پلی استیشن ۵

سرعت بارگزاری بازی Spider-Man در PS5 حدودا ۱۵ برابر سریع‌تر از PS4 است!‍

توسط حمیدرضا داوریان در ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۰۰:۰۴

با توجه به آخرین اخبار بازی، شرکت سونی ادعا کرده است که بازی Marvel Spider-Man در کنسول پلی استیشن ۵، ۱۵ برابر سریع‌تر از کنسول پلی استیشن ۴ بارگزاری خواهد شد. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

همانطور که همه‌ی شما عزیزان مستحضر هستید، کنسول پلی استیشن ۵ از حافظه‌های پرسرعت SSD بهره می‌برد. همین مسئله موجب شده تا سرعت بارگزاری بازی‌ها در این کنسول به طرز عجیبی بالاتر برود، که خب این تنها مزیت حضور SSD ها نیست و علاوه بر سرعت بیشتر، دستگاه مجبور نخواهند بود برای دریافت نرخ فریم بیشتر، وضوح تصویر را کاهش دهد.

مارک سرنی در مضاحبه‌ی اخیر خود، که در رابطه با ویژگی‌های سخت افزاری و نرم افزاری کنسول پلی استیشن ۵ اطلاعاتی را منتشر کرده بود، از سرعت بالای بارگزاری بازی‌ها در این کنسول نیز صحبت کرد و ادعا داشت در این کنسول، بارگزاری بازی‌ها ۱۹ برابر سریع‌تر از کنسول پلی استیشن ۴ خواهد بود! البته همه‌ی بازی‌ها قرار نیست ۱۹ برابر سریع‌تر بارگزاری شوند!

برای نشان دادن بهتر این تفاوت، شرکت سونی از بازی Marvel Spider-Man استفاده کرد که دسامبر سال گذشته و به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه شده بود. طبق بررسی‌های صورت گرفته، سونی در گزارشی در وب‌سایت Wierd اعلام کرد که سرعت بارگزاری این بازی در پلی استیشن ۵ حدودا ۱۵ برابر سریع‌تر از پلی استیشن ۴ است که این عملیات را در ۱۵ ثانیه انجام می‌داد! به عبارتی لی استیشن ۵ قادر است بازی جهان باز و گسترده‌ی Spider-Man را در تنها یک ثانیه بارگزاری کند!!!

اما این تنها مزیت SSD نیست! تصور کنید هرآنجه که بازی‌های جهان باز گسترده و با جزئیات بالا، بازی‌های شوتر و بازی‌های مسابقه‌ای برای لود سریع‌تر نیاز داشته باشند بهبود خواهد یافت! این یعنی توسعه‌دهندگان می‌توانند جزئیات بیشتری در بازی‌های جهان باز قرار دهند، شفافیت بازی‌های مسابقه‌ای را افزایش دهند و نگران افت فریم در بازی‌های شوتر نباشند. چون تقریبا می‌توان گفت هیچ محدودیتی در کنسول پلی استیشن ۵ وجود نخواهد داشت تا از لذت بردن از بازی‌ها جلوگیری کند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: