شرکت نینتندو

بازی‌های کنسول‌های قدیمی نینتندو از صفحه‌ی فروشگاه این شرکت پاک شد

توسط حمیدرضا داوریان در ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۰۸:۱۵

در آخرین اخبار بازی، شاهد این هستیم که شرکت نینتندو تمام بازی‌های کنسول‌های قدیم خود را از صفحه‌ی فروشگاه‌اش حذف کرده است. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

حالا که کنسول نینتندو سوییچ به نوعی به کنسول برتر شرکت نینتندو بدل شده و توانسته نظر مثبت خیل عظیمی از کاربران را بدست آورد، این شرکت تصمیم گرفت تا با کنسول‌های قدیمی خود خداحافظی کند و در همین راستا تمام بازی‌های مربوط به کنسول‌های Wii، Wii U، WiiWare و DS را از صفحه‌ی رسمی فروشگاه خود پاک کرد. بعد از خانه‌تکانی عظیم نینتندو، اگر به وب‌سایت این شرکت سر بزنید خواهید دید که تنها بازی‌های نینتندو سوییچ و کنسول ۳DS قابل دسترس هستند و مابقی بازی‌ها کاملا پاک شده‌اند و تلاش برای دسترسی به این وب‌سایت شما را با پیغام خطای ۴۰۴ مواجه خواهد کرد!

این قضیه باعث شده تا کاربران نگرانی‌هایی از بابت دسترسی به بازی‌های قدیمی داشته باشند! کنسول‌های Wii و بازی‌های مربوط به آن‌ها همچنان در بین برخی از کاربران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند و حذف آن‌ها و قطع کامل دسترسی به صفحه‌ی مربوطه، هشداری محسوب می‌شود مبنی بر اینکه دسترسی به این بازی‌ها به طور کامل قطع خواهد شد. واضح‌تر بگویم، نگرانی‌های کاربران از این بابت است که رقبای نینتندو مانند مایکروسافت و سونی، روی کنسول‌های جدید خود امکان دسترسی به بازی‌های قدیمی را داده‌اند و این درحالیست که نینتندو طی یک حرکت عقب‌گرد، بازی‌های قدیمی را از صفحه‌ی فروشگاه‌اش حذف کرده است. همانطور که در جریان هستید، سونی اخیرا اعلام کرده که پلی استیشن ۵ بوسیله‌ی قابلیت برگردان جانبی، از بازی‌های پلی استیشن ۴ پشتیبانی خواهد کرد. مایکروسافت هم که قبل‌تر و در کنسول ایکس باکس وان، نه تنها امکان تجربه‌ی بازی‌های ایکس باکس ۳۶۰، بلکه امکان تجربه‌ی بازی‌های کنسول اولیه‌ی ایکس باکس را نیز فراهم کرده‌ بود.

جالب اینجاست که نینتندو در سرویس آنلاین نینتندو سوییچ، امکان تجربه‌ی بازی‌های کلاسیک کنسول NES را فراهم کرده است و همین امر ظاهرا از علاقه‌ی این شرکت به بازی‌های قدیمی حکایت دارد. با این‌حال هرچه غیر از این باشد، کاربران پلتفرم نینتندو در آینده خبر‌های خوبی نخواهند شنید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: