فصل هشتم سریال Game of Throne

مصاحبه‌ی کارگردانان سریال Game of Throne در رابطه با فصل پایانی آن

توسط حمیدرضا داوریان در ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ , ۲۳:۵۹

سریال محبوب Game of Throne چند روز دیگر منتشر می شود و طبق برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت، فصل پیش رو، (فصل هشتم) آخرین فصل این سریال خواهد بود. اما کارگردانان این فصل راجع به پایان این سریال نگران هستند و در مصاحبه‌ای، این نگرانی را آشکار ساختند. برای اطلاع از جزئیات خبر و آخرین اخبار سینما و تلویزیون با دنیای بازی همراه شوید.

با انتشار خبر اتمام سریال Game of Throne در فصل هشتم، بسیاری از علاقه‌مندان به این سریال در سراسر جهان غمگین و به عبارتی شوکه شدند. این سریال آنقدر در جذب مخاطب و میخکوب کردن آن‌ها روبروی تلویزیون خوب و بی‌نقص عمل کرد که کمتر کسی علاقه به اتمام آن دارد. اما چه می‌توان گفت که هر سریالی هرچقدر خوب و عالی، شروع و پایانی دارد و بالاخره باید روزی با آن خداحافظی کرد. Game of Throne اما از این قاعده مستثنی نیست و در فصل هشتم، با ۶ قسمت به کار خود پایان می‌دهد.

اما پایان سریالی به خوبی و پرمخاطبی Game of Throne را نمی‌توان یک چیز معمولی از آب درآورد!‍ قطعا تمام علاقه‌مندان به این سریال دلشان نمی‌خواهد حالا که به یک جنگ تمام عیار نزدیک شده‌اند و بالاخره تکلیف پادشاه دنیا مشخص خواهد شد، خیلی معمولی و دور از انتظار با سریال محبوب خود خداحافظی کنند. اما شوق و هیجان مخاطبین برای تماشای فصل پایانی این سریال، در سازندگان آن به استرس و فشاری عذاب آور تبدیل می‌شود. فشاری که دائما و در هر لحظه‌ی فیلم‌برداری آن را احساس می‌کنند که مبادا ثانیه‌ای از فیلم طوری پیش برود که زحمات آن‌ها را به باد دهد. اگر سریال Game of Throne را تماشا کرده باشید، به خوبی می‌توانید فشاری که روی سازندگان آن قرار دارد را درک کنید!

اما روز گذشته، دو کارگردان فصل پایانی سریال Game of Throne (بازی تاج و تخت)، یعنی David Benioff و D.B. Weiss، در مصاحبه‌ای با Entertainment Weekly، از فشارهای موجود در ساخت فصل پایانی این سریال گفتند. ابتدا می‌پردازیم به مصاحبه‌ی Weiss که اعتقاد داشت فصل پایانی Game of Throne هرچقدر جذاب و تماشایی باشد، بازهم کسی پیدا می‌شود که دوستش نداشته باشد.

هیچ سریالی نیست که مخاطبین بعد از اتمام آن بگویند، این بهترین راه ممکن برای پایان دادن به این سریال بود! رویای غیر ممکنی است که به هیچ عنوان به واقعیت تبدیل نخواهد شد. ببینید، شما تمام سعی خود را بکار می‌برید و امیدوارید فصلی را بسازید که از تمامی فصل‌های پیشین بهتر باشد. اما مطمعا هستید شخصی پیدا خواهد شد که نحوه‌ی پایان‌بندی شما را نمی‌پسندد. برای مثال خود من هم زمانی که همه‌ی مردم چیزی را می‌پسندند و از آن خوششان می‌آید، می‌گویم: «آره خوبه، اما انتظار چیز بهتری را داشتم.»

Benioff اما با تصدیق حرف Weiss، و اشاره به اینکه بیش از یک دهه‌ است که آن‌ها روی چگونگی پایان‌بندی Game of Throne کار می‌کنند گفت:

یک داستان خوب بدون پایان‌بندی مناسب، داستان بدی خواهد بود. بنابراین باید نگران باشیم. قطعا بخش هیجان انگیز هر فیلم و سریالی نظیر Game of Throne، این است که مردم در رابطه با پایان‌بندی آن با یکدیگر گفتو گو می‌کنند. مثلا من پایان‌بندی The Sopranos را بسیار دوست داشتم. وقتی این سریال تمام شد، احساس کردم تلویزیونم خراب شده است. بلند شدم و اتصالات را چک کردم. سیم‌ها را چک کردم و نمی‌خواستم این حقیقت را بپذیرم که سریال مورد علاقه‌ام درست در هیجان‌انگیزترین لحظه‌ی ممکن به اتمام رسید. به نظرم پایان‌بندی آن سریال بهترین پایان‌بندی ممکن یود اما خیلی از مردم از آن متنفر بودند.

Benioff و Weiss کارگردانان فصل آخر سریال Game of Throne هستند و با اشاره به اینکه به کارگردان‌های فصل‌های قبلی اعتماد داشتند، تصمیم گرفتند این خودشان باشند که مسؤولیتی به این سنگینی را بر دوش می‌کشند. آن‌ها نمی‌خواستند در ساخت این فصل دائما کارگردانی دیگر را زیر نظر داشته باشند تا ببینند چیزی که می‌خواهند به همان شکل درستش پیش برود یا خیر. Weiss در این رابطه گفت:

وقتی چیزی برای مدتی طولانی کنارتان باشد، احساسی نسبت به آن پیدا خواهید کرد که گویا هر لحظه‌ی بودن کنار آن برایتان مهم است. در رابطه با این سریال هم نمی‌خواستیم کاری کنیم که تنها یک صحنه یا یک قسمت به مخاطبین همچین حسی را منتقل کند. البته در بعضی‌ از قسمت‌ها شاهد همچین موردی هستیم. خلاصه اینکه نمی‌شد از کس دیگری بخواهیم کارگردانی این فصل را برعهده بگیرد. اگر این‌چنین بود دائما باید اطراف او پرسه می‌زدیم تا ببینیم کار به آن صورت که می‌خواهیم پیش می‌رود یا خیر و خب همین مورد تمرکز آن شخص را برهم می‌زد. اگر این مورد برای ماهم اتفاق بیفتد، حداقل من عصبانیتم را سر Benioff خالی می‌کنم و اوهم سر من.

فصل هشتم سریال Game of Throne در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۱۹ (فردا) به صورت رسمی از شبکه‌ی HBO پخش خواهد شد. در این فصل ۶ قسمت وجود خواهد داشت که یکی از این قسمت‌ها، جنگی بزرگ و تمام عیار را به نمایش خواهد کشید و به گفته‌ی سازندگان این سریال، طولانی‌ترین جنگ در یک سکانس خواهد بود که تاکنون سینما به خود دیده.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: