تعداد کاربران استیم به یک میلیارد نفر رسید

توسط حمیدرضا داوریان در ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۰۸:۰۰

با توجه به آخرین اخبار بازی، گزارش شده که تعداد کاربران استیم به مرز یک میلیارد نفر رسیده است. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

پلتفرم محبوب شرکت ولو (Valve)، استیم، در آخرین آمار اعلام شده توسط وب‌سایت Steam ID Finder، میزبان یک میلیارد کاربر بوده است. البته با توجه به گفته‌های این وب‌سایت، یک میلیارد نفر به این معنا نیست که لزوما یک میلیارد نفر در استیم حساب کاربری دارند. بلکه این یک میلیارد شامل اکانت‌های فعال، غیر فعال و همچنین اکانت‌های چندتایی یک کاربر می‌شود.

در ماه اکتبر ۲۰۱۸، Valve اعلام کرده بود که استیم روزانه ۴۷ میلیون و ماهانه ۹۰ میلیون کاربر فعال دارد و حدودا ۱.۶ میلیون نفر در بین این افراد به صورت ماهانه از این شبکه خریداری می‌کنند. البته این آمار، اندکی قبل از معرفی فروشگاه پر سروصدای Epic Games منتشر شده‌بود. بعد از معرفی فروشگاه Epic Games همانطور که همه‌ی شما عزیزان مستحضر هستید، اتفاقات عجیب و غریبی افتاد. فروشگاه جدید، سود فروش بازی‌ها را از استاندارد ۳۰ درصدی به ۱۲ درصد کاهش داد و همین مسئله باعث شد طیف وسیعی از ناشران بازی‌ها به این فروشگاه هجرت کنند که البته نارضایتی کاربران را نیز به همراه داشت.

طی پستی که رئیس فروشگاه Epic Games، آقای تیم سویینی در صفحه‌ی رسمی خود در توییتر به اشتراک گذاشت، به یکی از کاربران گفته بود که تنها زمانی حاضر خواهد بود بازی‌ها را در فروشگاه خود انحصاری نکند که استیم راضی به کاهش سود دریافتی خود شود.

شرکت Valve اما باید هرچه زودتر اقدامی در قبال گفته‌های سویینی صورت دهد. در غیر اینصورت به احتمال زیاد غافله را به این فروشگاه تازه وارد خواهد باخت. طبق آخرین گزارشات نیز به نظر می‌رسد شرکت Valve در تابستان برنامه‌های ویژه‌ای برای پلتفرم خود در نظر دارد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: