کنسول پلی‌استیشن ۵

احتمالا بازی‌های هنگام انتشار کنسول PS5 بزرگ‌تر از کنسول‌های قبلی سونی است

توسط مهدی صبح در ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۱۶:۴۴

اوایل این هفته، شرکت سونی بالاخره کنسول پلی‌استیشن ۵ را معرفی و راجع به جزئیات آن توضیح داد. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی در دنیای بازی همراه ما باشید.

در حالی‌که پلی‌استیشن سازان قیمت این کنسول و تاریخ عرضه‌ی آن را اعلام نکردند، اما اطلاعاتی مانند backward compatible بودن آن برای پلی‌استیشن ۴، داشتن قیمت مناسب، پشتیبانی از کیفیت ۸k و سرعت بارگذاری بسیار سریع منتشر شد. این اطلاعات منتشر شده از سوی سونی، باعث خرسندی طرفداران شد. حال شایعات و گمانه‌زنی‌ها شروع شده و یکی از آن‌ها این است که سونی در حال ارسال کیت توسعه‌ی پلی‌استیشن ۵ برای توسعه‌دهندگان است.

معمار اصلی پلی‌استیشن ۵، مارک سرنی، اعلام کرد که سونی به ارسال کیت‌های توسعه‌ی پلی‌استیشن ۵ سرعت داده تا توسعه‌دهندگان زمان بیش‌تری برای آشنایی با آن و عرضه‌ی بازی‌های مختلف برای قبل از زمان عرضه‌ی کنسول داشته باشند که احتمالا این زمان اواخر سال آینده خواهد بود. طبق گفته‌های سرنی، بسیاری از پیشنهادات توسعه‌دهندگان برای پلی‌استیشن ۴ در نظر گرفته شده و روی پلی‌استیشن ۵ پیاده‌سازی شده است.

بازی‌های لانچ پلی‌استیشن ۵

حال با این گفته‌ها که سونی کیت‌های توسعه را به سرعت در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد می‌تواند برای بازیکنانی که این کنسول را هنگام عرضه‌ی اولیه خریداری می‌کنند، سودمند باشد. معمولا، عناوین اولیه‌ی کنسول‌ها آن‌قدر جذاب نیستند. معمولا در روزهای ابتدایی عرضه‌ی کنسول، عناوینی ضعیف و معمولی منتشر می‌شوند که از تمام سخت‌افزار سیستم استفاده نمی‌کنند. تقریبا ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد تا سیستمی که به تازگی عرضه می‌شود و روی قفسه‌ها خاک می‌خورد به فروش برسد.

گرچه، با ارسال زودتر کیت‌های توسعه توسط سونی، این شانس وجود دارد که بازی‌های لانچ پلی‌استیشن ۵ از کنسول‌های سابق پلی‌استیشن بهتر باشند. شاید گمان کنید که بسیاری از استودیو‌های مستقل و استودیوهای کوچک مدت زیادی است که راجع به مشخصات پلی‌استیشن ۵ می‌دانند و در حال توسعه‌ی بازی برای آن هستند اما برای بیش‌تر توسعه‌دهندگان، دریافت کیت توسعه از سوی سونی بهتر است و باعث می‌شود که استودیوها نزدیک به زمان عرضه‌ی کنسول، بتوانند بازی‌های‌شان را منتشر کنند.

سرنی همچنین اعلام کرد که انتقال عناوین از این نسل به نسل بعدی کنسول‌ها، تدریجی خواهد بود و احتمال می‌رود که چندین بازی از نسل حال حاضر برای نسل بعدی، هنگام عرضه‌ی کنسول منتشر شوند.

 

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید