فیلم Avengers: Endgame و pokemon: Detective Pikachu

گزارش باکس آفیس: پوکمون‌ها هم از انتقام‌جویان شکست خوردند!

توسط متین اشراقی در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۱۷:۴۷

در این هفته باوجود اکران یکی از جدی‌ترین رقیب‌های The Avengers: Endgame یعنی فیلم Pokemon: Detective Pikachu این فیلم باز هم توانست در صدر جدول باکس‌آفیس هفته قرار بگیرد. برای اطلاع از آخرین اخبار سینما و تلویزیون در دنیای بازی همراه ما باشید.

همچنان مقتدر!

در رتبه‌ی اول برای سومین هفته‌ی متوالی، Avengers: Endgame قرار دارد که توانست با ۶۳ میلیون دلار، مجموع فروش خود را به ۷۲۳.۵ میلیون دلار برساند و با گذشتن از Black Panther به سومین فیلم پرفروش در آمریکا تبدیل شود. این فیلم توانست در بخش جهانی نیز با بدست آوردن ۱۰۲.۳ میلیون دلار به مجموع فروش جهانی و کل ۱.۷۶ و ۲.۴۸۵ میلیارد دلار برساند. Avengers: Endgame حالا تنها ۳۰۲ میلیون دلار با رکورد تاریخی Avatar فاصله دارد.

کارآگاه زرد و بانمک

رتبه‌ی دوم را Pokemon: Detective Pikachu تصرف کرده است که با افتتاحیه‌ی ۵۴ میلیون دلار، به عنوان بهترین افتتاحیه برای یک فیلم اقتباس شده از بازی‌های‌ ویدیویی شناخته می‌شود. این فیلم در بازارهای خارجی ۱۰۳ میلیون دلار بدست آورد که با احتساب اکران هفته‌ی پیش این فیلم در ژاپن، این رقم به ۱۱۲.۴ میلیون دلار می‌رسد. این فیلم به‌ زودی می‌تواند به لقب پرفروش‌ترین فیلم اقتباس شده از یک بازی ویدیویی برسد.

نمره‌ی این فیلم در سایت CinemaScore نمره‌ی خوب A- ثبت شده است و هم‌چنین نمرات فیلم در دو سایت مرجع متاکریتیک و روتن‌تومیتوز به ترتیب ۵۲ و ۶۳ ثبت شده‌اند. داستان فیلم درباره‌ی دنیایی است که مردم می‌خواهند پوکمون‌ها را برای مبارزه بگیرند اما با پسری ماجراجو روبه‌رو می‌شویم که پوکمونی را می‌بیند که دوست دارد کارآگاه شود.

یک کمدی پرستاره دیگر

در رتبه‌ی سوم این هفته The Hustle حضور دارد که با افتتاحیه‌ی ۱۳ میلیون دلار همراه بود. درآمد این فیلم در بازارهای جهانی ۱۳.۷ میلیون دلار بوده‌ است.

نمره‌ی این فیلم در سایت CinemaScore نمره‌ی متوسط B است و هم‌چنین نمرات این فیلم در متاکریتیک و روتن‌تومیتوز به ترتیب نمرات بسیار ضعیف ۳۶ و ۱۶ است. این فیلم داستانی کمدی درباره‌ی رقابت دو زن هنرمند ورشکسته است. از ستارگان این فیلم میتوان به «ان هتوی» (Anne Hathawa) و «ربل ویلسون» (Rebel Wilson) اشاره کرد.

بهتر از انتظار

در رتبه‌ی چهارم، فیلم The Intruder قرار گرفته است که با کسب ۷.۱ میلیون دلار بهتر از انتظارات ظاهر شد. حالا مجموع فروش این فیلم در هفته دوم خود ۲۱ میلیون دلار شده‌ است.

دیگر فیلمی که بهتر از انتظارت ظاهر شد، کمدی Long Shot است که با ۶.۲ میلیون دلار در رتبه‌ی پنجم قرار گرفت و فروش کل خود را به ۲۰ میلیون دلار رساند.

ناامیدی دیگر برای کمپانی STX

یکی دیگر از فیلم‌هایی که افتتاحیه‌ی خود را در این هفته گذراند، Poms بود که با افتتاحیه‌ی ناامید کننده‌ی ۵.۳ میلیون دلاری روبه‌رو شد. این فیلم پس از Ugly Dolls یک شکست دیگر برای شرکت STX در این چند هفته اخیر محسوب می‌شود.

نمره‌ی این فیلم در سایت CinemaScore نمره‌ی متوسط B+ ثبت شده‌ است و نمرات این فیلم در دو سایت متاکریتیک و روتن‌تومیتوز به‌ترتیب ۳۷ و ۳۱ است. داستان درباره‌ی گروهی از زنان است که در انجمن بازنشستگی‌شان تصمیم می‌گیرند برای اثبات جمله‌ی هیچ‌وقت برای هیچ کاری دیر نیست، گروه تشویق‌کنندگی خود را تشکیل دهند.

محصول کوچک و شکست‌خورده‌ی دیزنی

این هفته دیزنی یک افتتاحیه‌ی نسبتا کوچک برای Tolkien در ۱۴۹۵ سالن داشت که تنها به رقم ۲.۲ میلیون دلار رسید که شکستی بزرگی است. نمرات این فیلم در متاکریتیک و روتن‌تومیتوز ۴۸ و ۵۰ ثبت شده‌است. این فیلم بیوگرافی و فانتری، درباره‌ی تالکین نویسنده‌ی بزرگ کتاب‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت است.

اکران‌های آتی و جدول فروش

در هفته‌ی آینده یکی از موردانتظارترین فیلم‌های سال یعنی John Wick: Chapter 3 – Parabellum افتتاحیه‌ی خود را تجربه می‌کند و همچنین A Dog’s Journey و The Sun is Also a Star اکران خواهند شد.

جدول فروش هفته

ردیف عنوان فیلم آخرهفته مجموع بودجه
۱ Avengers: Endgame ۶۳.۲ ۷۲۳.۷ ۳۵۶
۲ Pokemon: Detective Pikachu ۵۴.۳ ۵۴.۳ ۱۵۰
۳ The Hustle ۱۳ ۱۳
۴ The Intruder ۷.۱ ۲۱.۵ ۸
۵ Long Shot ۶.۲ ۷۹.۸
۶ Poms ۵.۳ ۵.۳
۷ Ugly Dolls ۴.۱ ۱۴.۵ ۴۵
۸ Breakthrough ۲.۵ ۳۷.۲ ۱۴
۹ Tolkien ۲.۲ ۲.۲
۱۰ The Curse of La Llorona ۱.۸ ۵۱.۴ ۹
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: