نقد ویدئویی بازی Ace Combat 7: Skies Unknown

 • چشم‌نواز روند تازه‌سازی چشم‌های پیکسل دوست‌مان! / گرافیک، جزییات بصری و هر چیز دیداری عالی
توسط علی ارکانی در ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۱۷:۲۰

مجموعه بازی‌های Ace Combat از استودیو «بندای نمکو» (Bandai Namco) بیش از ۲۰ سال است که بازیکنان را به نبردهایی نفس‌گیر در قلب آسمان‌ها می‌برد. جدیدترین قسمت از این مجموعه‌ قدیمی و پر طرفدار به نام «نبرد تکخال‌ها ۷: آسمان‌های ناشناخته» (Ace Combat 7: Skies Unknown) آنقدر زیبا و دوست داشتنی است که واقعا نمی‌توان نقطه‌ی شروعی برای تعریف و تمجید از این اثر هنری پیدا کرد. با آخرین مقالات بازی و نقد بازی Ace Combat 7 در دنیای بازی همراه شوید.

اگر ترجیه می‌دهید به‌جای خواندن این نقد، آن را در قالب نقد ویدیویی تماشا کنید، ویدیو زیر را تماشا کنید:

 

به سوی بی‌نهایت و فراتر از آن…

Ace Combat 7 پر از شگفتی است. کافیست اولین ماموریت بازی را تجربه کنید تا خودتان متوجه شوید. به محض ورود به بازی، گرافیک چشم‌نواز موتور گرافیکی این اثر یعنی «آنریل انجین ۴» شما را خیره می‌کند. پس از چند دقیقه تماشای دنیای Ace Combat 7 و بررسی هواپیمای خود از زوایای مختلف، بالاخره به یاد می‌آورید که ماموریت اصلی شما نابود کردن دشمنان است، نه تماشای طبیعت و درست همینجاست که مجددا تحت‌تاثیر قرار خواهید گرفت.

دنبال کردن جنگنده‌های دشمن و فرار از دست موشک‌های آن‌ها آن‌قدر آدرنالین به درون رگ‌های شما وارد می‌کند که انگار واقعا در ارتفاع چند هزار پایی، زیر فشار دیوانه‌کننده‌ی هوا و سرعت چندبرابر صوت مشغول نابودی دشمنان و در عین حال تلاش برای بقای خود هستید. هیجان از همان اولین مرحله از بازی با شما همراه خواهد بود! مبارزه با «میگ‌های» اسکورت از یک سو و نگاه کردن مداوم به رادار برای جلوگیری از رسیدن بمب‌افکن‌های دشمن به پایگاه خود باعث می‌شود تا Ace Combat 7 جای خود را در دل شما باز کند، زیرا روند پرهیجان ماموریت‌های بازی تا انتهای آن ادامه دارد و شما اصلا از تجربه‌ی آن خسته نخواهید شد. موسیقی حماسی و زیبای بازی با اوج گرفتن نبرد شما به اوج خود می‌رسد و در هنگام پرواز برفراز طبیعت زیبا، به شما آرامشی دوچندان می‌بخشد تا لذت مبارزه در دل ابرها بیش از پیش به کامتان شیرین بیاید. هر کدام از ماموریت‌ها از موسیقی مخصوص به خودشان بهره می‌برند تا Ace Combat 7 نه تنها چشمان شما را با زیبایی‌های بصری خود نوازش دهد، بلکه گوش شما را هم در اوج بمباران و نبرد هوایی با یک موسیقی شگفت‌انگیز درگیر خود کند.

نقد و بررسی Ace Combat 7

میهای: اشراف زاده، قهرمان، فرزند آسمان

دنبال کردن جنگنده‌های دشمن وفرار از دست موشک‌های آنها آنقدر آدرنالین به درون رگ‌های شما وارد می‌کند که انگار واقعا در ارتفاع چند هزار پایی، زیر فشار دیوانه کننده‌ی هوا و سرعت چندبرابر صوت مشغول نابودی دشمنان و در عین حال تلاش برای بقای خود هستید

داستان راستان

اگر فکر کردید Ace Combat 7 تنها در مبارزات هوایی و بمباران اهداف زمینی خلاصه می‌شود، سخت در اشتباه هستید! این بازی درست در جایی که هیچکس انتظار و توقعش را هم ندارد، یکبار دیگر شما را شگفت‌زده می‌کند: در روایت داستانی سیاسی-اجتماعی که تلنگری به روند جنگ‌های نیابتی در عرصه‌ی بین‌المللی است! در ابتدای امر همه چیز مثل داستان‌های جنگی معمولی به نظر می‌رسد: دو کشور «یوروسیا» و «اوسیا» که پیش از این هم در مجموعه بازی‌‌های Ace Combat نام آنها را شنیده‌ایم، با یکدیگر وارد نبرد شده و شما در نقش خلبانی با اسم رمز «ماشه» یا (Trigger) وارد میدان نبرد این دو کشور می‌شوید؛ اما داستان به همین سادگی نیست، زیرا در هر دو سوی سنگرهای نبرد، افراد مختلفی هستند که سرنوشت شما و جهان به اعمال آنها گره خورده است؛ مثل شاه دختی که سعی دارد کشورش را به هر قیمتی از این جنگ خانمان‌سوز در امان نگه دارد، خلبانی کهنه‌کار که از اشراف زادگان این سرزمین بوده و برای پاسداری از شرافت و عزت میهن، به مقام خود پشت کرده، دختری جوان که اولین تجربه‌ی حضورش در آسمان‌ها با شروع این جنگ در آمیخته و شما، «ماشه‌‌ای» که به دستور سیاسیون کشیده شده و سرنوشت دو کشور را با آتش و فولاد گره می‌زنید. شخصیت پردازی و نحوه‌ی روایت داستان در کنار صحنه‌های سینمایی و زیبا، Ace Combat 7 را به اثری فراتر از یک شبیه‌ساز پرواز معمولی تبدیل کرده و برخلاف روند حذف بخش داستانی که امروز بیش از پیش در میان بازی‌سازان باب شده، سعی دارد تا داستانی شنیدنی و زیبا آن هم در سبکی روایت کند که هیچ‌کس انتظارش را هم ندارد!

نقد و بررسی Ace Combat 7

کمتر از نصف درخت هواپیماها!

خوشه‌‌های خشم

شاید جذاب‌ترین بخش این بازی، درخت هواپیماها باشد. این عضو جدید مجموعه‌ی Ace Combat به شما اجازه می‌دهد تا به شکلی کاملا شخصی‌سازی شده به هواپیماهای بازی دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید از همان ابتدا مسیر خود را به سمت هواپیمای محبوب‌تان باز کنید. طرفدار F-22 Raptor هستید؟ پس از F-14 شروع کنید و شاخه شاخه به این هواپیمای قدرتمند آمریکایی برسید. سوخوی روسی را دوست دارید؟ اشکالی ندارد، می‌توانید از این شاخه بازی را دنبال کنید. «میراژ» فرانسوی را ترجیح می‌دهید؟ اصلا نگران نباشید، این خانواده از جنگنده‌ها در خدمت شما خواهند بود! علاوه بر این‌ها، سلاح‌ها و ابزارهای جانبی مختلفی هم در درخت هواپیماها وجود دارد. هر کدام از هواپیماها می‌توانند تا ۸ مورد از این قطعات جانبی و تقویت شده را جایگزین بخش‌های اصلی خود کرده و به این وسیله عملکرد بهتری در بخش‌های مختلف مثل قابلیت مانور و سرعت ارائه کنند. تنوع سلاح‌ها و هواپیماها Ace Combat 7 را به اثری تبدیل می‌کند که تکرار آن لازم و لذت‌بخش خواهد بود!

نقد و بررسی Ace Combat 7

قطرات آب، حاصل عبور از میان ابرها

Ace Combat 7 شاهکاری در زمینه‌ی جزئیات است! اگر همیشه دوست داشتید درون کابین جنگنده‌های مختلف را تماشا کنید، حالا آرزوی شما محقق شده است. کابین تک تک هواپیما با جزئیات و به شکلی دقیق و متفاوت طراحی شده تا به شما حس یک خلبان واقعی را بدهد. اما این امر تنها ابتدای زیبایی تجربه بازی با دید درون کابین است. وقتی برای اولین بار از درون یک ابر پرواز کنید، قطرات آب بر شیشه‌ی کابین شما نقش می‌بندد و اگر در همین حال ناگهان ارتفاع بگیرید، این آب‌ها به قطرات یخ تبدیل شده و برای چند ثانیه دید شما را مختل می‌کنند!

تنوع سلاح‌ها و هواپیماها Ace Combat 7 را به اثری تبدیل می‌کند که تکرار آن لازم و لذت بخش خواهد بود!

آب و هوا و محیط حتی بر عملکرد موشک‌های شما هم تاثیر دارد! موشک‌ها با ورود به توده‌های ابر، دچار اختلال در عملکرد شده و راحت‌تر از هدف خود منحرف می‌شوند. تاثیر آب و هوا بر هواپیمای شما به لطف گرافیک زیبای بازی کاملا محسوس است. بدنه‌ی هواپیما پس از خروج از درون ابرها خیس و مرطوب شده و چند ثانیه زمان می‌برد تا سرعت حرکت و فشار هوا بتواند جنگنده‌ی شما را مجددا خشک کند. توجه به جزئیات در چنین سطحی واقعا قابل ستایش بوده و به هرچه طبیعی‌تر شدن تجربه‌ی شما از بازی کمک می‌کند.

امکان اجرای مانورهای مختلف توسط جنگنده‌ها برای بازیکنان میسر است و خلبانان زبده می‌توانند با حرکات مارپیچ و چرخش عمودی ۳۶۰ درجه در یک لحظه از چنگ دشمنان فرار کرده و مسیر نبرد را تغییر دهند. Ace Combat 7 دست از شگفت زده کردن شما بر نمی‌دارد، محیط متنوع و مراحل پرفراز و نشیب این بازی شما را به پرواز برفراز دره‌ها، کوه‌ها، جنگل‌ها و دشت‌ها دعوت کرده و آب و هوای پویا، حتی برخورد صاعقه با هواپیما شما باعث می‌شود تا تنها چالش بازی Ace Combat 7، موشک‌های مرگ بار دشمنان نباشد!

نقد و بررسی Ace Combat 7

YF-23 بر فراز آسانسور فضایی

امروزه کمتر عنوانی در صنعت بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند در تمامی جنبه‌ها زیبا و به یاد ماندنی عمل کند، کاری که Ace Combat 7 به خوبی و زیبایی تمام از پس آن برآمده است. شاید تنها ایراد این اثر را بتوان در کیفیت پایین بافت‌های محیط از فاصله‌ی نزدیک دانست، اما این نقطه‌ی ضعف در کنار تمام زیبایی‌های این اثر، مانند قطره‌ای در برابر دریا خواهد بود. اگر تاکنون در تجربه‌ی این اثر شک داشتید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما جدیدترین قسمت از این مجموعه‌ی پرطرفدار را تجربه کنید، حتی اگر اهل بازی‌های شبیه سازی نیستید!

 

Resolution

Platform: PC – Score: 10 out of 10

 Nowadays you cannot find a lot of titles that do every just right, and in some cases, they do it just perfect! Ace Combat 7 is one of those titles. Even if you are not a fan, Ace Combat 7 is a must-play.

 

(نقدی که مطالعه کردید، نسخه‌ی منتقدین بازی Anthem بود که توسط ناشر بازی Bandai Namco برای دنیای بازی ارسال شده است.)

نکات مثبت

+گرافیک چشم نواز , توجه شگفت انگیز به جزئیات

+تنوع مراحل، هواپیماها و لوازم جانبی

+داستانی به یاد ماندنی در کنار موسیقی زیبا و حماسی

+ارزش تکرار بالا

 

نکات منفی

-کیفیت پایین بافت‌ محیط از فاصله‌ی نزدیک

10
شاهکار
دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “نقد ویدئویی بازی Ace Combat 7: Skies Unknown”

 1. خیلی زیبا و عالی بود.
  و البته نمره ۱۰ براش کمی بیش از حد زیاده دیگه

  ۰ ۰
  1. ممنون از توجه شما.
   راستش من هرچی فکر کردم که بنده به عنوان یک بازیکن چه توقعی از یک بازی شبیه ساز آرکید دارم که این اثر نتونسته برآورده کنه، هیچ چیزی به ذهنم نیومد! به همین دلیل بهش نمره کامل دادم. چون در سبک خودش هیچ ایرادی نداشت.

   ۲ ۰