PS5

Mark Cerny: کنسول PS5 از PSVR پشتیبانی خواهد کرد

توسط سجاد عرفانی در ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۷:۵۹

واقعیت مجازی سونی که با نام PSVR شناخته می‌شود، یکی از مهمترین دستاوردهای این شرکت در نسل اخیر بوده است. حال به نظر می‌رسد که با عرضه‌ی پلی استیشن ۵ (PS5) شاهد درخشش دوباره‌ی واقعیت مجازی خواهیم بود. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی و ادامه‌ی این خبر همراه دنیای بازی باشید.

اخیرا آقای «مارک سرنی» (Mark Cerny) مدیر بخش سخت افزاری کنسول پلی استیشن ۵ و معمار اصلی این کنسول، طی مصاحبه‌ای با مجله Wired، جزئیات زیادی را از سخت افزار کنسول نسل بعد سونی و قابلیت پشتیبانی آن از بازی‌های نسل قبل (برگردان جانبی) به اشتراک گذاشت.

همچنین در ادامه آقای سرنی از اهمیت ویژه‌ی واقعیت مجازی برای شرکت سونی صحبت کرد. با اینکه هیچگونه اطلاعاتی درمورد ساخت و یا عرضه‌ی هدست PSVR 2 به اشتراک نگذاشت، اما تایید کرد که هدست واقعیت مجازی فعلی ،با کنسول نسل بعدی آن‌ها سازگاری کامل خواهد داشت.

سونی چند وقت اخیر به شدت بر روی واقعیت مجازی مانور داده است. به عنوان مثال چند وقت پیش بود که درمورد عرضه‌ی هدست بی‌سیم و یا اضافه شدن قابلیت ردگیری حرکات دست به نسل بعدی واقعیت مجازی خود صحبت کرده بود. پس بی‌دلیل نیست که بگوییم واقعیت مجازی برای این شرکت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به احتمال خیلی زیاد شاهد پیشرفت PSVR در کنسول‌های سنل بعد آن‌ها خواهیم بود.

فعلا تا زمانی که خبری رسمی از سوی شرکت سونی منتشر نشود حدس و گمانه زنی‌ها ادامه دارد. نظر شما چیست؟ آیا سونی در نسل بعد کنسول‌های خود هسدت واقعیت مجازی جدیدی را تولید می‌کند؟ یا سعی می‌کند با ارتقای PSVR، نسل واقعیت مجازی خود را بهبود ببخشد ؟

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: