کنسول پلی‌استیشن ۴

ارسال بیش از ۹۶ میلیون واحد کنسول پلی‌استیشن ۴ به نقاط مختلف جهان

توسط مهدی صبح در ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۱۳:۱۹

سونی گزارش‌های مالی سال ۲۰۱۸ را امروز منتشر کرد و در این فرایند آخرین آمار تعداد کنسول پلی‌استیشن ۴ که به نقاط مختلف ارسال شده‌اند را نیز در اختیار عموم گذاشت. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی در دنیای بازی همراه ما باشید.

سونی اعلام کرد که در این سال مالی، ۱۷.۸ میلیون واحد در کل به خرده‌فروش‌های سراسر جهان ارسال کرده است که این آمار تا ۳۱ مارس ۲۰۱۹ محاسبه شده است. از این رقم، می‌توانیم متوجه شویم که ۲.۶ میلیون واحد کنسول در ۳ ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ به خرده‌فروشی‌ها ارسال شده است. این عدد، کل کنسول‌های ارسال شده را به ۹۶.۸ میلیون می‌رساند. حال آمار کنسول‌های انتقال‌یافته، فاصله‌ای چندان با عدد ۱۰۰ میلیون ندارند و در ماه‌های آینده سونی قطعا به این رقم خواهد رسید.

حال برای سال مالی جاری، سونی پیش‌بینی‌هایش برای امسال را منتشر کرده است. برای تمام سال مالی ۲۰۱۹ که روز ۳۱ مارس ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد، سونی گفته است که انتظار دارد ۱۶ میلیون کنسول پلی‌استیشن ۴ را به فروش برساند. این پیش‌بینی نسبت به سال گذشته ۲ میلیون کاهش داشته است که البته غافلگیرکننده نیست. حال با پایان تدریجی چرخه‌ی زندگی پلی‌استیشن ۴ و نزدیک شدن به انتشار پلی‌استیشن ۵، قطعا موردانتظار است که آمار فروش پلی‌استیشن ۴ کاهش یابد. با این‌حال، ۱۶ میلیون دستگاه عدد بزرگی است، حتی برای یک سال. باید ببینیم که آیا سونی به این عدد می‌رسد یا خیر.

سونی همچنین در گزارشی که برای سال مالی ۲۰۱۸ منتشر کرده بود، اعلام کرد که علاوه بر رشد در فروش نرم‌افزارهای پلی‌استیشن ۴، تعداد مشترکین پلی‌استیشن پلاس نیز افزایش یافته‌اند. به عنوان نتیجه، فروش کلی نسبت به سال ۲۰۱۷ تقریبا ۱۹ درصد افزایش داشته است. حتی با اینکه فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ کاهش یافته است، اما سونی طبق برنامه‌هایش پیش می‌رود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: