همکاری غیرمنتظره‌ی سونی و مایکروسافت در راستای بهبود سرویس‌های ابری و استریمینگ

توسط حمیدرضا داوریان در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۰۸:۰۰

امروز شاهد انتشار غافلگیرکننده‌ترین خبری هستیم که احتمالا کمتر کسی در صنعت گیمینگ به آن امیدوار بود؛ همکاری دو شرکت مایکروسافت و سونی! برای اطلاع از آخرین اخبار بازی و جزئیات این خبر با دنیای بازی همراه شوید.

نمی‌توان کسی از کاربران بازی‌های ویدئویی را پیدا کرد که از رقابت سخت و هیجان انگیز بین دو غول صنعت گیمینگ یعنی سونی و مایکروسافت بی‌خبر باشد. برای خیلی از این کاربران، دوستی مایکروسافت و سونی امری غیر ممکن تلقی می‌شود اما امروز در کمال ناباوری، خبر همکاری این دو شرکت را می‌شنویم! همکاری که در راستای بهبود سرویس‌های ابری صنعت گیمینگ، کسب تجربه‌های جدید، تقویت هوش مصنوعی و پیشرفت تکنولوژی صورت گرفته که در کنار عجیب بودن، بسیار خوشحال کننده نیز هست!

مایکروسافت در وب‌سایت رسمی خود، خبر این همکاری را به اشتراک گذاشت و اعلام کرد که برنامه‌ی مایکروسافت آژور (Microsoft Azure) برای استریمینگ بازی‌ها و دیگر خدمات مربوط به استریمینگ، مورد استفاده سونی قرار می‌گیرد. همچنین این دو شرکت قرار است در حوزه‌ی مربوط به هوش مصنوعی نیز با یکدیگر همکاری کنند. در راستای شروع این همکاری، ساتیا نادلا، مدیرعامل شرکت مایکروسافت گفت:

سونی همیشه در عرصه‌ی سرگرمی و تکنولوژی، پیشتاز بوده است و همکاری امروز این دو شرکت، تاریخ این حوزه‌ها را رقم خواهد زد. به موجب این همکاری، برنامه‌ی Azure و Azure Al (هوش مصنوعی) جهت بهره‌بری سونی، در اختیار این شرکت قرار می‌گیرد تا بتوانند تجربه‌ی جدیدی از بازی و سرگرمی برای کاربران رقم بزنند.

فیل اسپنسر اما به نوبه‌ی خود در صفحه‌ی رسمی خود در توئیتر، همکاری این دو شرکت را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد که این همکاری، انگیزه هر دو شرکت در جهت ارائه‌ی تجربه‌های جدید و لذت بخش به کاربران را افزایش دهد و هردو با قدرت در این مسیر پیش بروند.

با این اوصاف هنوز مشخص نیست این همکاری قرار است چه تأثیری در روند سرویس‌های استریمینگ آینده بگذارد! مسلما خبر خوبی است که سونی و مایکروسافت را در یک جبهه و در تلاش برای ارائه ی خدمات مشترک می‌بینیم و مطمعنا نتیجه‌ی این همکاری نیز چیز خوبی خواهد بود! اما اینکه چه تغییراتی قرار است پدید آید را باید منتظر ماند و دید.

این موضوع زمانی جالب می شود که بدانیم گوگل به تازگی از سرویس استریمینگ خود تحت عنوان استادیا (Stadia) رونمایی کرده بود و همکاری غیر منتظره‌ی سونی و مایکروسافت قطعا خبر بدی برای آن‌ها خواهد بود. البته گوگل‌ هم برای استادیا ویژگی‌های عالی در نظر گرفته که نمی‌توان به سادگی از آن‌ها گذشت ولی وقتی در رقابت با دو غول دنیای تکنولوژی قرار گیرد، قطعا همه چیز حذاب‌تر می‌شود. خوشبختانه سال‌های جذاب و هیجان انگیزی را در پیش خواهیم داشت و باید دید گیمرها از این‌همه رقابت و کشمکش‌های موجود چه بهره‌ای خواهند برد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: