جدول باکس آفیس

گزارش باکس آفیس: دنیا غرق در انتقام‌جویان؛ پایان بازی رکوردها را درنوردید

توسط متین اشراقی در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۱۳:۵۷

این آخر هفته، در واپسین روزهای ماه آوریل، با توجه به جدول باکس آفیس با افتتاحیه‌ی یکی از بزرگ‌ترین اکران‌های تاریخ یعنی فیلم Avengers: Endgame همراه بودیم. برای اطلاع از آخرین اخبار سینما و تلویزیون در دنیای بازی همراه ما باشید.

بهترین افتتاحیه‌ی تاریخ

مطابق تمامی انتظارات Avengers: Endgame با اکران خود، نه تنها رتبه‌ی اول باکس آفیس هفته را کسب کرد، بلکه حالا نیز به عنوان بهترین افتتاحیه‌ی تاریخ سینما در آمریکا و همچنین در جهان شناخته می‌شود. این فیلم با کسب ۳۵۰ میلیون دلار در آمریکا و ۸۵۹ میلون در سطح جهانی توانست ارقام بزرگی را به عنوان رکورد از خود به جا بگذارد. Avengers: Endgame حالا تنها در سه روز اولیه خود به رقم دیوانه‌کننده‌ی ۱.۲ میلیارد دلار رسیده‌است. با اینکه تنها چند روز از اکران این فیلم می‌گذرد، حالا به عنوان هجدهمین فیلم پرفروش تاریخ شناخته می‌شود و مطمئنا با ادامه‌ی اکران به چند رتبه اول نیز صعود خواهد کرد.

از رکوردهای Endgame می‌توان به بزرگ‌ترین پیش‌نمایش تاریخ (در روز پنجشنبه)، بیش‌ترین تعداد سالن در افتتاحیه، بزرگ‌ترین فروش در جمعه، روز افتتاحیه و یک روز در تاریخ، بزرگترین فروش در روز شنبه، بزرگترین فروش در روز یکشنبه، بزگترین افتتاحیه در تاریخ آمریکا، بزرگترین افتتاحیه‌ی تاریخ در جهان و … اشاره کرد.

نمره‌ی این فیلم در سایت CinemaScore نمره‌ی خوب A+ بوده و از دو سایت مرجع متاکریتیک و روتن‌تومیتوز به ترتیب نمرات ۷۶ و ۹۶ را دریافت کرده است. داستان فیلم در ادامه‌ی قسمت قبل در جایی که نیمی از جهان نابود شده‌اند و خیلی قهرمانان از بین رفته‌اند و تونی استارک (آیرون من) در سفینه‌ای در فضا رها شده است. حال باید دید در ادامه‌، انتقامجویان با تانوس و این مشکلات بزرگ چه می‌کنند.

مارول و دیزنی حتی به رتبه‌ی دوم هم رحم نکردند

در رتبه‌ی دوم نیز دیگر فیلم دنیای‌ سینمایی مارول یعنی Captain Marvel قرار دارد که با کسب ۸ میلیون دلار به ۴۱۳ میلیون دلار پس از گذشت هشت هفته رسید. در اکران‌های جهانی نیز با بدست آوردن ۲ میلیون دلار دیگر، رقم کل فروش خود را ۱.۱۱ بیلیون دلار رساند تا لقب ۲۴امین فیلم پرفروش تاریخ سینما را یدک بکشد.

رتبه‌های دیگر غرق در انتقامجویی

رتبه‌های دیگر جدول تحت تاثیر ارقام بزرگ مربوط به انتقام‌جویان چندان به چشم نیامدند. در رتبه‌ی سوم این هفته The Curse of La Llorona قرار دارد که تنها ۷.۵ میلیون دلار در دومین هفته‌ی اکران خود بدست آورد و فروش آن به ۴۱.۲۸میلیون دلار رسید. در بازار جهانی نیز با کسب ۸ میلیون دلار به ترتیب به فروش جهانی و کل ۴۵.۷ و ۸۷ میلیون دلار دست یافت.

Breakthrough نیز در این هفته تنها با ۶.۳ میلیون دلار به رتبه‌ی چهارم رسید. فروش این فیلم حالا ۲۶.۱ میلیون دلار است.

Shazam! نیز پس از تجربه‌ی سه هفته‌ی شیرین در بالای جدول به رتیه‌ی پنجم نزول یافت تا ۵.۵ میلیون دلار به رقم ۱۳۱ میلیون دلار در آمریکا برسد. همچنین در سطح جهانی نیز با کسب ۵.۴ میلیون دلار، فروش جهانی خود را به ۲۱۵ میلیون دلار رساند.حالا فروش کل فیلم ۳۴۶.۴ میلیون دلار است.

اکران‌های آتی و جدول فروش

در هفته‌ی آینده ۴ فیلم اکران خواهند شد که باید برای بقای خود در کنار Avengers: Endgame بجنگند. این ۴ فیلم؛ انیمیشن Uglydolls، فیلم کمدی Long Shot، درام The Intruder و El Chicano خواهند بود.

جدول فروش هفته

ردیف عنوان فیلم آخرهفته مجموع بودجه
۱ Avengers: Endgame ۳۵۰ ۳۵۰
۲ Captain Marvel ۸ ۴۱۳.۵
۳ The Curse of La Llorona ۷.۵ ۴۱.۲ ۹
۴ Breakthrough ۶.۳ ۲۶.۱
۵ Shazam! ۵.۵ ۱۳۱.۱ ۱۰۰
۶ Little ۳.۴ ۳۵.۸ ۲۰
۷ Dumbo ۳.۲ ۱۰۷ ۱۷۰
۸ Pet Sematary ۱.۲ ۵۲.۶ ۲۱
۹ Us ۱.۱ ۱۷۲.۸ ۲۰
۱۰ Penguins ۱ ۵.۷
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: