جدول باکس‌آفیس فیلم Avengers: Endgame

گزارش باکس‌آفیس: دومین فیلم پرفروش تاریخ، دستاورد جدید Avengers Endgame

توسط متین اشراقی در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۲۲:۵۷

در حالی اولین هفته‌ی ماه می را گذراندیم که Avengers: Endgame مجالی به دیگر فیلم‌ها نداده و به رقمی بیش از دو میلیارد دلار طی دوازده روز رسید. فیلم Avengers: Endgame رتبه‌ی اول باکس‌آفیس این هفته را نیز به خودش اختصاص داده است. در ادامه برای اطلاع از آخرین اخبار سینما و تلویزیون با دنیای بازی همراه شوید.

قدم به قدم برای جلو زدن از آواتار

در این هفته نیز Avengers: Endgame در ادامه‌ی روند خیره‌کننده‌ی خود، توانست با کسب ۱۴۵.۸ میلیون دلار، رتبه‌ی اول جدول این هفته را بدست بیاورد. حالا فروش داخلی این فیلم در حدود ۶۲۰ میلیون دلار است که آن را به عنوان نهمین فیلم پرفروش گیشه آمریکا تبدیل می‌کند که این مهم تنها در طی ده روز اتفاق افتاده است.

در بحث فروش جهانی نیز این فیلم با اضافه کردن ۲۸۲ میلیون دلار دیگر به فروش خود توانست به فروش جهانی و کل ۱.۵۶۹ و ۲.۱۸۸ بیلیون دلار برسد. این فیلم حالا به دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما در سرتاسر جهان تبدیل شده‌است و تنها ۶۰۰ میلیون دلار تا رکورد جاودانه آوتار فاصله دارد. باید به این نکته اشاره کرد که Avatar در طی ۴۷ روز بیش از دو بیلیون دلار فروخت، کاری که Endgame آن را در طی ۱۲ روز انجام داده‌است.

مزاحم بزرگ!

رتبه‌ی دوم در این هفته به درام رازآلود سونی، یعنی The Intruder رسید. این فیلم که افتتاحیه‌ی خود را تجربه می‌کرد توانست با کسب ۱۱ میلیون دلار فراتر از انتظارات ظاهر شود. این فیلم با نمرات ضعیف نیز توانسته رتبه‌ی دوم باکس‌آفیس را به دست بیاورد.

نمره‌ی این فیلم در سایت CinemaScore، نمره‌ی متوسط B- ثبت شده است. همچنین از دو سایت مرجع متاکریتیک و روتن‌تومیتوز نیز به ترتیب نمرات ضعیف ۳۵ و ۲۷ را دریافت کرده‌است. داستان این فیلم درباره‌ی زوجی جوان است که خانه‌ای را از مردی مرموز می‌خرند، اما کم‌کم این مرد به کابوس آنها تبدیل می‌شود.

فیلمی خوب با فروشی کم

در رتبه‌ی سوم اثر کمدی Long Shot حضور دارد. این فیلم باوجود پایین‌تر از انتظارات ظاهر شدن، به افتتاحیه‌ی ۱۰ میلیون دلار دست یافت. درآمد جهانی فیلم نیز در ۲۲ بازار خود ۳.۳ میلیون دلار بوده‌است. رتبه‌ی سوم باکس‌آفیس این هفته نیز به این فیلم اختصاص پیدا کرده است.

نمره‌ی این فیلم توسط تماشگران در سایت CinemaScore، نمره‌ی متوسط B بوده است. همچنین از دو سایت مرجع متاکریتیک و روتن‌تومیتوز نیز نمرات خوب ۷۰ و ۸۳ را دریافت کرده‌است. داستان درباره‌ی پسری ژورنالیست به نام فرد است که عشق قدیمی خود را که پرستار او در بچگی نیز بوده را دوباره ملاقات می‌کند. این زن حالا می‌خواهد در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند و فرد در کنار او می‌ماند و به نویسنده‌ی متن‌ سخنرانی‌های او تبدیل می‌شود. لیست ستارگان این فیلم از بازیگران فوق‌العاده‌ای مانند چارلیز ترون (Charlize Theron) و سث روگن (Seth Rogen) پر شده‌ است.

عروسک‌های زشت دوست‌داشتنی

انیمیشن Ugly Dolls که افتتاحیه‌ی خود را گذراند، توانست با ۸.۵ میلیون دلار، رتبه‌ی چهارم را از آن خود کند‌. این فیلم هنوز در بازارهای خارجی افتتاح نشده است اما با توجه به بودجه ۴۵ میلیون دلاری خود کار سختی را در پیش خواهد داشت.

این فیلم از سایت Cinema Score نمره‌ی B+ را دریافت کرده‌است. همچنین نمره‌ی آن در دو سایت متاکریتیک و روتن تومیتوز به ترتیب نمرات ضعیف ۳۹ و ۳۲ است. داستان فیلم درباره‌ی عروسک‌های زشتی هست که معنی متفاوت بودن را درک می‌کنند و می‌خواهند توجه دیگران را به دست آورند.

کاپیتان همچنان در برترین‌ها

رتبه‌ی پنجم را Captain Marvel که هفته‌ی نهم اکران خود را می‌گذراند، کسب کرده‌ است. این فیلم در این هفته با بدست اوردن ۴.۲ میلیون دلار به حدود ۴۲۰ میلیون دلار فروش داخلی رسید و پس از نه هفته رتبه‌ی پنجم باکس‌آفیس را در اختیار دارد. همچنین با کسب ۱.۲ میلیون دلار از بازارهای جهانی به فروش کل ۱.۱۲ میلیون دلار رسید.

فیلم‌های آینده و جدول فروش

در هفته‌ی آینده اولین رقیب جدی Endgame اکران می‌شود که فیلمی نیست جز Detective Pikachu و همچنین دو فیلم کمدی The Hustle و Poms و در نهایت درام فانتزی Tolkien اکران خواهند شد.

جدول فروش هفته

ردیف عنوان فیلم آخرهفته مجموع بودجه
۱ Avengers: Endgame ۱۴۵.۸ ۶۱۹.۶ ۳۵۶
۲ The Intruder ۱۱ ۱۱ ۸
۳ Long Shot ۱۰ ۱۰
۴ Ugly Dolls ۸.۵ ۸.۵ ۴۵
۵ Captain Marvel ۴.۲ ۴۲۰.۷
۶ Breakthrough ۳.۹ ۳۳.۲
۷ The Curse of La Llorona ۳.۵ ۴۸.۱ ۹
۸ Shazam! ۲.۴ ۱۳۵.۱ ۱۰۰
۹ Little ۱.۴۷ ۳۸.۲ ۲۰
۱۰ Dumbo ۱.۴۳ ۱۰۹.۷ ۱۷۰
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: