احتمال افزایش قیمت کنسول در آمریکا در پی تعرفه‌های گمرکی دولت ترامپ

توسط مهدی صبح در ۵ خرداد ۱۳۹۸ , ۱۱:۰۵

دولت ترامپ قرار است که روی کنسول‌ها، دسته‌های بازی و واردات دیگر از چین، ۲۵٪ تعرفه گمرکی دریافت کند. در این صورت قیمت کنسول‌ها در آمریکا با رشد روبرو خواهد شد. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی در دنیای بازی همراه ما باشید.

تنش میان ایالات متحده و چین در ماه‌های اخیر به علت جنگ اقتصادی میان دو کشور افزایش داشته و این تنش‌ها می‌تواند روی قیمت تمام شده‌ی کنسول‌ها در آمریکا تاثیر بگذارد. در گزارش‌ها آمده که نماینده‌ی تجاری ایالات متحده‌ی آمریکا پیشنهاد داده تا تعرفه‌‌ی گمرکی ۲۵٪ روی کنسول‌ها، دسته‌ها و حتی بازی‌های تخته‌ای مانند شطرنج و چکرز اعمال شود.

این تعرفه‌ها در واقع همان مالیات هستند که توسط شرکت‌های وارد کننده پرداخت می‌شوند و در آخر شرکت‌های وارد کننده هزینه‌ی این تعرفه‌ها را از مردم دریافت می‌کنند. با این‌که کنسول‌ها قرار است با هزینه‌های اضافه وارد شوند اما تنها اجناس وارداتی از چین نیستند که با این مشکل روبرو هستند.

البته این تنها دفعه‌ای نیست که دولت ترامپ تحریم‌هایی روی واردات از چین می‌گذارد و این تحریم‌ها روی صنعت بازی‌های ویدیویی تاثیر می‌گذارند. ایالات متحده همین الان نیز تعرفه‌ای ۱۰ درصدی برای واردات کارت گرافیک‌های انویدیا و AMD که در چین تولید می‌شوند، دریافت می‌کند. اگر این تعرفه‌های گمرکی جدید اعمال شوند، کنسول‌سازان ممکن است هزینه‌ی سیستم‌های‌شان را افزایش دهند تا قیمت تمام شده به سودشان باشند.

به هر حال پس از مدت کوتاهی از رویداد E3 2019 و در روز ۱۷ جوئن راجع به اعمال این تعرفه‌های گمرکی تصمیم گرفته خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: