جدول فروش هفتگی بریتانیا: یورش زامبی ها به صدر جدول!

توسط محمد اسفندیار در ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۱۷:۵۴

موسسه آماری «چارت ترک» به تازگی فهرست پرفروش ترین بازی های هفته چهارم فروردین ۹۸ در کشور بریتانیا را به اشتراک گذاشت.

گروه تحلیلگر چارت ترک که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را بر عهده دارد، ساعاتی پیش از جدول پرفروش ترین بازی های هفته چهارم فروردین ۹۸ پرده برداشت که بر اساس آن، جدیدترین ساخته استودیوی «سایبر اینتراکتیو» به نام World War Z با دستیابی به فروش مطلوب، به صدرنشینی پی در پی بازی The Division 2 خاتمه داد و هفته اول انتشار خود را با صدرنشینی در این جدول آغاز کرد.

World War Z در حالی جایگاه نخست جدول را به اختیار خود درآورد که با وجود فروش نسبتا بالا در مقایسه با سایر عناوین، انتقادهای فراوانی به آن وارد شده و بر خلاف تصور، نمرات بسیار پایینی را به خود اختصاص داده است. با این حال، جنگ جهانی زامبی ها به عنوان یکی از بازی های جدید هفته توانسته صدر جدول را از آن خود کند و این در حالی است که دیگر بازی جدید هفته به نام Snooker 19 در رتبه نهم به چشم می خورد.

بازی شبیه ساز فوتبال شرکت الکترونیک آرتز، FIFA 19 چند وقتی است که تحت تاثیر افت و خیز فروش بازی ها و جدول قرار نمی گیرد و در طول هفته گذشته نیز با حفظ جایگاه خود، کماکان در رده دوم حضور دارد. Tom Clancy’s The Division 2 که به مدت دو هفته جایگاه اول جدول را تصاحب کرده بود، در این هفته با کاهش فروش ۳۲ درصدی روبه‌رو و با دو پله سقوط، به رده سوم نقل مکان کرد.

اثر پرطرفدار Mario Kart 8 Deluxe نیز مشابه بازی فیفا ۱۹ با حفظ فروش قبلی، تن به تغییر رده خود نداد و یک هفته دیگر در رده چهارم قرار گرفت. بازی Red Dead Redemption 2 با وجود ادامه فروش تحسین آمیز خود، در این هفته با کاهش ۹ درصدی مواجه شد و بر این اساس، از جایگاه سوم به جایگاه پنجم جدول سقوط کرد.

بازی اساسین کرید اودیسه به لطف ادامه فروش ویژه شرکت یوبی سافت و اعمال تخفیف وسوسه انگیز، همچنان در رده ششم جدول دیده می شود. دو بازی Yoshi’s Crafted World و Sekiro: Shadows Die Twice به ترتیب در رتبه های هفتم و هشتم قرار دارند. New Super Mario Bros. U Deluxe نیز بار دیگر رده دهم را از آن خود کرده است. بیشترین رشد این هفته نیز به بازی شکست خورده Anthem تعلق دارد که با رشد فروش ۲۰۶ درصدی، از رده چهلم به رده پانزدهم صعود کرده است.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته چهارم فروردین ۹۸ در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی و استودیوی سازنده مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

نگاهی کلی به رتبه بندی جدول فروش هفتگی بریتانیا:

  1. World War Z
  2. FIFA 19
  3. The Division 2
  4. Mario Kart 8
  5. Red Dead Redemption 2
  6. Assassin’s Creed Odyssey
  7. Yoshi’s Crafted World
  8. Sekiro: Shadows Die Twice
  9. Snooker 19
  10. New Super Mario Bros. U Deluxe
دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: