کنسول پلی استیشن ۵

مارک سرنی: پلی استیشن ۵ قیمت رضایت بخشی‌ خواهد داشت

توسط حمیدرضا داوریان در ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ , ۲۲:۳۷

با توجه به آخرین اخبار بازی، آقای مارک سرنی طی مصاحبه‌ای اعلام کرد کنسول جدید شرکت سونی، پلی استیشن ۵، با قیمت رضایت بخشی وارد بازار خواهد شد. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

چند روز پیش سونی با انتشار جزئیاتی از سخت افزار کنسول نسل بعد خود که فعلا با نام پلی استیشن ۵ شناخته می‌شود، همه‌ را غافلگیر کرد. طی آن گزارش، با خبر شدیم که این کنسول از حافظه‌های پر سرعت SSD، قابلیت برگردان جانبی و ویژگی‌های مدرن گرافیکی از قبیل Ray Tracing بهره‌مند خواهد بود. خب تا اینجای کار با کنسولی طرف هستیم که بسیار از کنسول پلی استیشن ۴ بهتر است! اما آیا این بهتر بودن قیمت بالای پلی استیشن ۵ را سبب می‌شود؟

این پرسشی است که با دیدن ویژگی‌های خوب پلی استیشن ۵ به ذهن کاربران و علاقه‌مندان پلتفرم پلی استیشن خطور کرده و خب پرسش بسیار مهمی نیز به حساب می‌آید! از آن‌جایی که وب‌سایت Wierd، که پیش‌تر در مورد ویژگی‌های پلی استیشن ۵ جزئیاتی را به نقل از سونی منتشر کرده بود، در رابطه با قیمت این کنسول حرفی به میان نیاورد و تا امروز کسی از این مورد اطلاعی نداشت تا اینکه آقای مارک سرنی،‌ معمار اصلی کنسول پلی استیشن ۴ و ۵،‌ در مصاحبه‌ای در رابطه با مسئله‌ای قیمت گذاری پلی استیشن ۵ توضیحاتی ارائه داد که خلاصه‌ای از متن او را در زیر می‌خوانیم.

معتقدم می‌توانیم کنسول پلی استیشن ۵ را با توجه به ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بکار رفته در آن، با قیمتی معقول و رضایت بخش راهی بازار کنیم.

البته نمی‌توان گفت آیا این اتفاق خواهد افتاد یا خیر! پردازنده‌ای که در کنسول پلی استیشن ۵ بکار گرفته شده ساخت شرکت AMD است و بیش از ۲۰۰ دلار آمریکا قیمت دارد. به این پردازنده، گرافیک بسیار قدرتمند و حافظه‌ی گران‌قیمت SSD (و بسیاری از ویژگی‌های دیگر) را اضافه کنید تا منتظر کنسولی به مراتب گران‌قیمت‌تر از کنسول پلی استیشن ۴ باشید. البته قرار نیست این کنسول قیمتی نجومی همانند پلی استیشن ۳ (با توجه به امکانات) هنگام عرضه داشته باشد (۶۰۰ دلار آمریکا) که ویژگی‌های آن با پلی استیشن ۵ قابل قیاس نیست. اما اگر شاهد قیمتی نزدیک به ۶۰۰ دلار برای این کنسول باشیم، با توجه به قدرت و امکانات آن، قیمتی منطقی (نه رضایت بخش) خواهد بود!

کنسول پلی استیشن ۵ البته قرار نیست به این زودی‌ها (حداقل امسال) منتشر شود. پس نمی‌توان در رابطه با قیمت‌گذاری آن نظری قطعی داد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید