جدول و گزارش باکس آٔفیس

گزارش باکس آفیس: John Wick تاج و تخت را از انتقام‌جویان دزدید

توسط متین اشراقی در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۲۲:۰۷

در گزارش باکس آفیس این هفته شاهد افتتاحیه‌ی قدرتمند John Wick 3 بودیم که توانست پس از دو هفته متوالی، صدر جدول را از Avengers: End Game بگیرد. برای اطلاع از آخرین اخبار سینما و تلویزیون با دنیای‌ بازی همراه باشید.

قاتل گیشه

در رتبه‌ی اول این هفته John Wick: Chapter 3 – Parabellum حضور دارد که توانست افتتاحیه‌ی قدرتمند و فراتر از انتظار ۵۷ میلیون دلار را تجربه کند. این فیلم در بازارهای جهانی نیز با کسب ۳۵ میلیون دلار و به دست آوردن ۹۲ میلیون دلار در مجموع توانست به عنوان یک فیلم بزرگسال، افتتاحیه‌ی فوق‌العاده‌ایی را بگذراند.

نمره‌ی این فیلم در سایت CinemaScore نمره‌ی خوب A- و همچنین از دو سایت مرجع متاکریتیک و روتن تومیتوز به ترتیب میانگین نمرات خوب  ۷۴ و ۸۸ را دریافت کرده است. داستان این فیلم در ادامه‌ی قسمت قبل است که حالا جان‌ویک به یک فراری بزرگ تبدیل شده‌ است و حالا همکاران قبلی او درصدد کشتن او هستند و او باید از این مهلکه جان سالم به در ببرد.

انتقام‌جویان دومین فیلم پرفروش در آمریکا

در رتبه‌ی دوم Avengers: Endgame حضور دارد که توانست با کسب ۲۹.۹ میلیون دلار توانست به مجموع فروش ۷۷۱.۳ میلیون دلار در آمریکا برسد، حالا این فیلم پس از رد کردن Avatar در پشت سر Star Wars: The Force Awakens، به عنوان دومین فیلم پرفروش آمریکا شناخته می‌شود. این فیلم با به دست آوردن ۴۶.۸ میلیون دلار از فروش جهانی خود به مجموع فروش جهانی و کل ۱.۸۸ و ۲.۶ میلیارد دلار رسید.

پوکمون‌های شگفت انگیز

رتبه‌ی سوم را Pokemon: Detective Pikachu با ۲۵.۱ میلیون دلار تصاحب کرده و به مجموع فروش ۹۴.۲ میلیون دلار رسیده است. این فیلم با عملکرد عالی خود در بازارهای جهانی توانست پرفروش‌ترین فیلم در این بازارها باشد و با کسب ۵۳.۸ میلیون دلار توانست فروش جهانی و کل خود را به مجموع ۱۹۳.۴ و ۲۸۷.۴ میلیون دلار برساند.

سگ ماجراجو

در رتبه‌ی چهارم A Dog’s Journey از یونیورسال حضور دارد که با ۸ میلیون دلار افتتاحیه‌ی خود را گذراند و در بازارهای جهانی با کسب ۱۵.۴ میلیون دلار به مجموع فروش جهانی ۲۳.۴ میلیون دلار در افتتاحیه‌ی خود رسید.

نمره‌ی این فیلم در سایت CinemaScore نمره خوب A بوده است و هم‌چنین نمره‌ی فیلم در دو سایت متاکریتیک و روتن تومیتوز به ترتیب ۴۳ و ۴۷ ثبت شده‌است. این فیلم که دنباله‌ی فیلم A Dog’s Purpose است درباره‌ی یک سگ ماجراجوست که معنی زندگی‌اش را از طریق آشنایی با انسان‌های مختلف متوجه می‌شود.

غرق در نام دیگر فیلم‌ها

در رتبه‌ی پنجم این هفته The Hustle قرار دارد که دومین هفته‌ی اکران خود را با کسب ۶ میلیون دلار گذراند. فروش داخلی این فیلم به ۲۳.۲ میلیون دلار رسیده‌ است.

عشق یا عقل

خارج از پنج فیلم برتر در رتبه‌ی هشتم جدول The Sun Also Is a Star قرار دارد که افتتاحیه‌ی خود را با ۲.۵ میلیون دلار گذراند. نمره‌ی این فیلم در CinemaScore نمره‌ی متوسط B- و نمره‌ی این فیلم در دو سایت متاکریتیک و روتن‌تومیتوز به ترتیب ۵۲ و ۵۱ ثبت شده‌ است. داستان این فیلم درباره‌ی دختری اهل جامائیکا است که به صورت قاچاقی در آمریکا زندگی می‌کند. زمانی که به خانواده او اعلام می‌شود که باید به جامائیکا دیپورت شوند، او که وارد یک رابطه‌ی عاشقانه شده‌ است وارد چالشی سخت می‌شود.

جدول فروش هفته

ردیف عنوان فیلم آخرهفته مجموع بودجه
۱ John Wick 3 ۵۶.۸ ۵۶.۸
۲ Avengers: Endgame ۲۹.۹ ۷۷۷.۱ ۳۵۶
۳ Pokemon: Detective Pikachu ۲۵.۱ ۹۴.۲ ۱۵۰
۴ A Dog’s Journey ۸ ۸
۵ The Hustle ۶.۱ ۲۳.۲
۶ The Intruder ۴ ۲۸ ۸
۷ Long Shot ۳.۳ ۲۵
۸ The Sun Also Is a Star ۲.۵ ۲.۵
۹ Poms ۲.۱ ۱۰.۱
۱۰ Ugly Dolls ۱.۷ ۱۷.۴ ۴۵

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: